مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

قبل از انجام لیزر موهای زائد اگر فرد برنزه کرده باشد باید مدت زمانی که پزشک تشخیص می دهد صبر کند تا اینکه اثر برنزه ازبین برود و در صورت انجام عمل لیزر موهای زائد احتمال سوختگی و تاول بر روی پوست بالا می رود. لذا فردی که می خواهد عمل لیزر موهای زائد انجام دهد بهتر است مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد را مد نظر بگیرد :

به مدت 4 تا 6 هفته قبل در معرض نور شدید آفتاب قرار نگیرد.

قبل از انجام لیزر باید موهای ناحیه درمان را با استفاده از تیغ تراشیده به صورتیکه نیم تا یک میلی متر از مو بیرون پوست قرار بگیرد.

استفاده از اپیلاسیون وموبر توصیه نمی شود

اگر فرد دارای سابقه تبخال باشد باید دو یا سه روز قبل از انجام عمل لیزر مو با تشخیص پزشک معالج اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد
فرد می تواند از پماد بی حس کننده قبل از لیزر جهت تسکین استفاده کند

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد | پزشک زیبایی اصفهان

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

یک الی دو روز پس از جلسه درمانی لیزر موهای زائد ، پوست ناحیه تحت درمان ممکن است دچار التهاب وقرمزی شود. کمپرس یخ وکرمهای مرطوب کننده مثل آلوئه ورا به رفع التهاب پوست کمک می کند. اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده از کرمهای ضد آفتاب پس از لیزر بسیار مهم است. در بعضی از بیماران به ویژه با پوست تیره ممکن است تاول اتفاق بیافتد.

بشتر موها بعد از عمل لیزر از بین می روند ولی مقداری ممکن است سست شده وبعد از چند روز از بین بروند. همچنین بعد از لیزر حداقل به مدت یک هفته از استخر وسونا به دلیل حساس بودن پوست خودداری شود.

ایمنی

زمان انجام لیزر ضروری است که نکات ایمنی رعایت شود وهرگز نباید به طور مستقیم به اشعه لیزر نگاه کنید وبیمار و پزشک باید حتما از عینک مخصوص استفاده کنند.

 


دکتر مریم کشاورز

پزشک زیبایی اصفهان

برای مشاهده پیج اینستاگرام خانم دکتر مریم کشاورز کلیک کنید.


مطالب پیشهادی :

بهترین تزریق ژل لب اصفهان

تزریق فیلر برای خط خنده

فیلر زیر چشم چیست؟

توصیه های درمانی پروفایلو

پوست خشک و ویتامین ها

کاهش خط خنده و ورزش‌های موثر برای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *