مقایسه بوتاکس و فیلر های پوستی

مقایسه بوتاکس و فیلر های پوستی

مقایسه بوتاکس و فیلر های پوستی

در این مطلب سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به مقایسه بوتاکس و فیلر های پوستی می پردازیم.

بوتاکس:

ماهیچه ها را منجمد می کند تا چین و چروک های ناشی از حالات صورت را متوقف کند. اینها معمولاً در قسمت بالایی صورت، مانند پیشانی و اطراف چشم یافت می شوند.

فیلرهای پوستی:

در این فیلرها از اسید هیالورونیک و مواد مشابه برای پر کردن یا پرکردن نواحی که حجم و صافی خود را از دست داده اند استفاده می کنند. این شامل چین و چروک های اطراف دهان، لب های نازک و گونه هایی است که پری خود را از دست داده اند. همچنین ممکن است برای چین و چروک های پیشانی، جای زخم و سایر نواحی که برای داشتن ظاهری صاف تر به حجم بیشتری نیاز دارند، استفاده شود.

میزان ماندگاری

ماندگاری نتایج بوتاکس ۳ تا ۴ ماه است. نتایج فیلر پوستی بسته به اینکه از کدام پرکننده استفاده می شود متفاوت است.

مصارف چندگانه

از آنجایی که بوتاکس و پرکننده ها مواد مختلفی هستند که برای مصارف مختلف طراحی شده اند، گاهی اوقات می توان آنها را در یک درمان ترکیب کرد. به عنوان مثال، ممکن است فردی از بوتاکس برای اصلاح خطوط بین چشم ها و پرکننده برای اصلاح خطوط لبخند اطراف دهان استفاده کند.

مزایا و خواص درمانی تزریق بوتاکس | پزشک زیبایی اصفهان

عوارض و خطرات

بوتاکس و فیلر های پوستی بی خطر تلقی می شوند و عوارض جانبی آن در کمتر از 1 درصد از دریافت کنندگان رخ می دهد. میلیون ها عمل بوتاکس و فیلر در سال انجام می شود و سابقه خوبی از ایمنی دارند. یک مطالعه در JAMA درماتولوژی دریافته است که بوتاکس و روش های پرکننده زمانی که توسط متخصصین پوست با تجربه انجام شود بسیار ایمن هستند. عوارض جانبی در کمتر از ۱ درصد از گیرندگان رخ داد و بیشتر آنها جزئی بودند. اگرچه بوتاکس و فیلر های پوستی کم تهاجمی هستند، اما همچنان خطراتی را به همراه دارند. یک فرد باید قبل از انجام این درمان ها از تمام خطرات و مزایای احتمالی آگاه باشد.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

موارد منع مصرف

بوتاکس و فیلر های پوستی برای زنان باردار یا شیرده توصیه نمی شود. افرادی که شرایط سلامت خاصی دارند یا داروهایی مصرف می کنند باید در مورد اینکه آیا بوتاکس یا فیلرها برای آنها بی خطر است صحبت کنند. مردم همچنین باید در مورد آنچه بوتاکس و فیلرها می توانند برای ظاهر خود انجام دهند صحبت کنند. اگرچه آنها می توانند ظاهری جوان تر را تقویت کنند، اما نتایج معمولاً به اندازه یک روش جراحی مانند لیفت صورت نیستند.

استفاده از یک ارائه دهنده پزشکی واجد شرایط، مانند یک متخصص پوست، کمک می کند تا مطمئن شوید که این روش به درستی و ایمن انجام می شود. افراد باید قبل از تصمیم گیری در مورد تجربه و آموزش ارائه دهنده در مورد پرکننده های پوستی و بوتاکس صحبت کنند.


مطالعه بیشتر :

روش های کاهش چربی صورت

عوامل آسیب زننده به مو

مزیت های اسکراب پا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *