مقایسه کرم بروملین و کرم آرنیکا

مقایسه کرم بروملین و کرم آرنیکا

بررسی کرم بروملین و کرم آرنیکا

در این مطلب از سایت دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان به بررسی کرم بروملین و کرم آرنیکا خواهیم پرداخت.

کرم بروملین

یکی از بهترین محصولات موجود در بازار برای مصرف در دوران پس از تزریق چربی، بروملین است که به اشکال مختلف وجود دارد. این ماده مفید به صورت کرم نیز وجود دارد و می‌تواند مورد استفاده شما قرار بگیرد.

تورم یکی از آثار جانبی ناشی از تزریق چربی به شمار می‌رود. این عارضه البته دوام زیادی ندارد و خیلی زود از بین خواهد رفت اما برای به حداقل رساندن آن می‌توانید از کرم بروملین استفاده کنید. این محصول از سال‌ها قبل در زمینه کاهش اثرات التهاب و تورم در پوست بسیار موثر بوده است.

بروملین در حقیقت یک ماده طبیعی است که در میوه آناناس یافت می‌شود. نزدیک به نیم قرن است که برای افراد مختلف از بروملین استفاده می‌شود. مصرف این محصول در دهه‌های گذشته، بیشتر برای افرادی که یک فعالیت سنگین یا یک جراحی را پشت سر گذاشته‌اند تجویز می‌شود. این محصول را از ترکیبی با آنزیم‌های پروتئینی می سازند که از میوه آناناس به دست می‌آیند.

این ترکیب مانع بروز واکنش‌های منجر به تورم در بدن می‌شود. در نتیجه شما پس از مصرف بروملین، از ایجاد تورم در بدن خود تا حدود زیادی جلوگیری می‌کنید. به همین خاطر است که خوردن آنانانس پس از عمل‌های زیبایی و پزشکی به افراد توصیه می‌شود. با این حال کرم بروملین نیز یک محصول بسیار مفید و موثر برای شما تلقی خواهد شد.

مطلب پیشنهادی : مناطق مناسب بدن برای تزریق چربی

میزان تاثیرات کرم بروملین

پس از پشت سر گذاشتن تزریق چربی، طبیعی به نظر می‌رسد که شما با تورم در ناحیه انجام تزریق روبرو شوید. این موضوع اصلا غیرعادی نیست و یک واکنش طبیعی در بدن به شمار می‌رود. شروع تورم به این معنی است که بدن وارد فاز ریکاوری می شود. و برای بازگشت به شرایط عادی آماده می‌شود. کاهش ورم بعد از تزریق چربی مهم‌ترین ویژگی و تاثیر کرم بروملین به شمار می‌رود که به صورت کرم موضعی نیز در بازار موجود است.با این حال نمی‌توان مقابله با تورم را مهم‌ترین ویژگی کرم بروملین دانست. این محصول در کاهش احساس درد نیز برای شما موثر خواهد بود.

بهترین کرم ها بعد از تزریق چربی به صورت | پزشک زیبایی اصفهان

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهم این کرم، سرعت بخشیدن به دوران ریکاوری شما و کمک به بهبود سریع‌تر بافت‌ها است در نتیجه زمانی که از بروملین استفاده می‌کنید زودتر به وضعیت مطلوب برمی‌گردید و به شرایط عادی زندگی خود می‌رسید. شما می‌توانید بلافاصله پس از انتقال چربی استفاده از بروملین را آغاز کنید و این کار را حداقل به مدت یک هفته ادامه بدهید. در این دوره زمانی با استفاده از این محصول، تورم در پوست شما به حداقل خواهد رسید.

کرم آرنیکا

یکی دیگر از کرم‌هایی که این روز‌ها به شدت مورد توجه قرار دارد. و پس از انتقال چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کرم آرنیکا مونتانا است. استفاده از این محصول، تاثیرات بسیار مثبتی برای شما دارد اما در مورد نحوه استفاده از آن، باید دقت بسیار زیادی به عمل بیاورید. شما نباید این کرم را به روی زخم‌های باز یا نواحی ایجاد برش، بزنید.

آرنیکا مونتانا به ویژه برای کاهش تورم و کبودی در ناحیه برداشت چربی‌ها موثر به نظر می‌رسد. و در کاهش احساس درد نیز برای افراد، نقش بسزایی دارد. آرنیکا یک گیاه است که ریشه‌های اولیه آن را می‌توان در سیبری و اروپای مرکزی یافت. از سال‌ها قبل تاثیرات مثبت این محصول، بر کاهش تورم و کبودی تایید شدند. و اکنون مدل‌های مختلفی از آن در بازار وجود دارد. چه در دراز مدت و چه در کوتاه مدت، آرنیکا مونتانا می‌تواند بخش مهمی از احساسات ناخوشایند شما را کاهش بدهد. و شرایط مطلوبی را برای شما به وجود بیاورد.

دکتر مریم کشاورز را در اینستاگرام دنبال کنید

میزان تاثیرات کرم آرنیکا

زمانی که تزریق چربی به پایان می‌رسد، شما شاهد بروز برخی آثار جانبی در ظاهر خود خواهید بود. استفاده از کرم آرنیکا، این عوارض را به حداقل می‌رساند. آرنیکا مونتانا در کاهش احساس درد و همچنین کاهش تورم و کبودی تاثیر قابل توجهی دارد. به همین خاطر استفاده از این کرم، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. این کرم قدرت جذب بسیار بالایی دارد. در نتیجه نباید آن را در نقطه‌ای از پوست که آسیب دیده و یا شکافته شده مورد استفاده قرار داد. شما می‌توانید تا یک هفته پس از پایان تزریق چربی، به خوبی از مزایای آرنیکا بهره‌مند شوید و همه آثار جانبی باقی مانده از این عمل زیبایی را تا حد امکان به حداقل برسانید.

 


مطالعه بیشتر :

دلایل و نشانه های ایجاد اگزمای انگشتان دست

علل و درمان انواع کبودی در بدن

تشخیص و درمان عوامل ایجاد کننده انواع کهیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *