نحوه انجام میکرونیدلینگ

نحوه انجام میکرونیدلینگ

بررسی نحوه انجام میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی غیرتهاجمی برای درمان مشکلات پوستی است و برای گرفتن نتیجه ی بهتر معمولا روند درمان چند جلسه ای طول می کشد . زمان هر جلسه ی درمان با توجه به شدت مشکلات پوستی بین چند دقیقه تا یک ساعت است. در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به نحوه انجام میکرونیدلینگ می پردازیم.

روش کار به این صورت است که روی پوست فرد با استفاده از ابزار نیدلینگ و طبق الگوی خاصی ، سوراخ هایی ایجاد می شود . برای کسب بهترین نتیجه ابزار نیدلینگ چندین بار روی سطوح مورد نظر در جهات مختلف حرکت می کند. برخی پزشکان برای نتیجه ی بهتر از میکرونیدلینگ ، همزمان با ایجاد این سوراخ های ظریف ، از محصولاتی که سبب تحریک تولید کلاژن می شوند. مانند اسید هیالورونیک یا سرم ویتامین C و نیز روشن کننده پوست هم استفاده می کنند.

بعد از انجام میکرونیدلینگ روی پوست زخم های کوچکی ایجاد می شود که همین زخم ها سبب تحریک کلاژن سازی توسط پوست می شوند . بطور معمول توصیه ی پزشکان این است که برای گرفتن نتیجه ی مطلوب تر ، بهتر است بین جلسات درمانی به روش میکرونیدلینگ ،حداقل چهار تا شش هفته فاصله بیفتد تا پوست زمان کافی برای کلاژن سازی داشته باشد . معمولا برای بهبود جای جوش به روش میکرونیدلینگ چهار جلسه و برای زخم های ناشی از سوختگی پنج جلسه درمانی تجویز می شود . در روش میکرونیدلینگ که از قضا برای تمام انواع رنگ پوست هم مناسب است. می توان مناطق حساس و شکننده پوست شامل چشم ها ، گردن و پشت دست ها را هم که با سایر روش ها درمان نمی شوند معالجه کرد.

مراقبت های قبل از میکرونیدلینگ

قبل از انجام میکرونیدلینگ پوست محل مورد نظر را از هرگونه کرم ، لوسیون و مواد آرایشی پاک کنید . اگر از داروی خاصی استفاده می کنید یا هر گونه بیماری و ضایعه ی پوستی مثل تبخال دارید . قبل از انجام میکرونیدلینگ حتما پزشک خود را از این مساله مطلع کنید . در صورتی که پیش از این از روش های درمانی دیگر برای جوان سازی پوست تان استفاده کرده اید ،حتما با پزشک خود درمیان بگذارید.

اقدامات قبل و بعد از میکرونیدلینگ | پزشک زیبایی اصفهان

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش جوان سازی و درمانی با دوره ی نقاهت کوتاه است ، اما با رعایت برخی نکات به بهبود سریع تر پوست بعد از انجام میکرونیدلینگ کمک می کند . بعد از انجام میکرونیدلینگ پوست دچار التهاب و سرخی و گاهی کبودی می شود . اگر چه این التهاب در مدت زمان اندکی (12تا 48 ساعت) بهبود پیدا می کند ، بهتر است با دست زدن به پوست ، آن را تحریک نکنید .خوردن میوه های مثل آناناس به تسریع درمان التهاب و درمان کبودی پوست کمک می کند.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

برای کاهش التهاب و قرمزی پوست به هیچ وجه از داروهای ضد التهاب مثل ادویل یا ایبوپروفن استفاده نکنید و اجازه بدهید مراحل بهبود روند طبیعی اش را طی کند. 24 تا 48 ساعت بعد از میکرونیدلینگ حمام نکنید، از ورزش و کارهایی که سبب تعریق پوست می شود اجتناب کنید و حداقل سه تا ده روز بعد از میکرونیدلینگ از ماندن زیر آفتاب جز در موارد ضروری اجتناب کنید.

اگر مجبور به حضور در خارج از منزل هستید ، حتما از بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست خودتان که حاوی زینک باشد ، استفاده کنید. اگر بعد از میکرونیدلینگ پوست صورت تان پوسته پوسته شد ، به هیچ وجه آن ها را دستکاری نکنید و برای بهبود از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید. بهتر است تا 10 روز از محصولات AHA (اسید گلیکولیک )، رتینول و مواد حاوی اسید یا فعال کننده استفاده نکنید.


مطالعه بیشتر :

عوارض بوتاکس پیشانی

کاربردهای میکرونیدلینگ

انواع گود افتادگی صورت در لیفت با نخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *