مزایا و عوارض در تزریق ژل

مزایا و عوارض در تزریق ژل

بررسی مزایا و عوارض احتمالی در تزریق ژل

در این مطلب از سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به بررسی مزایا و عوارض احتمالی در تزریق ژل می پردازیم. این روش نیز مانند سایر روش های زیبایی دارای مزایا و معایبی است که پیش از انجام باید از آن ها اطلاع داشته باشید. از جمله مزیت های تزریق ژل اثر سریع آن است. هنگامی که شما تزریق ژل را انجام می دهید به عنوان مثال در تزریق ژل لب، بلافاصله پس از انجام عمل می توانید تاثیر آن را مشاهده کنید. نکته مثبت دیگری که می توان به آن اشاره نمود این است که این روش نیازی به انجام جراحی و بیهوشی بیمار ندارد. معمولا انجام تزریق در مطب ها و به آسانی انجام می شود. افرادی که تزریق ژل انجام می دهند بلافاصله به فعالیت های عادی روزانه خود می پردازند و عملا دوره نقاهتی برای این افراد وجود ندارد.

همچنین پس از انجام تزریق ژل نیازی به مصرف دارو و مسکن ها نخواهید داشت. ویژگی مهم تزریق ژل این است که در صورت عدم رضایت در مدت کوتاهی نتایج برگشته و قابل اصلاح است. این موضوع در بسیاری از افرادی که تزریق لب انجام داده اند قابل مشاهده است. گاهی اوقات تزریق ژل به لب موجب عدم توازن در شکل لب ها شده و یا تزریق بیش از اندازه جلوه ای غیر طبیعی برای لب ها ایجاد می نمایند که خوشبختانه نتایج این کار همیشگی نبوده و پس از مدتی می تواند اصلاح شود.

عوارض احتمالی در تزریق ژل

اما در کنار مزایایی که گفته شد این عمل نیز دارای عوارضی است. علت بروز این عوارض می تواند به کیفیت ژل های مورد استفاده مربوط باشد و یا گاهی اوقات اشتباهاتی در زمان تزریق و در نهایت واکنش های احتمالی بدن افراد به ورود ژل، همه می تواند موجب بروز عوارضی در بیماران شود. ژل های بی کیفیت می تواند صدمات جبران ناپذیری ایجاد کنند. گاهی اوقات این صدمات به سختی قابل رفع هستند اما نمی توان از کنار مشکلات روحی و روانی که ایجاد می کنند به آسانی گذشت.

همان گونه که بیان شد در اکثر موارد عوارض ناشی از تزریق ناصحیح است. عدم رعایت نکات بهداشتی در زمان تزریق ممکن است منجر به بروز عفونت هایی در محل تزریق شود. عوارضی نظیر ورم و کبودی از جمله عوارض احتمالی در این روش است که طی 2 تا 3 روز پس از انجام عمل از بین خواهند رفت.

اما به طور کلی در زمان انجام تزریق ممکن است احساس کنید تزریق بیش از اندازه صورت گرفته است یا حتی به دلیل قرمزی و بی حسی احساس بدی داشته باشید. این موارد کاملا طبیعی بوده و ممکن است همه افراد با آن مواجه شوند. این موارد معمولا طی مدت چند روز از بین خواهند رفت. در صورتی که پس از انجام تزریق ژل لب با این موارد مواجه شدید و احساس کردید بیش از اندازه آزار دهنده هستند بهتر است برای کاهش عوارض احتمالی با پزشک مشورت کنید و از هر گونه خود درمانی و استفاده از روش های خانگی اجتناب کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان

موارد ممنوعه در تزریق ژل

پرداختن به این موضوع بسیار با اهمیت است. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در ادامه به آن اشاره می کنیم هرگز به دنبال اینکار نباشید. تفاوتی ندارد تزریق ژل لب انجام دهید یا تزریق ژل در بخش های دیگر بدن باشد. اگر مشکلات و شرایط زیر را دارید هرگز این کار را انجام ندهید. اولین و مهم ترین گزینه مربوط به زنان باردار و مادرانی است که به فرزندان خود شیر می دهند. این افراد تا زمان به دنیا آمدن فرزندشان و یا قطع شیر دهی به نوزاد باید از این عمل اجتناب کنند. بیمارانی که درگیر بیماری هایی نظری آسم و آلرژی هستند و با افراد دیابتی بهتر است تزریق ژل انجام ندهند.

بررسی مزایا و معایب تزریق ژل | پزشک زیبایی اصفهان

برخی از بیماری هایی نظیر لوپوس، سندرم نفروتیک و روماتیسم که در دسته بیماری های خود ایمنی قرار می گیرند نیز به عنوان محدودیت های برای انجام این روش شناخته می شوند. مصرف برخی از دارو ها مانند آسپیرین می تواند خط قرمزی برای انجام این عمل به شمار بیاید. به عنوان مثال افرادی که دارای مشکلات قلبی هستند و یا دارای سابقه سکته قلبی و مغزی می باشند نباید به دنبال تزریق ژل باشند. در نهایت افرادی که مشکلاتی مانند لخته شدن خون دارند یا افرادی با مشکل ترومبوز ورید‌ های عمقی، بهتر است از این کار اجتناب نمایند.


مطالعه بیشتر :

کاربردهای آر اف فرکشنال صورت

کربوکسی تراپی زیر چشم

کاربردهای آر اف فرکشنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *