پیشگیری و درمان عفونت در لیفت با نخ

پیشگیری و درمان عفونت در لیفت با نخ

بررسی پیشگیری و درمان عفونت در لیفت با نخ

براساس مطالعه park TH و همکارانش در گذشته یعنی زمانی که از نخ های غیر قابل جذب جهت لیفت استفاده می شد. میزان بروز عوارض مزمن التهابی مثل گرانولولوم جسم خارجی و عفونت پایین است. در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به پیشگیری و درمان عفونت در لیفت با نخ می پردازیم.

Wu و همکارانش نشان دادند که عفونت و گرانولوم ممکن است در اثر لیفت با نخ رخ دهند اما بااین وجود خوشبختانه بدترین عارضه یعنی عفونت شدید نبوده و براحتی قابل درمان است . Benny Your  و همکارانش یک مورد آبسه مایکوباکتریومی را پس از لیفت با نخ در صورت گزارش کردند . این مورد بسیار مهم بوده چرا که نشان داد که گرچه عفونت شدید پس از لیفت با نخ نادر است اما امکان پذیر است. عفونت پس از لیفت با نخ در صورت استفاده از نخ های قابل جذب شیوع کمتری نسبت به موارد استفاده از نخ های غیر قابل جذب دارد. اگر اتاق انجام پروسیجر بهداشت مطلوبی داشته باشد عفونت پس از لیفت با نخ به راحتی رخ نمی دهد.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

همچنین مواردی که از نخ PDO ( پلی دیوکسانون) استفاده می شود که شایع ترین نخ قابل جذب نیز محسوب می شود بدلیل این که نخ در موارد با شکل تک رشته ای (مونوفیلامان ) سطح صافی دارد، مقاومت نسبی یشتری را نسبت به عفونت دارا می باشد. بااین حال بتازگی مواردی از عفونت های مایکواکتریومی پس از لیفت با نخ PDO در کره گزارش شده است .

Shin Jung Jin  و همکارانش یک مورد خانم 47 ساله را گزارش کرده اند که با پلاک قرمز رنگ در دو سمت صورت دو هفته پس از لیفت با نخ  توسط یک فرد غیر پزشک مراجعه کرده بود بیمار به مدت یک هفته در یک کلینیک محلی تحت درمان آنتی یوتیکی قرار گرفته بود و سپس به بیمارستان ارجاع شده بود . در نهایت عفونت با مایکواکتریوم ماسیلینس عنوان تشخیص نهایی تایید شد . بطور کل پزشک انجام دهنده لیفت با نخ را در ذهن مطرح کند و از محیط استریل قل و بعد از لیفت با نخ استفاده کند.

علل گود افتادگی پوست بعد از لیفت با نخ | پزشک زیبایی اصفهان

پیشگیری از عفونت

جهت پیشگیری از عفونت ، نواحی اطراف سوراخ ورودی (نقطه ورود) نخ می بایست بطور کامل ضد عفونی شده و هنگام لیفت با نخ از تکنیک استریل استفاده شود

  • ضد عفونی کردن سوراخ ورودی (نقطه ورود) نخ
  • ضدعفونی کردن پوست تمام مناطقی که در محدوده جابجایی و حرکت کانولا هستند
  • اگر در نزدیکی محل حرکت یا ورود کانولا مو وجود دارد یا در مواردی که محل ورودی بر روی پوست سر انتخاب می شود ، موها می بایست با   ابزارهای مناسب پرپ و ضدعفونی شود .
  • در هنگام انجام لیفت با نخ ،نباید مو وارد سوراخ ورودی شود
  • پس از لیفت با نخ یک بار دیگر چک کنید که آیا مو وارد سوراخ ورودی شده است یا خیر
  • آموزش روش های پیشگیری از عفونت در محل سوراخ ورودی و خروجی

درمان

عفونت پس از لیفت با نخ عموما به راحتی با مصرف آنتی بیوتیک برطرف می شود . گرچه در برخی موارد نادر که در بالا ذکر شد ،یعنی عفونت های مایکوباکتریومی نیاز به درمان طولانی مدت با آنتی بیوتیک های تزریقی و درمان تخلیه ای (درناژ) می باشد.

در مواردی که عفونت به درمان آنتی بیوتیکی پاسخ نمی دهند ، بیمار را باید به بیمارستان ارجاع داد چرا که نیازمند درمان تهاجمی تر است. در موارد بروز عفونت با مایکوباکتریوم ماسیلیس پس از تخلیه و انجام درناژ نیاز به درمان طولانی مدت با کلاریترومایسین و امیکاسین می باشد.

 


مطالعه بیشتر :

انواع گود افتادگی صورت در لیفت با نخ

نحوه انجام میکرونیدلینگ

عوامل موثر بر نتیجه لیفت با نخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *