ماندگاری بوتاکس ابرو

ماندگاری بوتاکس ابرو

ماندگاری بوتاکس ابرو

ماندگاری این روش به چند عامل بستگی دارد.

این عوامل می تواند به میزان متابولیسم بدن افراد دریافت کننده تزریق، تاثیر نوع ماهیچه، تاثیر تعداد درمان اشاره داشته باشد. در ادامه با این عوامل آشنا می شوید :

متابولیسم بدن افراد دریافت کننده تزریق :

هر چقدر میزان متابولیسم و یا سوخت و ساز بدن افراد زیاد باشد بوتاکس زودتر خواص و میزان ماندگاری خود را از دست می دهد و به زودی جذب بدن می شود.

تاثیر نوع ماهیچه :

نوع ماهیچه افراد از دیگر موارد موثر بر ماندگاری روش تزریق بوتاکس به ابرو است. در این زمینه نقش قدرت ماهیچه‌های فعال پیشانی قابل توجه است. هر چقدر میزان فعالیت ماهیچه‌های ابرو زیاد باشد و بیشتر درگیر حالات چهره باشند بوتاکس زودتر ماندگاری خود را از دست می دهد.

تاثیر تعداد درمان :

هر چقدر تعداد دفعات تزریق زیاد باشد روش بوتاکس برای ابرو تاثیر بیشتری دارد زیرا این کار باعث می شود تا عضله‌های این ناحیه به مرور زمان ضعیف‌تر شوند و حرکات این بخش کم شود. با کم شدن حرکات ابرو تجزیه بوتاکس کم می شود. این عامل باعث شده تا برای دوام و یا ماندگاری زیاد این روش تکرار درمان صورت بگیرد.

با تکرار کردن تزریق بوتاکس برای ابرو و مراجعه به موقع به کلینیک می توان نتیجه این روش را برای مدت زمانی طولانی‌تر به وجود آورد. میزان ماندگاری این روش به نوع مراقبت از آن بستگی هم دارد. اولین تزریق نمی‌تواند نتیجه مناسبی برای افراد داشته باشد زیرا پاسخ ماهیچه ها و بدن مراجعه کننده به درمان یوتاکس مشخص نیست و نمی توان مشخص مرد که ماهیچه ها چقدر تزریق ژل نیاز دارند.

ماندگاری بوتاکس ابرو |دکتر مریم کشاورز بهترین پزشک زیبایی اصفهان

بوتاکس چگونه باعث لیفت ابرو می شود؟

گفتیم بوتاکس با ضعیف کردن عضلات پیشانی باعث لیفت ابروها می‌شود. برای اینکار باید به دو ناحیه ابرو بوتاکس تزریق کرد. اول عضلات پایین آورنده ابرو هستند که در ناحیه بین دو ابرو قرار دارند. فلج کردن این عضلات تاثیر مستقیم و بسیاری در لیفت ابرو دارد به علاوه اگر چروکی در این ناحیه داشته باشید از بین می‌رود. عضلات بعدی در انتهای دم ابرو قرار دارند و با فلج کردن آنها دم ابرو به سمت بیرون لیفت می‌شود. تزریق در این قسمت در واقع جهت لیفت بیشتر تا ۱ تا ۲ میلیمتر انجام می‌شود. همزمان با لیفت ابرو برای زیباتر کردن ابروها می‌توان تغییراتی در قوس ابروها به وجود آورد. برای اینکار به تشخیص پزشک بوتاکس به بخش‌هایی از پیشانی تزریق می‌شود. در این صورت می‌توان قوس زیباتری در ابروها ایجاد کرد.

آیا بوتاکس برای چشم خطرناک است؟

بوتاکس همچنین برای درمان مشکلات عضلانی چشم و کشیدگی کنترل نشده پلک استفاده می شود و با توجه به ایمنی چشم برای این موارد ساخته و مورد تأیید FDA قرار گرفت. البته اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی بوتاکس آرایشی و بهداشتی مانند افتادگی پلک، دوبینی، تاری دید، کاهش بینایی، تورم پلک و خشکی چشم لازم است. در صورت بروز هر یک از این مشکلات پس از تزریق، آنها را به پزشک چشم و پزشک خود گزارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *