مزایا و معایب تزریق بوتاکس زیر بغل

مزایا و معایب تزریق بوتاکس زیر بغل

بررسی مزایا و معایب تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس مانند سایر روش های دیگر که عبارتند از : عوارض بوتاکس پیشانی و عوارض بوتاکس دور چشم، دارای عوارض و خطراتی است که موقت هستند و بعد از گذشت چند روز از بین می روند. در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان مزایا و معایب تزریق بوتاکس زیر بغل را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مزیت های تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس مانند روش های دیگر مزایا و معایبی دارد که در ادامه با مزایا تزریق بوتاکس زیر بغل آشنا می شوید :

بدون درد :

تزریق بوتاکس بدون درد انجام می شود. پزشک برای اطمینان از جراحی از بی حسی موضعی استفاده می کند تا درد را کاهش دهد. همه بیماران درد را تجربه نمی کنند اما بعضی افراد امکان دارد درد بیشتری احساس کنند.

اثر بخشی بالا و طولانی مدت :

تزریق بوتاکس اثر بخشی بالایی دارد و نتیجه آن تا مدت زمان طولانی باقی می ماند.

غیر تهاجمی بودن :

تزریق بوتاکس نوعی جراحی غیر تهاجمی است که با عوارض کم همراه است. این روش درمانی بی خطر است و بیماران به داروهای بیهوشی نیازی ندارند. مقداری بی حسی موضعی قبل از جراحی برای تزریق بوتاکس کافی است.

عوارض و معایب تزریق بوتاکس :

مناسب نبودن برای همه نقاط بدن :

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بدن مناسب همه نقاط بدن نیست و با تشخیص پزشک برای بعضی ناحیه بدن تزریق می شود.

گران بودن :

بوتاکس روش های درمانی کم هزینه است اما این روش نسبت به روش های دیگر کاهش تعریق بدن پر هزینه است. درمان های متفاوتی بری کنترل تعریق وجود دارد اما امکان دارد اثر بخشی بوتاکس را نداشته باشد. این روش نسبت به روش های درمان تعریق هزینه بیشتری دارد.

موقتی بودن و نداشتن اثرات دائمی :

بوتاکس تاثیر دائمی ندارد و برای اثر بخشی دائمی باید بعد از مدتی تمدید شود.

داشتن عوارض جانبی احتمالی :

تزریق بوتاکس مانند جراحی های دیگر عوارض زیادی دارد. همه بیماران عوارض را تجربه نمی کنند.

تزریق بوتاکس یکی از اصلی ترین روش های درمان برای کنترل تعریق است. FDA تزریق بوتاکس را برای زیر بغل تایید کرده است اما این روش برای کنترل تعریق در ناحیه های دیگر تزریق می شود. تعریق بیش از اندازه و غیر طبیعی هر علتی که داشته باشد بادی درمان شود. بیمارانی که تعریق شدید دارند باید به پزشک مراجعه کنند و به درمان اقدام کنند. تزریق بوتاکس یکی از درمان های اصلی کنترل تعریق است که باید در مراکز درمانی معتبر انجام شود.

عوارض تزریق بوتاکس  :

 • ضعف عضلانی
 • آنافیلاکسی
 • مشکل در تنفس، بلع یا گفتار
 • بثورات پوستی و کهیر
 • مشکلات بینایی
 • سرگیجه
 • از دست دادن کنترل مثانه
 • خشکی دهان
 • سردرد
 • خستگی
 • درد در نواحی تزریق

پزشک زیبایی اصفهان گزینه های درمانی تعریق بیش از حد کدامند ؟

دمان عرق کردن زیاد زیر بغل با تزریق بوتاکس

علت عرق کردن بیش از اندازه در بدن بیشتر موارد زمینه ارثی می باشد که در موارد کمتر امکان دارد عوامل موروثی مانند پر کاری تیروئید، پاراتیروئید و یا دیابت در به وجود آمدن این عوارض دخل داشته باشد. عرق کردن بیش از اندازه در ناحیه کف دست مخصوصا در شرایط پر استرس و محیط های شلوغ و در زمان دست دادن با دیگران باعث افزایش استرس در فرد می شود. افزایش تنش و اضطراب باعث تحریک سیستم سمپاتیک شده و با افزایش ضربان قلب و تند شدن ریتم تنفس، فشار خون بالا رفته و عرق کردن بیشتر می شود و این چرخه معیوب تکرار شده و میزان تعریق افزایش می باید.

اولین خط درمان برای کنترل این حالت کاهش استرس با تنفس عمیق است. مرحله دوم مصرف داروهایی است که باعث کنترل سیستم سمپاتیک می شوند. داروی پروپرانول به عنوان مهار کننده سمپاتیک استفاده شده است و از بروز سیکل معیوب افزایش استرس جلوگیری می کند. محلول الکلی آلومینیوم کلراید ۲۰ تا ۲۵ درصد درمان موضعی دیگر است که برای کاهش تعریق مورد استفاده قرار می گیرد که ایراد این دارو ایجاد حساسیت و ریختگی شدید پوست است.

داروهای آنتی کولینرژیک مثل پروپانتلین و اکسی بوتینین مورد استفاده قرار می گیرد که به دلیل عوارض آن ها مانند خشکی دهان و کاهش حرکات دستگاه گوارش استفاده از آن ها محدود شده است. راه حل دیگر تزریق بوتاکس در موضع می باشد که مورد تایید FDA قرار گرفته است و برای زیر بغل، کف دست و پا انجام می شود.

میزان ماندگاری تزریق بوتاکس

بازه میانگین زمانی برای ماندگاری تزریق بوتاکس تزریق شده در همه ناحیه ها بدن مانند تزریق بوتاکس صورت با تزریق بوتاکس زیر بغل و دست و پا بین ۶ تا ۸ ماه برآورده می شود و امکان دارد بیشتر از این زمان دوام داشته باشد اما بازه ماندگاری کم تر از ۶ ماه و بیشتر از یکسال نخواهد بود. این زمان تعیین کننده فواصل بین جلسات تزریق بوتاکس زیر بغل یا کف دست و پا است.

تعداد جلسات برای تزریق بوتاکس

گذراندن یک جلسه تزریق بوتاکس زیر بغل یا دست و پا باعث از بین رفتن عرق شدید در این ناحیه می شود. بعداز آن به فاصله هر ۶ تا ۸ ماه یک بار تزریق مجدد تزریق بوتاکس زیر بغل یا دست و پا انجام می شود. این زمان برابر با ماندگاری تاثیرات در ناحیه تزریق شده است که تعیین کننده تعداد جلسات تزریق بوتاکس در سال محسوب می شود.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

ساختار و ترکیبات در بوتاکس :

بوتاکس شکل تغییر یافته سم باکتری كلستریدیوم بوتولینوم است و در حالت اولیه امکان دارد باعث مسمومیت غذایی می شود اما با تغییراتی که توسط تیم پزشکان بر روی آن صورت می گیرد تبدیل به کی داروی مفید می شود. در کشور ایران بوتاکس هایی که مورد استفاده قرار می گرد از کشور انگلیس وارد می شوند که مورد تایید سازمان FDA است. برای بسیاری از افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند چند مسئله مانند درد زمان درمان، کبودی، دوران نقاهت، افتادگی عضلات سوال است. بر اساس نظر یکی از متخصصین تزریق بوتاکس بدون درد و عوارض است. انجام بوتاکس بدون درد و کبودی و زخم است و افتادگی عضلات در آن وجود ندارد.

افراد مناسب برای تزریق بوتاکس زیر بغل

برای این روش باید حداقل سن شما ۱۸ سال باشد. بوتاکس زیر بغل در موارد شدید هایپرهیدروزیس پیشنهاد می شود. بهتر است قبل از انجام این روش قرص و لباس و رول های ضد تعریق را تست کنید. افرادی که دچار بیماری خاص می باشند یا داروی خاصی را مصرف می کنند نمی توانند برای درمان هایپرهیدروزیس از روش تزریق بوتاکس استفاده کنند.

آمادگی های لازم برای تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس روشی ساده و سریع است که در مطب پزشک انجام می شود. پزشک از بیمار در خواست می کند از دو یا سه روز قبل از انجام روش از تراشیدن موهای زیر بغل دوری کنید. در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون پزشک برای پیشگیری از بروز کبودی از بیمار می خواهد تا مصرف این داروها را چند روز پیش قطع کند. افراد باید همه داروهای مصرفی خود را به پزشک اطلاع دهند و در صورت درخواست پزشک مصرف آن ها را قطع کنند.


مطالعه بیشتر :

مراقبت های لازم برای تزریق فیلر خط خنده

بررسی میکرونیدلینگ پوست

ویژگی افراد نامناسب برای لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *