نتایج حاصل از تزریق چربی به خط اخم

نتایج حاصل از تزریق چربی به خط اخم

بررسی نتایج حاصل از تزریق چربی به خط اخم

خط اخم روی ظاهر شما تاثیر چشمگیری دارد. این خط می‌تواند شما را پیرتر از سن واقعی خودت نشان بدهد و همچنین احساس رضایت شما را نسبت به چهره خود از بین ببرد. اما شما مجبور به تحمل این خط و خطوط بر روی صورت خود نیستید. با استفاده از روشی مثل تزریق چربی به خط اخم، می‌توان این مشکل را در چهره از بین برد و صاحب صورتی بسیار جوان‌تر و شاداب‌تر شد. در این مقاله از سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به بررسی نتایج حاصل از تزریق چربی به خط اخم خواهیم پرداخت.

اگر به دنبال یک روش طبیعی هستید تا نشانه‌هایی مثل خط اخم را در چهره خود تا حد امکان کمرنگ و محو کنید و اگر از وجود خط و خطوط روی چهره خود رنج می‌برید و به دنبال روشی برای پایان دادن به این وضعیت هستید، تزریق چربی یک عمل بی‌نقص برای شما خواهد بود.

در این روش از چربی‌های بدن خود شما کمک گرفته می‌شود تا با به وجود آوردن حجم مناسب برای صورت، خطوطی مثل خط اخم مثل گذشته واضح و آزاردهنده به نظر نرسند. برای از بین بردن چین و چروک‌ها و خطوط روی صورت، تزریق چربی به مراتب کارآمد‌تر و مناسب‌تر از روش‌های سنتی به نظر می‌رسد. این روش بسیار امن است و به هیچ‌وجه سلامتی شما را در معرض ریسک قرار نمی‌دهد. در حالی که روش‌های قدیمی‌تر برای انجام این کار، معمولا ریسک‌های بسیار زیادی را شامل می‌شدند. انتقال چربی روشی است که به شما کمک می‌کند تا به بهترین فرم و حالت ممکن از خود برسید. قبل از هر کس دیگری این شما هستید که باید خود را دوست داشته باشید و از تماشای چهره لذت ببرید.

علل ایجاد خط اخم

خطوط اخم در درجه اول ناشی از افزایش سن است زیرا با افزایش سن، پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. و به راحتی به شکل اولیه خود باز نمی‌گردد. عوامل دیگری که در ایجاد خطوط اخم نقش دارند عبارت هستند از:

ژنتیک:

DNA شما تعیین می‌کند که نوع پوستتان انعطاف پذیر باشد یا نه؟ در واقع فاکتورهای ژنتیکی می‌توانند استعداد پوستتان در ایجاد خط و خطوط را به تاخیر بیندازند یا باعث شوند که بیشتر از سایر افراد مستعد ایجاد خطوط و چین و چروک بر پوستتان شوید.

نور خورشید:

اشعه ماوراء بنفش موجود در نور خورشید، الاستین و کلاژن (نوعی پروتئین ساختاری) را در پوست شما تجزیه می‌کند و شما را مستعد تشکیل خطوط به ویژه در خط اخم و پیشانی می‌کند.

مطلب پیشنهادی : انتقال چربی برای رفع خط اخم

انجام حرکات تکراری:

اگر شما از آن دسته از افرادی باشید که دائماً حالت خاصی را در صورت خود ایجاد می‌کنید (تیک‌های صورت مانند اخم کردن، لبخند زدن، چروک کردن یا درهم کردن ابروهای خود و …)، ممکن است بیشتر در معرض ایجاد خط اخم قرار بگیرید.

فشار روحی و استرس:

استرس می‌تواند باعث تنش عضلات در صورت شود که می‌تواند منجر به ایجاد چین و چروک و عمیق شدن خط اخم شود.

سیگار کشیدن:

استفاده مکرر از سیگار یا قلیان می‌تواند باعث ایجاد خط اخم و چین و چروک در اطراف دهان شود. دود تنباکویی که استنشاق می‌شود موجب باریک شدن رگ‌های خونی می‌گردد؛ در اثر این باریک شدن میزان اکسیژن رسانی به بافت‌ها کمتر می‌شود و در نهایت فرد شاهد ایجاد چین و چروک‌های گسترده در پوست صورت خواهد بود.

انتقال چربی برای رفع خط اخم | پزشک زیبایی اصفهان

آیا تزریق چربی به خط اخم دائمی‌ است ؟

چربی‌هایی که به خطوط اخم تزریق می‌شوند مانند دیگر چربی‌های بدن به برخی فاکتورها حساسند و در اثر آن‌ها ممکن است از بین بروند. مدت زمانی که طول می‌کشد این چربی‌ها کاهش حجم بدهند و از بین بروند به عوامل مختلفی همچون میزان فعالیت بدنی و سوخت و ساز بدن فرد زیباجو دارد. به هر حال مدت ماندگاری چربی‌های پیوند زده شده در خط اخم در مقایسه با ژل و دیگر پر کننده‌های سالم و معتبر بیشتر است و اغلب (در صورت تکرار چند مرحله‌ای تزریق) چند سال طول می‌کشد تا به طور کامل از بین بروند. به منظور افزایش میزان ماندگاری تزریق چربی به خط اخم لازم است حداقل ۳ جلسه تزریق تکرار شود.

مزیت های انتقال چربی به خط اخم

وقتی تزریق چربی را برای مقابله با خط اخم در نظر می‌گیرید. در حقیقت یک روش امن و مطمئن را برای خود انتخاب کرده‌اید. متدی که ریسک چندانی ندارد و سلامتی شما را در معرض خطر قرار نمی‌دهد. این عمل یک روش علمی و پزشکی بسیار موثر است که نتایج فوق‌العاده‌ای را نیز برای شما در پی دارد. تزریق چربی به خط اخم موجب جوانسازی پوست و به طور کلی ظاهر شما می‌شود.

وقتی این فرآیند را پشت سر می‌گذارید، بسیار جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسید و چهره شما طراوت بیشتری خواهد داشت. این موضوع رابطه مستقیمی با اعتماد به نفس شما دارد و همچنین موجب می‌شود که چهره خود را بیشتر از گذشته دوست داشته باشید.

این عمل نتایجی کاملا طبیعی به دنبال دارد و تحت هیچ شرایطی، یک ظاهر مصنوعی برای شما به وجود نمی‌آورد. ترانسفر چربی به خط اخم، دوران ریکاوری چندان طولانی ندارد و فعالیت‌های همیشگی زندگی شما را نیز مختل نمی‌کند.

نتایج حاصل از تزریق چربی به خط اخم

برای پی بردن به نتایج نهایی تزریق چربی به خط اخم، باید بین چند روز تا چند هفته صبر داشته باشید. البته به محض آن که شما این عمل را انجام می‌دهید، تغییراتی را در ظاهر خود احساس می‌کنید و متوجه کاهش عمق خط اخم در چهره خود می‌شوید اما همانطور که گفته شد باید زمان بیشتری را به ظهور نتایج نهایی اختصاص بدهید.

انتقال چربی به خط اخم موجب می‌شود که شما صورت یک دست و جذاب‌تری داشته باشید. و این خط دیگر در ظاهر شما چندان عمیق و واضح به نظر نرسد. این روند می‌تواند حتی برای دو سال نیز ادامه داشته باشد. پس از آن اگر از نتایج کار راضی بودید، می‌توانید تزریق دیگری را مد نظر قرار بدهید و باز هم از چربی‌های خود برای از بین بردن خط اخم استفاده کنید.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

میزان هزینه تزریق چربی به خط اخم

همواره راه و روش‌های زیادی برای جوانسازی پوست تبلیغ می‌شوند. اما کم‌تر روشی به اندازه ترانسفر چربی به خط اخم موثر خواهد بود. طبیعتا تزریق چربی یک عمل ارزان قیمت با هزینه ناچیز نیست. اما نسبت به خدماتی که این عمل به ظاهر شما ارائه می‌دهد، هزینه آن در یک کلینیک معتبر و مجهز کاملا منصفانه به نظر می‌رسد در واقع این هزینه‌ای است که شما می‌پردازید تا یکی از نشانه‌های مهم افزایش سن را در ظاهر خود از بین ببرید و شادابی بیشتری به دست بیاورید.

دوره نقاهت بعد از تزریق چربی به خطوط عمیق اخم

دوران بهبودی و نقاهت پس از تزریق چربی به خط اخم به دلیل غیر تهاجمی‌بودن این متد، کوتاه مدت می‌باشد. غالباً بسیاری از افرادی که این روش را انجام می‌دهند می‌توانند بلافاصله به کارهای روزانه خود بپردازند با این حال توصیه می‌شود برای رسیدن به نتایج دائمی ‌و لذت بخش تا ۲ هفته بعد از انجام فعالیت‌های طاقت فرسا و سخت پرهیز نمایند. به عنوان یک قانون کلی باید بدانید که طی شدن بدون دردسر دوران نقاهت و ایده آل ماندن نتایج حاصل از تزریق چربی منوط به مراقبت‌های منظم و سختگیرانه می‌باشد.


مطالعه بیشتر :

کاربردهای نخ سیلوئت در زیبایی

چگونگی لیزر موهای زائد چانه

بررسی لیزر موهای زائد ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *