مراقبتهای بعد از بوتاکس

آشنایی با مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

برای این که بعد از تزریق بوتاکس نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه این مطلب از سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان با مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس ابرو آشنا می شوید :

انجام فعالیت های بدنی :

در روز اول تزریق بوتاکس ابرو باید استراحت کنید و از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید. فعالیت های روزمره خود را می توانید بعد از تزریق هم انجام دهید و از سعی کنید از رفتن به سونا، جکوزی و استخر خودداری کنید.

عدم ماساژ صورت :

از لمس کردن و ماساژ صورت تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق خودداری کنید زیرا مواد تزریق شده می تواند جا به جا شود و به ناحیه های دیگر برود. این ناحیه نزدیک چشم است و خطر زیادی دارد.

استفاده نکردن از مشروبات الکی و دخانیات :

استفاده از الکل و مشروبات می تواند باعث کبودی و التهاب شود و به همین خاطر سعی کنید از این موارد استفاده نکنید و در صورت استفاده سعی کنید آن را کنترل کنید و تا ۲ روز اول از دخانیات و الکل استفاده نکنید.

اهمیت حالت خوابیدن :

یکی از مسائل مهم برای جلوگیری از انتقال مواد بوتاکس به بخش های دیگر رهایت نکردن حالت خواب است. سعی کنید به پشت بخوابید و به ابروها و پیشانی فشاری وارد نشود.

ملاحظات در تزریق بوتاکس | پزشک زیبایی اصفهان

مسافرت های طولانی مدت :

۲ روز بعد از تزریق بوتاکس ابرو سعی کنید از انجام مسافرت های هوایی به خاطر نوسانات فشار هوا خودداری کنید.

قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب :

گرما و نور آفتاب برای افرادی که بوتاکس ابرو انجام دادند مناسب نیست زیرا میزان کبودی را بیشتر می کند. سعی کنید از کلاه، عینک و ضد آفتاب با دوز بالا استفاده کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان

بعد از تزریق بوتاکس چه کارهایی می توانید انجام دهید ؟

برای این که از عوارض و خطرات کم کنید و نتیجه مناسبی بگیرید باید مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را به خوبی انجام دهید که در ادامه به آن ها می پردازیم :

 • به مدت ۴ ساعت به حالت ‌ایستاده قرار بگیرید.
 • بعد از ۴ ساعت می توانید ورزش سبک انجام دهید.
 • سعی کنید بعد از تزریق استراحت کافی داشته باشید.
 • بعد از تزریق تا ۲۴ ساعت سر خود را بالا و مستقیم نگه دارید.
 • بعد از گذشت ۲۴ ساعت به آرامی صورت خود را ورزش دهید.
 • شما می توانید بعد از تزریق بوتاکس فعالیت‌های خود را انجام دهید.
 • تا یک یا دو روز از حمام، سونا، استخر و دوش دوری کنید زیرا خطر ابتلا به عفونت توسط استخر زیاد است.
 • سعی کنید بعد از بوتاکس از داروها و مواد رقیق‌کننده خون مثل چای سبز، ویتامین E و امگا 3 استفاده نکنید زیرا حاوی موادی هستند که باعث خون ریزی و کبودی پوست می شود.
 • سعی کنید ریتم و شدت ضربان قلب خودتان را در حالت طبیعی حفظ کنید تا شدت جریان خون بالا نرود. این اتفاق کبودی و التهاب پوست را بیشتر می کند و به همین خاطر سعی کنید تا چند روز فعالیت های سنگین انجام ندهید.
 • تزریق بوتاکس صورت بعضی اوقات امکان دارد باعث به وجود آمدن برجستگی‌های کوچکی در ناحیه تزریق شود. اگر با این موارد مواجهه شدید می توانید روی این ناحیه ها یخ بگذارید. این برجستگی‌ها خود به خود و در عرض چند ساعت از بین می ورد.
 • سعی کنید شست و شو مو بعد از تزریق بوتاکس تا ۲۴ ساعت به تاخیر بیندازید. افرادی که شست و شو صورت برای آن ها اهمیت دارد می توانند ۴ یا ۵ ساعت بعد از تزریق صورت خود را بشویند. بعد از شست و شو صورت سعی کنید ناحیه تزریق را ماساژ ندهید.

مطالعه بیشتر :

مراقبت‌های بعد از پاکسازی پوست

تفاوت آر‌اف فراکشنال سوزنی با معمولی

عوارض کربوکسی تراپی زیر چشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *