لیزر لک های پوست

لیزر لک های پوست

لیزر لک های پوست

لک‌ های حاصل از کهولت سن و ضایعات رنگدانه‌ ای پوست:

می‌توان با لیزر لک های قهوه‌ ای سطحی را برطرف کرد و همچنین لک های پوستی قهوه‌ای رنگ (شیرقهوه)، خال گوشتی‌، لک و خال‌های صاف رنگدانه‌ای را برطرف کرد. بعضی از رنگدانه‌ها با هیچ کدام از درمان‌های لیزری برطرف نمی‌شوند.لکه‌های Lentigine یا لکه‌های کهولت سن نشانه‌های قهوه‌ای رنگی هستند که در اثر کهولت سن در پشت دست‌ها یا صورت نمایان می‌شوند. لک آفتاب سوختگی در نتیجه آسیب‌های حاصل از آفتاب بوجود می‌آیند و روی کمر، بالای سینه و شانه‌ها دیده می‌شوند. بسیاری از آنها بی‌ضرر هستند اما همه آنها با افزایش سن بیشتر می‌شوند و جذابیتی ندارند.

گرچه خیلی از لکه‌های قهوه‌ای را می‌توان نادیده گرفت، بسیاری از آنها کاملاً آشکار هستند و می‌توانند از زیبایی‌های طبیعی پوست بکاهند. بیشتر لک‌های مادرزادی با درمان از بین می‌روند اما بعضی‌ها دوباره بوجود می‌آیند. این افراد ممکن است به درمان اضافی نیاز داشته باشند که رنگدانه‌هایشان کنترل شود. لک‌های قهوه‌ای رنگی که در اثر کهولت سن بوجود می‌آیند معمولاً با یک مرتبه درمان برطرف می‌شوند.

مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به نتایج مطلوب

بلافاصله بعد از درمان و چند ساعت پس از آن می‌بینید که لک ها تیره‌تر می‌شوند. طی چند روز بعد در سطح پوست منتشر می‌شوند و به طور طبیعی همراه سلول‌های مرده پوست ریخته می‌شوند. در بعضی‌ها این لکه‌ها کاملاً از بین نمی‌رود بلکه فقط روشن‌تر می‌شود. بعد از اولین و دومین معالجه بیمار متوجه بهبودی سریع می‌شود و بهبودی تدریجی‌تر هنگامی است که لک صورت روز به روز روشن‌تر می‌شود.

توصیه می‌شود برای دستیابی به نتیجه مطلوب هر ۳ تا ۴ هفته یکبار برای ۴ تا ۵ مرتبه لیزر مراجعه شود. عملیات درمانی را حداقل یکبار در سال هر زمان که لک صورت و پوست مجدداً ظاهر شد انجام دهند.

لیزر لک های پوست | دکتر مریم کشاورز بهترین پزشک زیبایی اصفهان
مدت زمان دوام لیزر درمانی پوست

دوام نتیجه بستگی به نحوه مراقبت شخص از پوستش بعد درمان دارد. درمان لیزری لک پوست و صورت چیزی شبیه سفید کردن دندان است. وقتی شخص دندان خود را سفید می‌کند رنگ آن سفید می‌شود اما با گذشت زمان اثر قهوه، سیگار، الکل یا دیگر غذاهایی که ایجاد لک می‌کنند باعث لک شدن مجدد دندان‌ها می‌شوند و مجدداً سفید کردن دندان لازم می‌شود. به همین صورت درمان لک صورت با لیزر باعث برطرف شدن لک حاصل از آفتاب می‌شود. اما بیشتر مردم به نحوی در معرض نور آفتاب هستند که لک پوست مجدداً برمی‌گردد و نیاز به درمان مجدد پیدا می‌کنند.

میزان موفقیت لیزر درمانی

درمان لیزری اگر به طور صحیح و باتوجه به نوع پوست و لک انجام شود روی ۹۹% بیماران با موفقیت عمل می‌کند. البته می‌توان درمان لیزری لک صورت را به طور همزمان با درمان لیزری تنگ کردن حفره‌های صورت و بسیاری عملیات دیگر لیزری روی صورت انجام داد. روش‌های مختلف را می‌توان با یکدیگر ترکیب کرد و نتیجه حتی مطلوب‌تری بدست آورد. حتی اگر شما تزریق بوتاکس یا درمان‌های حجم دهنده‌ای از این قبیل داشته باشید باز هم می‌توانید درمان لیزری لک صورت و پوست انجام دهید.

 

جهت اطلاع از خدمات پوست ، مو ، زیبایی و لیزر دکتر مریم کشاورز بهترین پزشک زیبایی اصفهان ، روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *