پیشگیری از آسیب‌دیدن موها

پیشگیری از آسیب‌دیدن موها

نحوه پیشگیری از آسیب‌دیدن موها

بهترین راه‌حل برای پیشگیری از آسیب‌دیدن مجدد موهای آسیب دیده در اثر حرارت، اجتناب از تماس دوباره با ابزارهای حرارتی حالت دهنده مو است. هرچند، عدم استفاده از این ابزارها همیشه ممکن نیست. در ادامه، چند راهکار اثبات‌شده وجود دارد که به‌طور کلی، می‌تواند از موهای شما محافظت کند.

هرگز موهای خود را با آب داغ نشویید

برعکس، بهتر است آن‌ها را با آب خنک شستشو دهید. این کار به بسته ماندن کوتیکول مو بعد از دوش‌گرفتن کمک می‌کند.

پس از شستن مو آن را با ملایمت خشک کنید

پس از شستن مو، با استفاده از حوله میکروفیبر، موهای خود را خشک کنید. میکروفیبرها از میلیون‌ها رشته پلی‌استری با بار مثبت و رشته‌های نایلونی با بار منفی تشکیل شده‌اند که در کنار هم می‌توانند رطوبت را به خوبی جذب کنند.

این محصول مفید و در دسترس به هرچه سریع‌تر خشک‌شدن موها کمک می‌کند و این یعنی در عین حال که کوتیکول مو به خوبی محافظت می‌شود، زمان کمتری زیر سشوار صرف خواهید کرد.

پیشگیری از آسیب‌دیدن موها | پزشک زیبایی اصفهان

با فاصله ۱۲ سانتی‌متر از سشوار استفاده کنید

هنگام استفاده از سشوار، همیشه از درجه کم آن و با حداقل فاصله ۱۲سانتی‌متر از سطح مو استفاده کنید. طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۱ انجام شد، این عدد جادویی می‌تواند از کوتیکول موهای شما محافظت کند.

از محافظ حرارتی مو استفاده کنید

پیشگیری از سوختن مو همیشه ساده‌تر از درمان موهای سوخته است. قبل از استفاده از ابزارهای حرارتی حالت دهنده مو ، از اسپری محافظ حرارتی مو استفاده کنید تا از این طریق مانع از آسیب‌دیدن مو‌ها شوید.

اسپری مو حاوی مواد سیلیکونی و کراتین می‌توانند از کوتیکول موهای شما محافظت کنند و باعث شوند مقاومت آن‌ها در برابر صدمات ناشی از حرارت بیش‌تر شود.

از روبالشی با روکش ساتن استفاده کنید

با خوابیدن روی یک بالش با روکش ساتن، ماندگاری مدل موهای خود را بیش‌تر کنید. ماندگاری طولانی‌تر مدل مو یعنی هنگامی که صبح از خواب برمی‌خیزید مدل مو به‌هم‌خوردگی کمتری دارد، کمتر لازم است موهای خود را بشویید و در نتیجه، موهای شاداب‌تری خواهید داشت.

کارشناسان توصیه می‌کنند که استفاده از ابزارهای حرارتی حالت دهنده مو را باید به‌طور قابل توجهی محدود و حداکثر یک‌بار در هفته از آن‌ها استفاده کنید.

| پیج اینستاگرام دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان |


بیشتر بخوانیم :

اصلاح اجزا صورت و ایجاد هارمونی

پروفایل صورت قبل و بعد از تزریق

کاربرد و ماندگاری ژل آلیاکسین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *