مقایسه تزریق فیلر و چربی برای گودی زیر چشم

مقایسه تزریق فیلر و چربی برای گودی زیر چشم

بررسی تزریق فیلر و چربی برای گودی زیر چشم

تزریق چربی هم یک راه دیگر برای پر کردن صورت است و از بدن خود فرد معمولا از چربی شکم و چربی خارج ران های فرد برداشته میشود و بعد از فیلتر کردن به صورت همان فرد تزریق می شود. در واقع ترانسفر چربی یا گرافت چربی انجام می شود. تزریق چربی کمی پردردسر هست. نیاز به بی حسی موضعی دارد و درد و کبودی ناحیه دهنده (ناحیه ای که چربی از آن برداشته می شود) و گاهی ناهمواری آن را در پی خواهد داشت. در این مقاله از سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان تزریق فیلر و چربی برای گودی زیر چشم را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

حداقل نیاز به دو مرحله انجام به فاصله سه تا شش ماه هست. اما تزریق فیلر راهی بسیار ایمن تر و ساده تر است و نتیجه سریعتر و بی دردسرتر قابل مشاهده هست. یعنی حداکثر دو تا سه هفته بعد از تزریق. تزریق فیلرها هم بر دو نوع است تزریق فیلر هیالورونیک اسید که جنسش از ژل هیالورونیک اسید هست و فیلرهای غیر هیالورونیکی مانند فیلرهای کلسیم هیدروکسی آپاتایت یا ریدیس، فیلر پلی کاپرولاکتون مانند الانسه و فیلر آگر مانند آلژنز.

تزریق چربی به زیر چشم

چربی از ناحیه دهنده فرد برداشته می شود و از فیلترها با سایزهای مختلف عبور داده می شود تا مولکول چربی ریزتر شود و سپس به زیر چشم و ناودان اشکی تزریق می شود که به آن تزریق نانوفت می گویند.

مطلب پیشنهادی : کاربردهای هیدروفیشیال

تاثیر تزریق چربی زیر چشم برای رفع گودی و سیاهی

بله تا حدی موثر است. به هر حال چربی خاصیت پرکنندگی دارد و گودی زیر چشم بهتر می شود؛ اما برای رفع گودی و سیاهی زیر چشم تزریق فیلر زیر چشم انتخاب اول است.

بهترین انتخاب برای رفع گودی زیر چشم

برای رفع گودی زیر چشم فیلر بهتر است چون فیلرهای مخصوص زیر چشم به گونه ای طراحی شده اند که جا به جا نمی شوند و احتمال عوارض آن کمتر است؛ در صورتیکه چربی بافت خیلی نرمی دارد و سر جایش نمی ماند و احتمال جابه جایی و ناقرینگی در آن زیادتر است.

نکات مراقبتی تزریق فیلر زیر چشم | پزشک زیبایی اصفهان

میزان ماندگاری چربی و فیلر زیر چشم

فیلر زیر چشم ماندگاری شش تا دوازده ماهه دارد. اثر آن بالافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است و طی دو تا سه هفته هم بهتر می شود و احتمال گوله شدن یا ناهمواری و جابه جایی کمتری دارد. چربی زیر چشم در صورتیکه که دو بار به فاصله سه تا شش ماه تزریق شود ماندگاری طولانی دارد. گاها دائمی هست اما احتمال جابه جایی به مرور زمان را دارد و احتمال گوله شدن از تزریق فیلر بیشتر است.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

زمان مشاهده نتایج حاصل از تزریق ژل در زیر چشم

بستگی به فیلر تزریق شده دارد. در بعضی از برندهای فیلر همان موقع تزریق نتایج را می بینیم و طی دو سه هفته بعد بهتر هم می شود و در بعضی برندها برای دیدن نتیجه باید چند روز صبر کرد و در نهایت همه فیلرها طی دو تا سه هفته به حداکثر نتیجه خود می رسند.

تزریق چربی برای پر کردن زیر چشم

استفاده از چربی برای پر کردن چربی امکان پذیر هست ولی بنا به توضیحاتی که قبلتر داده شد تزریق فیلر برای پر کردن زیر چشم بیشتر توصیه می شود.

نحوه انتخاب درست بین تزریق ژل و چربی برای زیر چشم

در افراد مختلف متفاوت است. اگر فردی بسیار بسیار لاغر باشد که احتیاج به جراحی در اتاق عمل برای لیفت صورت داشته باشد، جراح می تواند به صورت همرمان ترانسفر چربی را هم برایش انجام دهد. و اگر فردی محدودیت بودجه داشته باشد چون تزریق چربی در نهایت ارزانتر است و دائمی ست می تواند گزینه مناسبی باشد برای این افراد. ولی اگر فرد صورت پری دارد و تمایل به کار ظریف تر و نتیجه زیباتری دارد، با عوارض کمتر تزریق ژل برای زیر چشم توصیه می شود. فیلرها نیاز به تکرار سالانه دارند.

 


مطالعه بیشتر :

کاندید ایده آل برای لیفت صورت با نخ سیلوئت

راهکارهای از بین بردن خط اخم

مزیت های انجام لیفت صورت با نخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *