مقایسه محدودیت های تزریق ژل و فیلر

مقایسه محدودیت های تزریق ژل و فیلر

بررسی محدودیت های تزریق ژل و فیلر

در ادامه این مطلب سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به بررسی محدودیت های تزریق ژل و فیلر خواهیم پرداخت. هنگامی که برای تزریق فیلر به صورت و قسمت‌های بدن اقدام می‌کنید، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. که در جلسه‌ی مشاوره سوابق پزشکی و درمانی شما بررسی می‌شود تا از عدم وجود حساسیت به مواد خاص اطمینان پیدا کند. همچنین پزشک در مورد انتظارات شما از این عمل سؤال‌هایی می‌پرسد تا متوجه شود چه مقدار ژل و در چه نقاطی باید تزریق شود.

اگر دچار چین و چروک‌های فراگیر در سطح صورت خود هستید یا چربی صورت شما به مقدار زیادی کاهش پیدا کرده است. بهتر است قسمت‌های مختلف را مورد توجه قرار دهید و ژل را به تمام نواحی و به مقدار متفاوت تزریق کنید. این کار توسط پزشک حاذق به خوبی انجام می‌گیرد. در جلسه‌ی تزریق ژل به صورت ابتدا صورت به شکل موضعی بی حس می‌شود، سپس نواحی که باید ژل در آن‌ها تزریق شود مورد بررسی قرار می‌گیرد و کاملاً استریل و ضد عفونی می‌شود.

سپس ژل آماده، به مقدار مناسب در قسمت‌هایی مانند گونه‌ها، خط خنده و … باید در دو سمت صورت تزریق یکسان داشته باشد تا نگرانی از بابت عدم تقارن آن وجود نداشته باشد. همچنین پزشک شما می‌تواند قسمت‌هایی که ژل تزریق شده را ماساژ دهد تا ژل به شکل همواری توزیع شود. در صورت نیاز پس از عمل می‌توانید با کمپرس یخ ناحیه‌ی تزریق شده را آرام کنید. همچنین با مشورت با پزشک خود می‌توانید از او بخواهید تا با پیشنهاد چند دارو و استفاده از آن به روند بهبود آن سرعت ببخشد.

تعریف تزریق ژل و فیلر

نوعی از پرکننده‌های پوستی را که از ترکیبات مختلفی تشکیل شده‌اند فیلر یا ژل گویند. لازم به ذکر است که انتقال این مواد به زیر پوست به وسیله تزریق انجام می‌شود. تزریق این مواد به بخش‌های مختلف پوست موجب افزایش حجم این ناحیه می‌گردد و اثرات پیری را کاهش می‌دهد. با گذشت زمان تولید کلاژن در پوست به حداقل می‌رسد. و با بالا رفتن سن، جوانی و شادابی ظاهر شما ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد. فیلر‌ها از جنس‌های مختلفی ساخته شده‌اند. و فرمول‌های مختلف ساخته‌شدن آن‌ها، موجب می‌شود که فیلرها خواص متفاوتی داشته باشند. و برای بخش‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند.

فیلرها از جمله سریع‌ترین و امن‌ترین متدهای جوانسازی پوست به‌شمار می‌روند. و می‌توانند ظاهر جذابی برایتان رقم بزنند. مواد مختلفی در طی دوران تکامل این ژل‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند. که خوشبختانه روز به روز بر کیفیتشان افزوده شده است. این فیلرها از انواع مواد موجود در بدن انسان و دیگر جانداران و حتی برخی مواد مصنوعی ساخته می‌شوند. تزریق ژل به صورت سرپایی انجام می‌گیرد. و در بخش‌های مختلفی از صورت مانند خط اخم، خط خنده، فرم‌دهی گونه، فک و … کاربرد زیادی دارد.

مطلب پیشنهادی : اندام های قابل تزریق بوتاکس در بدن

این عمل زیبایی می‌تواند چهره فرد را دستخوش تغییرات مثبتی قرار دهد. و موجب افزایش اعتماد به نفس و زیبایی در افرادی شود که نگران چهره خود هستند. تزریق فیلر از پرکاربردترین شیوه‌های جوانسازی و فرم‌دهی صورت است. که امزوره در کلینیک‌های زیبایی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کار حتما می‌بایست توسط پزشک ماهر انجام گیرد. چراکه در صورت عدم اجرای صحیح احتمال ایجاد مشکلاتی در صورت شخص بسیار زیاد است. و امکان دارد علاوه بر زیبایی سلامتیش هم به خطر بیفتد.

بطور‌ کلی تزریق فیلرها به دو دسته تزریق ژل و چربی تقسیم می‌شوند. البته در این مقاله تزریق ژل صورت مورد بررسی قرار می‌گیرد. تزریق ژل برای پر کردن بخش‌هایی از صورت انجام می‌شود که به حجم نیاز دارند. و بطور کلی برای جوانسازی استفاده می‌شود. تزریق ژل به قسمت‌هایی از صورت چون گونه، فک، خط خنده، چانه، زاویه فک،خطوط زیر چشم، گودی چشم، شقیقه‌ها و خطوط عمیق روی پیشانی استفاده می‌شود. ژل‌هایی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند از جنس هیالورونیک‌اسید می‌باشد. و از آنجا که این ماده بصورت طبیعی نیز در بدن تولید می‌شود واکنش آلرژیک نخواهد داشت.

مناطق مناسب بدن برای تزریق چربی | پزشک زیبایی اصفهان

استفاده از این فیلرها، ریسک بالایی به همراه ندارد و سلامتی فرد را با هیچ مشکلی مواجه نمی کند. این یک روش کاملا امن برای ایجاد یک تغییر مطلوب به شمار می رود. البته توجه داشته باشید که این تغییر تنها برای مدتی روی صورت شما ماندگار خواهد بود و سپس از آن در صورت رضایت داشتن از نتایج نهایی کار، باید دوباره این تزریق را برای خود تکرار کنید.

افراد مناسب برای تزریق ژل و فیلر

بیشتر افرادی که برای تزریق فیلر صورت مراجعه می کنند، کاندیدا های مناسبی برای انجام این فرآیند هستند اما به هر حال برای تزریق فیلر نیز همانند بسیاری از فعالیت های دیگر مربوط به زیبایی، محدودیت هایی نیز وجود خواهد داشت. استفاده از فیلر محدودیتی برای جنس های مختلف ندارد و هم مرد ها و هم زن ها می توانند از این شیوه برای بخشیدن طراوت و جذابیت بیشتر به چهره خود استفاده کنند.

افرادی که دائما سیگار مصرف نمی کنند، انتظاری واقع بینانه از نتیجه نهایی تزریق فیلر دارند، از وضعیت سلامتی عمومی خوبی برخوردار هستند، با بیماری های مزمن خونی و عصبی دست و پنجه نرم نمی کنند، به انواع حادی از آلرژی ها دچار نیستند و پوست آن نیز کیفیت نسبتا خوبی دارد، بهترین گزینه ها برای پشت سر گذاشتن این فعالیت به شمار می روند.

محدودیت سنی در تزریق فیلر

به طور معمول بیشتر افرادی که تزریق فیلر را انجام می دهند، بیشتر از ۳۰ سال سن دارند. چرا که قبل از این شرایط سنی، ظهور چین و چروک ها به ندرت برای فرد اتفاق می افتد. با این وجود به دلیل مختلف، این احتمال وجود دارد که افراد بعد از ۲۰ سالگی، خط و خطوط زیادی را بر روی چهره خود ببینند. به همین خاطر ممکن است افراد زیادی نیز در سومین دهه زندگی خود، اقدام به تزریق فیلر کنند.

تزریق فیلر معمولا قبل از ۱۸ سالگی به هیچ عنوان توصیه نمی شود و افرادی که این فرآیند را پشت سر می گذارند، باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند. قبل از ۱۸ سالگی، فرد قطعا شرایط پایدار و باثباتی برای تزریق فیلر ندارد. نوجوان هایی که به تبعیت از افراد مشهور به تزریق فیلر علاقه مند می شوند، نباید برای انجام چنین کاری بیش از حد عجله به خرج بدهند. چرا که این کار ممکن است عواقبی ناخوشایند برای آن ها به وجود بیاورد.

مقایسه تزریق فیلر با سایر حجم دهنده ها

علاوه بر ژل مواد دیگری نیز به‌ عنوان حجم‌دهنده در زیر پوست تزریق می‌شوند. روش‌های حجم‌دهنده دیگری نیز وجود دارند که به صورت دائمی هستند. روش جراحی و پروتز بخش‌های مختلفی چون گونه از این نوع روش‌ها هستند که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. تزریق چربی روش مقطعی دیگری است که همانند تزریق ژل و فیلر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش به جای ژل که یک ماده پیش ساخته استفاده می‌شود. این ماده پیش ساخته در واقع از چربی‌های بدن فرد استخراج می‌گردد. و در نهایت به مناطقی چون گونه، فک و یا هر جا که نیاز باشد تزریق می‌شود. به همین علت باید ابتدا در یک مرحله استخراج چربی و آماده‌سازی آن انجام شود.

صفحه اینستاگرام دکتر مریم کشاورز

سپس ماده به‌دست‌آمده را به بخش‌های مورد نظر تزریق کرد. از این رو علاوه بر قسمتی که حجم داده می‌شود، بخش دیگری مانند ران نیز دستخوش تغییر می‌گردد. و زخم‌هایی بر روی آن‌ها برای برداشت چربی ایجاد خواهد شد. از جمله مزایای تزریق فیلر نسبت به چربی ماندگاری طولانی‌تر آن است. از آن‌جا که چربی توسط بدن فرد شناخته می‌شود سریع‌تر جذب می‌شود در صورتی‌ که فیلر این‌گونه نیست. علاوه بر این، تزریق فیلرها در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری انجام می‌گیرد. در این فرآیند دیگر مراحلی چون برداشت چربی‌ها و خالص‌سازی آن‌ها وجود ندارد. و فرد به محض رفتن به اتاق تزریق، آماده دریافت فیلر خواهد بود. کوتاه‌تر بودن زمان تزریق نیز از دیگر مزایای مهم فیلرها به شمار می‌رود. که هم عوارض جانبی این فرآیند را به حداقل رسانده و هم روند بهبودی فرد را پس از تزریق تسریع می‌کند.

برای حجم‌دهی به صورت یکی از روش‌هایی که به صورت دائم وجود دارد پروتز و جراحی است. معمولاً افرادی که این شیوه را برای تغییر صورتشان برگزیده‌اند نیز ابتدا سراغ تزریق ژل و چربی می‌روند. چراکه این روش‌ها موقت هستند. لذا در صورتی که نتیجه رضایت بخش باشد و از حالت چهره خود راضی باشند می‌توانند سراغ جایگذاری پروتز بروند. این ماده به صورت نیمه جامد است. و با برش‌های کوچکی در قسمت بالای لب و زیر پلک جایگذاری می‌شوند.


مطالعه بیشتر :

عوامل ایجاد کننده سرطان سلول‌های سنگفرشی

مراقبت های قبل و بعد از الکترولیز موهای زائد

علل ، علائم و درمان تبخال چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *