مزیت های اسکراب پا

مزیت های اسکراب پا

بررسی مزیت های اسکراب پا

استفاده از اسکراب پا برای لایه برداری و از بین بردن پوست مرده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند پاهای شما را مرطوب و صاف کند. اسکراب پا یکی از ساده ترین دستور العمل‌های مراقبت از پوست بدن است که به راحتی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید انواع مختلف آن را در خانه درست و استفاده کنید. مهمترین نکته در استفاده از اسکراب پا این است که روی پاهای خشک و ترک‌دار معجزه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان مزیت های اسکراب پا را مورد بررسی قرار می دهیم.

مزیت اصلی اسکراب پا، قدرت لایه برداری آن است. لایه برداری پوست بسیار مهم است زیرا به حذف پوست مرده کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، پینه‌های پا را شل و سم زدایی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و رنگ کلی پوست پا را بهبود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بخشد. پاهای ما حساس هستند و برای ما سخت کار می‌کنند. برهمین اساس ماساژ پا تنش زیادی را در آنها آزاد و احساس شگفت‌انگیزی برای پاهای شما ایجاد می‌کند. اما استفاده از اسکراب های پا یک سطح بالاتر از ماساژ پا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند در سلامت پاهای شما نقش داشته باشد.

انواع اسکراب پا

اسکراب پا برای نرم کردن پاها استفاده می‌شود و به مرطوب‌کننده اجازه می‌دهد تا به عمق بیشتری نفوذ کند. اسکراب پا، در اصل یک ماساژ پا است که در آن ماساژور از اسکراب شکر یا نمک برای نرم کردن و لایه برداری پوست پا و سپس از حوله داغ یا خیساندن در وان پا با آب داغ استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و در آخر آنها را مرطوب خواهد کرد. می‌توانید اسکراب پا را در هر زمانی در طول جلسه ماساژ انجام دهید، اما ماساژ درمانگر معمولاً زمانی که به قسمت ماساژ پا در جلسه ماساژ می‌رسد، این اسکراب را انجام می‌دهد. هیچ تکنیک خاصی در مورد چگونگی استفاده از آن وجود ندارد.

اسکراب پا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند “مرطوب” یا “خشک” باشد. در انواع اسکراب پا خشک، ماساژ درمانگر در حالی که ماساژ پا را درست روی میز ماساژ انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد، اسکراب شکر یا نمک را به پای مشتری خود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مالد. سپس حوله های داغ دور پای مشتری پیچیده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود که حس خوبی برای مشتری ایجاد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، اما از حوله‌ها برای پاک کردن اسکراب از روی پا استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. سپس یک مرطوب کننده روی پاها اعمال می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و ماساژ طبق معمول ادامه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یابد.

در اسکراب پا مرطوب، مشتریان از اتاق درمان ماساژ خارج و به اتاقی منتقل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند که در آن حمام گرم یا دوش وجود دارد. پس از استفاده از اسکراب روی پا، از مشتری خواسته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود پاهایش را در حمام پا قرار دهد، یا از یکی از سرهای دوش برای شستن پاها استفاده کند. پس از بازگشت به اتاق ماساژ، یک مرطوب کننده روی پاها زده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و ماساژ طبق معمول ادامه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یابد. اسکراب پا خیس نسبت به خشک مدت زمان بیشتری طول می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کشد.

 

مزایای استفاده اسکراب پا

دریافت اسکراب پا فواید زیادی دارد که برخی از آنها، عبارتند از:

ماساژ

یکی از مزایای اصلی دریافت اسکراب پا، ماساژ داخلی است. فرآیند شستشوی پا با ترکیب خاصی از روغن‌های مرطوب‌کننده و لایه‌بردارها، خاصیت خاص خود را ارائه می‌دهد که به کاهش استرس و آرامش پاها و تسکین درد و خستگی عضلات کمک می‌کند.

تسکین دهنده

عمل شستشوی اسکراب پا باعث تسکین عضلات خسته و کاهش درد آن می‌شود.

لایه برداری

خود اسکراب، سلول های مرده پوست را از پاهای شما پاک می‌کند که همین وضعیت می‌‌تواند باعث نرم شدن پاها شود. لایه برداری همچنین با از بین بردن پینه‌هایی که روی پاشنه‌ها جمع می‌‌شوند، ظاهر پاهای شما را بهبود می‌بخشد. همچنین می‌‌تواند از خشکی یا سایر مشکلات پا مانند پای ورزشکاران پیشگیری کند. اکنون که نزدیک به تابستان است، بهترین زمان برای استفاده از اسکراب پا است.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

افزایش گردش خون

اسکراب پا به افزایش گردش خون در پاها و تحریک جریان اکسیژن کمک می‌کند که تورم، التهاب و درد را به حداقل می‌‌رساند. اسکراب پا همچنین می‌‌‌تواند به کاهش درد در نواحی حساس تر بدن شما کمک کند.

جوان سازی

این روند بسیار آرامش بخش است. به خصوص برای کسانی که عادت دارند تمام روز را بایستند یا راه بروند. اسکراب پا به شما احساس جوانی می‌دهد زیرا فرآیند لایه‌برداری و مرطوب‌سازی، سلول‌های مرده پوست و همچنین هرگونه آلودگی یا روغن دیگری را که ممکن است در طول زمان روی آن‌ها جمع شده باشد، از بین می‌برد تا دوباره سالم به نظر برسند.

بهبود خلق و خو

آیا می‌دانستید یکی از مزایای شگفت انگیز اسکراب پا این است که ممکن است متوجه افزایش سطح انرژی و بهبود خلق و خو شوید. هنگامی که گردش خون در پاهای ما تحریک می‌‌شود، اندورفین ترشح می‌‌کند که به ما احساس بهتری می‌دهد.


مطالعه بیشتر :

تاثیر میوه و سبزیجات بر سفتی پوست

روش های کاهش چربی صورت

عوامل آسیب زننده به مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *