نکات استفاده از کرم ضد آفتاب

نکات استفاده از کرم ضد آفتاب

نکات ضروری و مهم درباره استفاده از کرم ضد آفتاب

نکات استفاده از کرم ضد آفتاب :

همه افراد (به غیر از نوزادان زیر شش ماه)، صرف‌ نظر از سابقه پزشکی، جنسیت یا سن به ضدآفتاب نیاز دارند. پرتوهای فرانبفش خورشید می‌تواند باعث به وجودآمدن سرطان پوست شود. امروزه، از هر پنج آمریکایی، یک نفر در طول زندگی خود به سرطان پوست مبتلا می‌شود.

1.ضدآفتاب به محافظت از پوست در برابر اشعه‌های فرانبفش

کمک کرده و احتمال سرطان پوست را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، ضد آفتاب با محافظت از پوست در برابر اشعه‌های فرابنفش (که باعث ایجاد چین و چروک و تغییر رنگ پوست می‌شود)، به جوا‌ن‌تر شدن پوست نیز کمک می‌کند.

۲.به دنبال ضدآفتاب‌هایی با برچسب “طیف‌ گسترده” باشید.

خورشید دو اشعه مضر دارد که به زمین می‌رسند: UVA و UVB. ضدآفتاب طیف گسترده، از پوست شما در برابر هر دو اشعه‌ UVA و UVB محافظت می‌کند. اگر یک ضدآفتاب چنین مشخصاتی داشته باشد، حتما روی برچسب آن عبارت “طیف گسترده” قید می‌شود. برای محافظت حداکثری از پوست در برابر نور خورشید، ضدآفتابی بخرید که روی بطری آن عبارت “طیف گسترده” یا “broad spectrum”قید شده باشد.

۳. از ضدآفتاب‌های‌ با حداقل SPF 30 استفاده کنید.

SPF مخفف Sun Protection Factor و به معنای فاکتور حفاظتی در برابر خورشید است. عدد SPF نشانگر توانایی ضدآفتاب در مهار پرتوهای خورشیدی است. ضدآفتابی که دارای SPF 30 است، ۹۷ درصد اشعه‌های مضر خورشید را مهار کرده و میزان SPF بالاتر، اشعه‌های فرانبفش بیشتری را مهار می‌کند؛ این نکته را نیز به یاد داشته باشید که هیچ ضدآفتابی به طور کامل از پوست شما محافظت نمی‌کند. به دنبال ضدآفتابی با حداقل SPF 30 باشید؛ اما این نکته را هم فراموش نکنید که استفاده از کرم ضد آفتاب هایی با SPF 40 یا ۵۰، کمی بیشتر از پوست شما محافظت می‌کنند؛ برای مثال SPF 50، ۹۸ درصد اشعه‌های مضر خورشید را مهار کرده و برای پوست‌های حساس مناسب‌تر است.

بهترین پزشک اصفهان | نکات استفاده از کرم ضد آفتاب

4. به اندازه کافی ضدآفتاب بزنید.

بیشتر افراد از ضدآفتاب به اندازه کافی استفاده نمی‌کنند. برای هر بار پوشش بدن‌تان، دست‌کم به ۳۰ گرم ضدآفتاب، تقریبا به اندازه یک فنجان کوچک نیاز دارید. فراموش نکنید که ضدآفتاب را روی گوش‌ها، بالای سر و اطراف گردن‌تان بمالید.

5.درصورت نیاز، ضدآفتاب‌تان را تمدید کنید.

تاثیرات ضدآفتاب فقط به مدت دو ساعت روی پوست باقی می‌ماند و SPF بالاتر، فاصله زمانی تمدید آن را افزایش نمی‌دهد. ضدآفتاب خود را هر دو ساعت یکبار و اگر در اثر تعریق یا رطوبت ناشی از شنا کردن و … پاک شد، بلافاصله تمدید کنید. برای محافظت از پوست‌تان تنها به ضدآفتاب تکیه نکنید. متاسفانه ضدآفتاب نمی‌تواند به طور کامل از آفتاب‌سوختگی، تاول و سرطان پوست جلوگیری کند؛ اما نگران نباشید.

شما می‌توانید با استفاده از وسایل محافظتی زیر، از پوست خود بیشتر محافظت کنید:

بالم لب حاوی SPF 30 یا بالاتر
کلاه ساحلی لبه‌دار با بافت متراکم
عینک آفتابی با قاب بزرگ که اطراف چشم‌ها را تا حد امکان می‌پوشاند و شیشه‌های محافظ در برابر اشعه‌های فرابنفش لباس‌هایی با بافت متراکم ، تیره رنگ و آستین بلند یا لباس‌های مخصوص محافظت از پوست در برابر خورشید تا حد امکان، بین ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر که تابش خورشید در شدیدترین حالت خود است، از آفتاب دوری کرده و در سایه بمانید. به یاد داشته باشید،‌ هیچ ضدآفتابی به طور کامل از پوست شما در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت نمی‌کند. اما با به کارگیری این اقدامات پیشگیرانه و استفاده صحیح و تمدید به موقع ضدآفتاب، می‌توانید احتمال آفتاب‌سوختگی و سرطان پوست را کاهش دهید. شما چه تجربه‌ای از استفاده از کرم ضد آفتاب در روزهای سرد سال و تاثیرات آن روی پوست‌تان دارید؟ با ما و دیگران به اشتراک بگذاری

 


دکتر مریم کشاورز

پزشک زیبایی اصفهان

برای مشاهده پیج اینستاگرام خانم دکتر مریم کشاورز کلیک کنید.


مطالب پیشهادی :

بهترین تزریق ژل لب اصفهان

تزریق فیلر برای خط خنده

فیلر زیر چشم چیست؟

توصیه های درمانی پروفایلو

موارد استفاده از مزوتراپی

زاويه سازی صورت با تزريق چربی

تزریق فیلر پشت دست

ژل رووفیل چیست؟

مزایای فیلر رووفیل

انواع ژل رووفيل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *