کاربردهای آر اف فرکشنال صورت

کاربردهای آر اف فرکشنال صورت

بررسی کاربردهای آر اف فرکشنال صورت

در این مطلب از سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به بررسی کاربردهای آر اف فرکشنال صورت و چگونگی کار آن می پردازیم. درمان با فرکانس رادیویی که به آن سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی گفته می شود، یک روش غیر جراحی برای سفت کردن پوست است. این روش شامل استفاده از امواج انرژی برای گرم کردن لایه عمیق پوست شما به نام درم است. این گرما باعث تحریک تولید کلاژن می شود.

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن شما است. چارچوب پوست شما را ایجاد می کند و به پوست شما استحکام می بخشد. با بیشتر شدن سن، سلول های شما کلاژن کمتری تولید می کنند که باعث افتادگی پوست و چین و چروک می شود. شل شدن پوست در حدود سنین ۳۵ تا ۴۰ سالگی اتفاق می افتد که کمیت و کیفیت کلاژن شما شروع به کم شدن می کند.

نحوه کار آر اف فرکشنال

عملکرد روش ار اف تاثیر بر لایه های سطحی یا عمیق پوست است. پوست از چندین لایه تشکیل شده است که سطحی ترین آن ها اپیدرم نام دارد. در زیر اپیدرم لایه ای از درم وجود دارد که در طول فرآیند پیری تخریب می شود و باعث پیری پوست می شود. آر اف دو کار را برای پوست شما انجام می دهد که در ادامه به آن می پردازیم :

فعال کردن فیبروپلازی :

فیبروپلازی روشی است که در آن بدن بافت فیبری می سازد. بافت فیبری تولید کلاژن را تحریک می کند و این فیبرهای پروتئینی را کوتاه تر و قوی تر می کند. فیبروز بافتی هنگامی اتفاق می افتد که بافت طبیعی بدن آسیب دیده باشد. بسیار شبیه بافت ضخیم و زبری که زخم های سطحی پوست را می پوشاند. در آر اف فرکشنال، ضایعات انتخابی در مناطقی از پوست انجام می شود تا بافت فیبری تشکیل شود. به این ترتیب لایه درم ضخیم می شود و تولید کلاژن بیشتر می شود.

تحریک کلاژن سازی :

انرژی تولید شده توسط امواج فرکانس رادیویی در درم باعث تحریک تولید کلاژن می شود. پروتئین ساختاری مهمی در بافت پوست است که باعث شادابی، استحکام و زیبایی پوست شما می شود. انرژی امواج رادیویی در لایه درم به گرما تبدیل می شود و بیشتر شدن دما یکی از عوامل محرک برای تولید کلاژن است.

کاربردهای آر اف فرکشنال صورت

آر اف فرکشنال کاربردهایی دارد که در ادامه با کاربردهای آن آشنا می شوید :

 • جوان‌سازی
 • اسکار آکنه
 • کم شدن اسکار
 • رفع تیرگی پوست
 • بازسازی پوست
 • رفع منافذ باز پوست
 • درمان ترک‌های پوستی
 • از بین رفتن شلی پوست
 • چین و چروک و خطوط صورت
 • از بینی رفتن چروک دور چشم
 • درمان کراتوز پیلاریس یا پوست مرغی

اقدامات مراقبتی بعد از آر اف فرکشنال | پزشک زیبایی اصفهان

بررسی تاثیر آر اف بر پوست :

امروزه روش های غیرتهاجمی جوان سازی پوست با استفاده از امواج الکترومغناطیسی یا مکانیکی متنوع هستند. دستگاه های لیزری که از امواج نوری استفاده می کنند، هایفوتراپی درمانی با استفاده از اولتراسوند یا همان آر اف فرکشنال که امواج رادیویی تولید می شود. همه این ها فناوری های پیشرفته برای جوان سازی پوست غیرتهاجمی هستند.

هر یک از این تکنیک‌های جوان‌سازی مبتنی بر فناوری‌ها و امواج متفاوتی هستند، اما جنبه‌های مشترک بسیار مهمی دارند. اولین و مهمترین ویژگی مشترک آن ها این است که غیر تهاجمی نیستند. این به این معنی است که بدون خطرات و عوارض جانبی جراحی، می توانند تغییرات قابل توجهی در پوست شما ایجاد کنند.

دومین وجه مشترک روش های غیرتهاجمی، مکانیسم جوان سازی پوست است. در روش های غیر تهاجمی، ساختار اصلی پوست تغییر داده نمی شود. به سادگی پوست تحریک می شود تا فرآیندهای ترمیم بافت را فعال و ترمیم کند. در روش های تهاجمی مانند جراحی، تغییرات ساختاری جدی در اجزای پوست اتفاق می افتد. اگر پوست افتادگی داشته باشد، بافت زیر جلدی کوتاه شده و پوست از بین می رود.

صفحه اینستاگرام دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان

آر اف یا بوتاکس :

برای کم شدن علائم پیری و بازگرداندن صورت خود به حالت عادی هر دو روش درمانی می توانند موثر باشد. تفاوت های مهمی در تأثیرات طولانی مدت بر روی پوست شما وجود دارد. بسته به نتیجه آر اف امکان دارد نتایج طولانی تری نسبت به بوتاکس ارائه دهد.

با وجود اینکه بوتاکس روشی رایج و موثر است و مورد تایید FDA قرار گرفته و محبوب ترین درمان زیبایی غیر جراحی در جهان به شمار می رود. بسیاری از افراد به خاطر ماندگاری بیشتر آر اف این روش را برای دستیابی به پوستی درخشان تر انتخاب می کنند. روش درمان بسته به شرایط هر فرد متفاوت است و به طور کلی نمی توان برای همه یک نسخه کلی ایجاد کرد.

کاندیدای مناسب برای درمان آر اف چه کسنی هستند؟

محدودیت سنی برای درمان آر اف وجود ندارد، اما بهتر است این کار را از ۳۵ تا ۴۰ سالگی انجام دهید، زمانی که تولید کلاژن کم می شود. این درمان برای انواع پوست مناسب است. اگر می خواهید با علائم پیری مقابله کنید و پوستی صاف تر، محکم تر و درخشان تر دارید، این درمان برای شما مناسب است.


مطالعه بیشتر :

بهترین راه های جوانسازی پوست

نواحی مناسب تزریق ژل در بدن

نکات مهم در تزریق ژل لب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *