نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد

نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد

بررسی نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد

افراد زیادی از داشتن مو‌های زائد در بدن خود ناراضی هستند و این مسئله حتی برای انتخاب لباس نیز محدودیت ایجاد خواهد کرد. این مشکل در بین بانوان نیز بسیار شایع است و نداشتن مو‌های زائد در بدن یکی از معیار‌های تمیزی و زیبایی محسوب می‌شود. همین عامل سبب می‌شود که بسیاری از افراد و به ویژه بانوان به لیزر موهای زائد روی آورند. در این مقاله از سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به بررسی نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد خواهیم پرداخت.

استفاده از روش‌های دیگر برای از بین بردن مو‌های زائد، اثر موقتی داشته و بعد از مدت کوتاهی دوباره باید به اصلاح مو‌های زائد بپردازند. لیزر مو‌های زائد یک روش دائمی برای از بین بردن مو‌های بدن است که با استفاده از دستگاه مخصوص، فولیکول‌های مو را تخریب می‌کند که در نهایت منجر به عدم رویش مو در آن ناحیه خواهد شد. رعایت نکات مراقبتی قبل از لیزر موهای زاید کمک می‌کند تا این تکنیک زیبایی بدون عارضه پیش برود. در واقع آمادگی قبل از لیزر موهای بدن تاثیر زیادی بر نتیجه کار و سلامت پوست خواهد داشت.

آمادگی های لازم برای لیزر موهای زائد

برخی از عمل‌ها و اقدامات زیبایی وجود دارند که باید قبل از انجام آن‌ها یکسری نکات و کار‌ها رعایت شوند. لیزر مو‌های زائد نیز از این دسته از اقدامات زیبایی است که باید برای رسیدن به نتیجه خوب و دلخواه، توصیه های مراقبتی قبل از لیزر موهای بدن را رعایت کنید. در واقع نکات و توصیه‌هایی که پزشکان به افراد برای قبل از انجام لیزر موهای زائد توصیه می‌کنند، مواردی هستند که باعث می‌شوند فرد در حین لیزر مو‌های زائد راحت باشد و احساس ناراحتی زیادی نکند. این مسئله همچنین کمک می‌کند انجام لیزر موهای زائد تاثیرات مثبت بیشتری از خود نشان دهد و بتوان تمامی مو‌های زائد را از بین برد.

مطلب پیشنهادی : جراحی فک و صورت با نخ سیلوئت

برخی از کارها قبل از لیزر باعث می‌شود یا مقاومت فولیکول‌ها بالا رود و یا مقاومت پوست پایین بیاید؛ که در نتیجه این باعث احساس ناراحتی و درد در حین لیزر و همچنین متحمل شدن عوارض جانبی خواهد شد. سعی کنید نکات و توصیه‌های ذکر شده در زیر را به دقت و منظم رعایت کنید تا از انجام لیزر مو‌های زائد نتایج خوب و دلخواه بدست آید.

قبل از لیزر موهای زائد از چه مواردی باید خودداری کرد

موارد و نکاتی وجود دارد که شخص باید حتما از انجام آن‌ها خودداری کند زیرا این موارد علاوه بر مضر بودن برای بدن، ممکن است باعث شود فرآیند لیزر مو‌های زائد به درستی پیش نرود و نتیجه‌ای که مورد انتظار می‌باشد بدست نیاید.

تاثیر مصرف دارو بر لیزر موهای زائد | پزشک زیبایی اصفهان

برنزه کردن پوست

برخی از افراد ممکن است دوست داشته باشند قبل از جلسه اول لیزر موهای زائد بدن خود، پوست خود را برنزه کنند. برنزه کردن پوست قبل از لیزر مو‌های زائد یک کار اشتباه است و شخص نباید آن را انجام دهد. زیرا باعث می‌شود بعد از اتمام کار، پوست دچار لک شود. شخص باید در فاصله یک ماه مانده به روز لیزر مو‌های زائد، از برنزه کردن پوست خود با روش‌های مختلف مانند حمام آفتاب و یا استفاده از دستگاه سولار و یا استفاده از رنگ و یا هر روش دیگری برای برنزه کردن خودداری کند. همچنین لیزر مو‌های زائد به طور کلی برای افرادی که پوستی با رنگ روشن‌تر دارند موفقیت‌آمیز‌تر خواهد بود. زیرا پرتو‌های ارسال شده توسط دستگاه، جذب رنگ‌های تیره می‌شوند. به همین علت افراد با پوست برنزه معمولا بعد از لیزر نتیجه خوبی نمی‌گیرند.
بهتر است تا دو هفته مانده به روز لیزر، از انجام وکس و اپیلاسیون بر روی پوست خود خودداری کنید. انجام اپیلاسیون و وکس بر روی پوست باعث خواهد شد تا پوست فرد در حین انجام لیزر مو‌های بدن دچار سوختگی شود.

خوردن و نوشیدن دارو‌های گیاهی و شیمیایی

سعی کنید تا ۲۴ ساعت مانده به روز لیزر، از خوردن و نوشیدن دارو‌های گیاهی و شیمیایی که به نور حساس هستند خودداری کنید. زیرا دستگاه لیزر پرتو‌هایی به پوست ارسال می‌کند که ممکن است واکنش دارو‌ها را به همراه داشته باشد. برخی از این داروها عبارتند از مسکن‌ها، دارو‌های جلوگیری از التهاب که استروئیدی هستند. دارو‌های بیماران دیابتی و سایر موارد دیگر که به نور حساس می‌باشند. البته برخی از افراد به بیماری‌هایی مبتلا هستند که باید دارو‌ها را به موقع مصرف کنند. این دسته از افراد حتما باید قبل از لیزر مو‌های زائد این موضوع را با پزشک در میان بگذارند تا او اقدامات لازم را به عمل آورد.

رعایت نکات ایمنی

باید قبل از انجام عمل لیزر مو‌های زائد، فرد تمامی نکات ایمنی را رعایت کند. به عنوان مثال باید حتما قبل از شروع لیزر از عینک‌های مخصوص برای جلوگیری از آسیب اشعه به چشم استفاده کند. و تا پایان لیزر آن را در نیاورد. استفاده نکردن از عینک مخصوص ممکن است باعث آسیب به بینایی شخص شود.

توصیه های لازم قبل از لیزر موهای زائد

برخی نکات و موارد وجود دارند که می‌توان با رعایت کردن آن‌ها نتایج بسیار بهتری از لیزر به دست آورد. در واقع برخی توصیه‌ها وجود دارد که افراد قبل از انجام لیزر مو‌های زائد می‌توانند با انجام آن‌ها هم در حین لیزر کردن راحت باشند و هم نتیجه لیزر موهای زائد را موثر‌تر کنند:

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

  • ممکن است پزشک با توجه به صلاح‌دید خود برای شخص دارو‌های ضد ویروسی تجویز کند. بهتر است این دارو‌ها با توجه به توصیه پزشک به طور منظم تا روز انجام لیزر مصرف شود.
  • بهتر است که شخص قبل از لیزر موهای زائد، محل مورد نظر از بدن خود را تمیز کند. و همچنین نباید از مواد آرایشی و بهداشتی و حتی کرم‌های مرطوب‌کننده نیز استفاده کند تا انجام لیزر راحت‌تر و موثر‌تر صورت بگیرد.
  • چنانچه قبل از انجام لیزر مو‌های زائد حمام آفتاب گرفته‌اید و پوست تیره‌تر شده است. بهتر است انجام را به تعویق اندازید و در این مدت نیز از کرم‌های مرطوب‌کننده مانند SPF برای بهبود سریع‌تر استفاده کنید تا رنگ پوست به حالت عادی برگردد.
  • اگر فرد نمی‌تواند درد ناشی از لیزر موهای زائد را تحمل کند و آستانه درد پایینی دارد می‌تواند. این موضوع را با پزشک خود در میان گذاشته و پزشک برای اینکه فرد در حین لیزر مو‌های بدن کم‌تر درد بکشد از دارو بی‌حس‌کننده موضعی بیشتری استفاده کند.
  • به مو‌های بدن خود کاری نداشته باشید و اجازه دهید رشد کنند. تنها فقط در روز‌هایی که تحمل آن‌ها برای شما دشوار است می‌توانید فقط از تیغ برای اصلاح آن‌ها استفاده کنید.
  • از دیگر نکات مراقبتی قبل از لیزر موهای بدن این است که از مواد و اسپری‌های خوشبو‌کننده حاوی دئودرانت خودداری کنید. زیرا مولکول‌های دئودرانت از تاثیربخشی موزدایی بر روی فولیکول‌ها و مو‌ها جلوگیری می‌کند.

 


مطالعه بیشتر :

تاثیر مصرف دارو بر لیزر موهای زائد

انواع ژل مورد استفاده در تزریق ژل

نگرانی های لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *