مراقبت های لازم برای تزریق فیلر خط خنده

مراقبت های لازم برای تزریق فیلر خط خنده

بررسی مراقبت های لازم برای تزریق فیلر خط خنده

در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان مراقبت های لازم برای تزریق فیلر خط خنده را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مراقبت های قبل از تزریق فیلر خط خنده

  • یکی از مهم ترین اقدامات قبل از رفع خط خنده، انتخاب یک پزشک مجرب می باشد.
  • برای انتخاب پزشک مورد نظر می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جست و جو کنید.
  • پس از انتخاب پزشک مورد نظر برای مشاوره حتما به مطب او رفته و مشاوره کنید.
  • نمونه کارهای پزشک مورد نظر را برای اطمینان از انتخاب خود مشاهده نمایید.
  • به مدت یک هفته قبل از تزریق ژل از مصرف داروهای رقیق کننده خون، الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر خط خنده

  • بعد از تزریق ژل از ماساژ دادن ناحیه تحت درمان پرهیز کنید.
  • به مدت ۲۴ ساعت از آرایش کردن صورت خودداری نمایید.
  • تا مدتی که پزشک معین کرده است از رفتن به سونا،استخر و حمام طولانی بپرهیزید.
  • بیمار برای کاهش کبودی و ورم بعد از تزریق ژل خط خنده از کمپرس یخ استفاده کند.
  • بعد از تزریق ژل خط خنده داروهایی را که پزشک برایتان تجویز نموده است راس ساعت استفاده نمایید.

نواحی قابل تزریق بدن برای تزریق فیلر

فیلرها معمول برای رفع چروک های صورت، دور دهان، چشم ها، ابروها، لیفت گونه ها و برجسته کردن لب ها و رفع چین های بینی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از این محصولات برای رفع چروک های چانه، جوانسازی دست ها و رفع جای زخم استفاده می شود. بعضی از پزشکان از آن ها برای زاویه سازی صورت و رفع نقوص بینی استفاده می کنند. همچنین اگر جزء آن دسته از افراد هستید که با تغییر رژیم غذایی صورتتان بلافاصله لاغر می شود، این روش بسیار موثر است.زیرا با استفاده از این محصولات می توانید فرورفتگی های صورت را کاملا پر کنید.

این روش به شما کمک می کند بدون اضافه وزن و یا استفاده از محصولات چاق کننده صورت که اثرات منفی بر سلامتی دارند، صورت پر داشته باشید.

نکات مراقبتی تزریق فیلر زیر چشم | پزشک زیبایی اصفهان

روش صحیح خوابیدن بعد از تزریق ژل

بعد از تزریق ژل خط خنده نحوه خوابیدن شما تا مدتی تغییر می کند و لازم است به توصیه هایی که در این خصوص می شود توجه نمود زیرا ماندگاری ژل ها به همین مراقبت ها بستگی دارد. توصیه های زیر در خصوص نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل می باشد:

هرگز بر روی صورت خود و بر پهلو های خود نخوابید، شما تنها مجاز به خوابیدن بر روی کمر خود هستید و هر نوع حالت خواب دیگری، ژل های تزریق شده در نواحی مختلف را به خطر خواهد انداخت. بر زیر سر خود دو بالش قرار دهید تا سر شما کمی بالاتر از حد معمول قرار گیرد.

طول دوره استراحت بعد از تزریق ژل

تزریق ژل یک عمل سرپایی است و به استراحت بالینی نیاز ندارد. معمولا افراد بعد از تزریق ژل می توانند عملکرد روزانه خود را ادامه دهند. اما ممکن است کمی تورم و کبودی وجود داشته باشد که بعد از دو روز رفع می شود.

امکان تخلیه ژل بعد از تزریق

در مواردی که تزریق با ایجاد التهاب و عفونت همراه باشد و یا فرد نسبت به مواد تشکیل دهنده فیلر ها حساسیت و آلرژی باشند، بهترین اقدام تخلیه فیلر است. زیرا در این صورت این تزریقات نه تنها موجب زیبایی نمی شود بلکه ایجاد عوارض نیز خواهد کرد.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

میزان ماندگاری تزریق ژل

ژل ها ماندگاری متفاوتی دارند و با توجه به انواع آن ها بین ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارد. مثلا ژل های بر پایه هیالورونیک اسید حدود ۶ ماه ماندگاری دارند. این ماندگاری می تواند در افراد متفاوت مدت زمان های متفاوتی طول بکشد.

مقدار هزینه تزریق ژل

هزینه تزریق ژل با استفاده از فیلر یا پرکننده های پوست بستگی به نوع و برند ژل استفاده شده، میزان تزریق، ناحیه درمان و تعداد سرنگ های تزریق ژل و دستمزد پزشک برای دستیابی به نتایج مطلوب دارد. بنابراین هزینه تزریق ژل در افراد مختلف متفاوت است. تزریق ژل به عنوان یک راهکار درمانی برای جوان سازی پوست و برجسته سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این روش بدون جراحی می باشد و نتایج مطلوبی را به همراه دارد.


مطالعه بیشتر :

کاربردهای هیدروفیشیال

کاربرد انواع نخ لیفت

مراحل انجام هیدروفیشیال صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *