کاربردهای میکرونیدلینگ

کاربردهای میکرونیدلینگ

برررسی کاربردهای میکرونیدلینگ

در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به بررسی کاربردهای میکرونیدلینگ برای پوست و زیبایی می پردازیم.

درمان جای جوش و اکنه

این روش به همراه استفاده از فاکتورهای رشد پلاکتی یا فیبروبلاست یا سلول های بنیادی گیاهی نتایج شگفت انگیزی را در درمان ناصافی های پوست که ناشی از جوش های آکنه ، آبله مرغان و سالک است ایجاد کرده است .

رفع تیرگی و لکه های پوست

میکرونیدلینگ لک صورت یکی از روش های رفع لک های قهوه ای پوست می باشد که با قلم سوزنی دستگاه در سطح پوست زخم ایجاد می نمایند. و باعث تولید کلاژن در پوست می شود و پوست برای ترمیم زخم ها کلاژن و الاستین بیشتری تولید خواهد کرد. همچنین اکسیژن رسانی به پوست افزایش می یابد. و همزمان با بهبود زخم ها لک ها نیز درمان می گردد

استرچ مارک یا ترک های ناشی از حاملگی ،چاقی و بلوغ

پوست دارای فیبرهایی الاستین و کلاژن است این رشته ها مانند فنر باعث انعطاف ، شادابی و جوانی پوست می شوند. وقتی این فیبرها کیفیت خوبی نداشته باشند یا اینکه یشتر از حد توانشان کشیده شوند خاصیت فنری خود را از دست می دهند و دچار عدم عملکرد می شوند و در نتیجه این نوارهای قرمز رنگ یا استریا ایجاد می شوند . این خطوط ابتدا صورتی تا بنفش رنگ هستند و سپس به تدریج سفید تر می شوند و از وضوح آن ها کاسته می شوند .

بهترین روش برای پیشگیری از این موضوع ،جلوگیری از چاق و لاغر شدن های سریع و بهتر کردن کیفیت پوست با استفاده از یک رژیم غذایی یا دارویی مناسب و شناخت بیماری های زمینه ای چون مشکلات کم کاری و پرکاری تیروئید یا سایر بیماری های سیستمیک و درمان به موقع این بیماری ها است. در مواقعی مثل حاملگی هم که به صورت طبیعی پوست شروع به کشیده شدن می کند استفاده از کرم های مناسب و چرب کردن پوست با روغن های طبیعی و جلوگیری از ایجاد اضافه وزن در حین حاملگی و مشاوره با یک پزشک زیبایی قادر است تا حد زیادی از ایجاد این ترک ها جلوگیری کند .

میکرودرم ابریژن و هدف از انجام آن | پزشک زیبایی اصفهان

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

سن اولین بارداری در بروز ترک های بارداری نقش به سزایی دارد. صرفا از نظر آماری بین 80% تا 90% بانوانی که در سن بین 16 تا 20سالگی باردار شدند دچار ترک های پوستی می شوند. در حالی که احتمال بروز این ترک ها در بانوانی که که اولین بارداری آن ها پس از 35 سالگی است بسیار کمتر است. نکته مهم این است که اگر ترک های پوستی درمان نشوند. امکان بهبود خود به خود آن ها وجود ندارد، یعنی این ترک ها هرگز خود به خود برطرف نمی شوند و تنها رنگ آنها به سمت سفید مرواریدی می رود ، ولی طول و پهنای آن ها تغییر نمی کند .

برای اولین بار در دنیا روشی به نام میکرونیدلینگ امیدهای بسیاری را در درمان این ترک ها در مقایسه با سایر روش های بی تاثیر و پرهزینه ایجاد کرده است . درمان شامل حدود 7 جلسه با فاصله 1.5 ماه است و نتایج درمانی معمولا بعد از جلسه چهارم قابل رویت است .

جوان سازی و رفع چین و چروک پوست

یکی از بزرگ ترین عوامل ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست کاهش غلظت کلاژن و الاستین است. که در نتیجه آن ماتریکس بافت همبند که سلول های پوستی را مثل سیمان در برمی گیرد شل و بی کیفیت خواهد شد. در این روش با ایجاد منافذ بسیار ریز که با چشم به راحتی قابل دیدن نمی باشند. سلول های بنیادی پوست تحریک می شود و وادار به تکثیر و تمایز می شوند. با فعال شدن پروسه ترمیم جهت بازسازی منافذ ایجاد شده در سطح پوست مقدار زیادی کلاژن ساخته می شود که به بازسازی پوست و رفع چین و چروک های سطحی منجر خواهد شد. بین 3تا 5 جلسه درمان برای جوان سازی پوست لازم است ، که فاصله بین جلسات حدود 6 هفته است

آثار ناشی از زخم های شدید و سوختگی

به وسیله میکرونیدلینگ می توان آثار ناشی از بخیه و زخم و جراحی و نیز اسکار باقی مانده سوختگی ها ، جای جوش و آکنه را به حداقل رساند

درمان ریزش مو

با افزایش میزان مواد مغذی و خونرسانی ریشه مو می توان موجب تقویت و تحرک فولیکول های مو شد.


مطالعه بیشتر :

برجستگی پوست بعد از نخ

ساختار پوست و وظایف آن

عوارض بوتاکس پیشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *