پیشگیری و درمان لک موهای زیر پوستی

پیشگیری و درمان لک موهای زیر پوستی

بررسی روشهای پیشگیری و درمان لک موهای زیر پوستی

ساختار مو و جهت رشد آن نقش عمده ای در این عارضه دارد. فولیکول های پیچ خورده موها را در جهات مختلف رشد می دهند. وقتی موها خشک می شوند، موهای داخلی رشد می کنند. این مشکل به دلیل کشیدن پوست هنگام اصلاح و چرخاندن مو در جهت مخالف ایجاد می شود. در ادامه این مطلب از سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان با چند راهکار مفید برای پیشگیری و درمان لک در قسمت موهای زیر پوستی آشنا می شویم:

  •  اسکراب پوست
  •  استفاده از ژیلت با کیفیت و تمیز
  •  درمان لکه موهای زیر پوستی با لیزر
  •  کمپرس آب گرم
  •  حفظ رطوبت پوست

 اسکراب پوست

لایه برداری پوست به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند، از طرفی جذب مواد مغذی به پوست دائماً افزایش می یابد. بهتر است یک یا دو بار در هفته پوست خود را زیر دوش و با استفاده از کیسه اسکراب کنید. این کار باعث می شود تا منافذ را تمیز شده و از مسدود شدن آن‌ها جلوگیری می کند.

 استفاده از ژیلت با کیفیت و تمیز

اگر از ریش تراش های قدیمی، کند و بی کیفیت استفاده می کنید، بهتر است به فکر یک مدل امروزی و بهتر باشید. استفاده از یک ژیلت بی کیفیت نه تنها به پوست شما آسیب می رساند بلکه آن را بیشتر مستعد موهای زیر پوستی می کند.

صفحه اینستاگرام دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان

 درمان لکه موهای زیر پوستی با لیزر

لیزر بهترین و موثرترین روش از بین بردن موهای زائد زیر پوستی است. برای مشاهده ریزش درصد قابل توجهی از موهای زیر پوستی کافی است یک جلسه لیزر را شروع کنید. لیزر علاوه بر از بین بردن موهای مزاحم، پوست شما را نرم، صاف و یکدست می کند.

 کمپرس آب گرم

برای باز نگه داشتن منافذ پوست می توانید از کمپرس آب گرم استفاده کرد. بهتر است در قسمت هایی که موهای زیر پوستی دارند از کمپرس آب گرم استفاده کنید. اگر به تازگی موهای زائد را اصلاح و تمیز کردید توصیه می شود و برای چند روز اول به باز نگه داشتن منافذ و جلوگیری از رشد موهای درونی کمک می کند.

 حفظ رطوبت پوست

پوست شما برای شادابی و سلامتی به رطوبت زیادی نیاز دارد. پوست به دلیل کراتین و سلول های مرده پوست مسدود می شود. در نتیجه احتمال آکنه و ریزش مو افزایش می یابد. خوب است رطوبت پوست را بعد از دوش گرفتن به خصوص در هوای سرد حفظ کنید.

نکاتی در مورد احیای موهای آسیب دیده | پزشک زیبایی اصفهان

بر خلاف سایر روش های اپیلاسیون، لیزر دقیقاً روی فولیکول مو تأثیر می گذارد و آن را از بین می برد. انرژی لیزر با استفاده از رنگدانه های موجود به موهای ناخواسته جذب می شود. سپس مستقیماً به ریشه مو می رود و آن را از بین می برد. هنگامی که فولیکول مو از بین می رود، موها نمی توانند زیر پوست به رشد خود ادامه دهند و با جلسات لیزر مداوم، بیشتر شاهد از بین رفتن آن ها خواهید بود.

 


مطالعه بیشتر :

عوارض کربوکسی تراپی زیر چشم

مراقبتهای بعد از بوتاکس

مزایا و عوارض آر اف فرکشنال صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *