ماندگاری تزریق ژل خط خنده

ماندگاری تزریق ژل خط خنده

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل خط خنده چقدر است؟

در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به بررسی ماندگاری تزریق ژل خط خنده می پردازیم. که سه حالت دارد:

موقتی، نیمه موقتی و دائمی. ژل هایی که تاثیر نیمه موقتی دارند از ماده هیالورونیک ساخته شده اند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور عادی ژل های پوستی حدود ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارند. طول مدت ماندگاری ژل به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند نوع ژل و قسمتی از پوست که به آن ژل تزریق می شود. زیرا تجزیه ژل در مناطقی از پوست که متابولیسم بیشتر است با سرعت بیشتری اتفاق می افتد مانند لب ها، گونه و اطراف چشم که حرکت بیشتری دارند.

نکاتی برای  افزایش میزان ماندگاری تزریق ژل

رژیم غذایی و استرس

کاهش استرس و استفاده از یک رژیم غذایی سالم موجب می شود که نتیجه تزریق ژل برای خط خنده بهتر شود. غذا به طور مستقیم بر روی سلامت و ظاهر پوست تاثیر می گذارد. استفاده کمتر از غذاهای فرآوری شده و بسته بندی از تزریق ژل موثر تر است. همچنین باید قند و شکر مصرفی خود را کنترل نمود.

استرس زیاد موجب افزایش ترشح کورتیزول در بدن می شود. این هورمون روند پیری را سریع تر می کند که باعث به وجود آمدن چروک و خطوط می شود. فعالیت های آرامش مانند یوگا و مدیتیشن برای کاهش استرس و ایجاد آرامش بسیار مناسب است.

میزان درد تزریق ژل لب | پزشک زیبایی اصفهان

مراقبت از پوست پس از تزریق ژل خط خنده

مراقبت صحیح از پوست به ماندگاری ژل تزریقی کمک می کند. مرطوب کردن پوست با استفاده از مرطوب کننده های مناسب باعث حفظ آب کافی در پوست می شود. و فواید ناشی از جذب آب ژل هیالورونیک اسید فراهم می شود. علاوه بر استفاده از محصولات مراقبت از پوست، نوعی را انتخاب کنید که حاوی هیالورونیک اسید باشد و با جذب آب، صورت را شاداب و بدون چروک نگه دارد.

بهترین روش برای ماندگاری تزریق ژل خط خنده، پیگیری جلسات مراقبت است. قبل از این که تاثیر ژل به طور کامل از بین برود باید آن را تمید کرد. در تمدید مقدار ژل مصرفی کمتر است و بهتر از این است که پس از یک مدت طولانی، دوباره ژل بیشتری تزریق شود.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

موارد منع تزریق ژل خط خنده

سابقه حساسیت به تخم مرغ، دوران بارداری و شیردهی، عفونت فعال پوستی مثل تب خال، سابقه تشکیل کلوئید در پوست و ضعف سیستم ایمنی و سیستم انعقاد خون، مصرف داروهای ضد انعقادی مانند وارفارین و مسکن های غیر استروئیدی از قبیل ایندومتاسین، آسپرین، دیکلوفناک و… از موارد منع تزریق ژل می باشند. انجام لیزر درمانی و لایه برداری شیمیایی به طور هم زمان با تزریق ژل تداخل دارند و غیر مجاز می باشند.

تفاوت بوتاکس و پرکننده های پوستی

اگر مطمئن نیستید که آیا می خواهید از یک پر کننده پوستی تزریقی برای تزریق ژل خط خنده خود استفاده کنید یا با استفاده از بوتاکس عضلات این ناحیه را به نوعی از کار بی اندازید بهتر است علاوه بر مشاوره با یک متخصص پوست و مو، با ویژگی هرکدام به طور جداگانه آشنا شوید. اگر می خواهید چین و چروک های موجود در دور لب و یا قسمت های دیگر صورت را به طور عمیق پر کنید تزریق ژل موثر تر عمل می کند زیرا هدف این مواد، ایجاد حجم طولانی مدت به مناطق زیر پوست است. از طرف دیگر، اگر خطوطی که در اثر لبخند زدن، چشمک زدن و سایر حرکات روی صورت شما ایجاد می شوند. باعث نگرانی شما می شوند، می توان عضلات تولیدکننده این خطوط را بوتاکس کرد.


مطالعه بیشتر :

علائم پیری پوست

مزایا و معایب تزریق ژل لب

عوارض بوتاکس زیر بغل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *