نکات مهم در تزریق ژل لب

نکات مهم در تزریق ژل لب

بررسی نکات مهم در تزریق ژل لب

تزریق ژل تا حدی دردناک است و به همین دلیل پیش از انجام آن لازم است از بی حسی برای کاهش درد در طول انجام عمل استفاده شود. نوع بی حسی مورد استفاده در تزریق مانند بی حسی های دندانپزشکی است. در ادامه این مطلب از سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به بررسی نکات مهمی که در تزریق ژل لب باید رعایت شود می پردازیم. پیش از انجام عمل پزشک شما باید سوزن مناسب محل تزریق را انتخاب نماید و همچنین محل های دقیق تزریق را تعیین نماید. استریل کردن همه لوازم و تجهیزات از دیگر مواردی است که پیش از انجام تزریق ضروری به نظر می رسد.

پر طرفدار ترین تزریق ژل، تزریق ژل لب

تزریق ژل لب یکی از پر طرفدار ترین عمل های زیبایی به شمار می آید. برجسته تر کردن لب ها می تواند نقشی مهم در زیبایی صورت افراد داشته باشد. کاهش حجم لب می تواند هم زمان با افزایش سن در افراد بروز پیدا کند.

نکته مهمی که در خصوص تزریق ژل لب باید مورد توجه قرار بگیرد این است که توازن دو طرف لب ها به خوبی حفظ شود. هر گونه عدم تقارن در لب ها می تواند زیبایی فرد را به شکل نا مطلوبی تحت تاثیر قرار دهد. به همین سبب علاوه بر استفاده از ژل با کیفیت، مهارت در تزریق ژل لب می تواند نتیجه عمل را به طور کامل تحت تاثیر قرار دهد. مشخص کردن میزان ژل و حفظ تعادل در تزریق ، بسیار مهم است. برای انجام تزریق لازم است محل مورد نظر در ابتدا بی حس شده و سپس محل را ضد عفونی نمایید.

نکات مهم در تزریق ژل لب

در زمان انجام تزریق ژل لب برخی سوالات ممکن است برای بیماران پیش بیاید که در ادامه قصد داریم به برخی از آن ها پاسخ بدهیم.

تزریق ژل لب درد دارد؟

اولین و مهم ترین سوال در خصوص تزریق ژل این است که آیا این عمل درد دارد یا خیر؟ همان گونه که پیش تر اشاره شد برای انجام تزریق ژل لب از بی حسی های موضعی استفاده می شود زیرا این کار درد فراوانی دارد. در صورتی که بی حسی به درستی انجام شود بیمار هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

استاندارهای تزریق ژل

موضوع بعدی در خصوص استاندارد هایی است که در ژل ها باید در نظر گرفته شود. ژل های مورد استفاده برای تزریق لب یا سایر نقاط بدن باید از لحاظ بیولوژیکی بیشترین سازگاری را با بافت بدن داشته باشند تا احتمال بروز عوارض پس از تزریق کاهش یابد. برخی از ژل های ارزان ممکن است موجب تحریک سیستم ایمنی بدن شده و با برخی دیگر احتمال بروز سرطان را افزایش می دهند.

یکی از بزرگ ترین عارضه هایی که استفاده از ژل های غیر استاندارد ایجاد می کند این است که ژل ممکن است پس از تزریق از محل خود حرکت کرده و جا به جا شود. این جا به جایی ژل ها بدون شک مشکلات فراوانی از لحاظ زیبایی و حتی سلامت افراد به وجود خواهد آورد. برخی از پزشکان در زمان انتخاب ژل ممکن است به شما پیشنهاد استفاده از ژل های با ماندگاری بالاتر را بدهند. به طور کلی توصیه شده است که اگر برای اولین بار اقدام به تزریق ژل می کنید بهتر است از انواعی با ماندگاری کمتر استفاده کنید.

امکان تغییر در شکل و فرم لب ها پس از جذب ژل وجود دارد؟

سوال دیگری که برای افراد ممکن است پیش بیاید مربوط به وضعیت لب ها پس از جذب شدن ژل است. گاهی اوقات افراد این نگرانی را دارند که در صورت جذب ژل، ممکن است مشکلاتی از لحاظ زیبایی برای لب ها ایجاد شود این باور یک باور نادرست است. هنگامی که ژل لب جذب می شود هیچ گونه تغییری در شکل و فرم لب ها ایجاد نمی شود.

میزان مناسب تزریق ژل برای لب ها به چه اندازه است؟

سوال بعدی که ممکن است برای افراد ایجاد شود این است که میزان تزریق ژل برای لب ها به چه اندازه است. در صورتی که شما از پزشکی قابل اطمینان برای انجام این عمل زیبایی کمک خواسته اید نباید نگرانی از بابت میزان تزریق داشته باشید. پزشک شما با بررسی وضعیت لب ها و نوع فیلر انتخابی تصمیم می گیرد چه میزان ژل می تواند برای شما بهتر باشد.

میزان درد تزریق ژل لب | پزشک زیبایی اصفهان

دفعات و میزان تزریق ژل

اما نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که شما می توانید از پزشک خود بخواهید این کار را در دفعات مختلف و با میزان های کم انجام دهد. به این ترتیب به شکلی تدریجی شاهد تغییر شکل و حجیم شدن لب ها خواهید بود و می توانید کنترل بیشتری روی میزان تزریق نیز داشته باشید. البته لازم به ذکر است برای انجام این کار نیز نظر نهایی را پزشک معالج شما خواهد داد.

زمان مناسب

برخی از افراد سوال می کنند که آیا پیش از مراسم ها و مهمانی های خاصی که در پیش دارند می توانند عمل تزریق ژل لب را انجام دهند. برای پاسخ به این سوال گفته می شود در صورتی که قصد دارید این کار را برای یک مراسم خاص انجام دهید حتما از چند هفته قبل اقدام کنید تا ورم و کبودی های احتمالی شما را آزار ندهد و در زمان مورد نظر لب هایی طبیعی داشته باشید.

صفحه اینستاگرام دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان

مراقبت های پس از انجام تزریق ژل لب

یکی از اتفاقاتی که پس از پروتز لب روی می دهد ایجاد خون مردگی در لب هاست. علت این امر وجود خون زیاد در این ناحیه است. توصیه شده در روز های پیش از انجام تزریق، از کمپرس یخ بر روی لب ها استفاده کنید و برخی از دارو ها نظیر آسپرین، ژلوفن، ناپروکسن و … را استفاده نکنید. پس از انجام تزریق، به دلیل ماندگار بودن آثار بی حسی بهتر است از خوردن و آشامیدن غذا اجتناب نمایید.

توصیه می شود بعد از انجام تزریق، از انجام ورزش های سخت اجتناب کنید. علاوه بر این قرار گیری در معرض گرمای زیاد نیز می تواند موجب تورم و خون مردگی در لب ها شوند. مصرف آب فراوان به صورت روزانه می تواند تا حد زیادی عوارض را کاهش دهد. هنگامی که تزریق ژل لب انجام می شود معمولا بین 2 تا 3 هفته بعد از انجام این عمل زیبایی می توانید منتظر تثبیت نتایج آن باشید پس از این مدت می توانید مجدد برای ترمیم به پزشک مراجعه نمایید. گاهی اوقات نیازی به انجام دومین عمل یا ترمیم نیست.


مطالعه بیشتر :

راه های جلوگیری از پیری پوست

بهترین راه های جوانسازی پوست

نواحی مناسب تزریق ژل در بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *