لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو با بوتاکس امکانپذیر است؟

در این مطلب از سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به چگونگی لیفت ابرو با بوتاکس می پردازیم. یکی از اولین علائمی که بعد از بیشتر شدن سن ظاهر می شود خطوط و چین و چروک هایی است که در ناحیه ابرو و اطراف آن می باشد. که این موارد می تواند با تزریق بوتاکس از بین برود و از افتادگی پلک در سن بالا تر جلوگیری می کند.

ابروهای کمانی نشان دهنده زیبایی است و هر چقدر این ابرو پایین کشیده شود پوست پلک بالایی را می توان پوشاند و چشم ها خسته و ناراحت به نظر می رسند. در سن بالا افتادگی را نمی توان درمان کرد و شدت آن بالاتر می رود. و از روش های دیگری مثل بالا کشیدن ابرو استفاده می شود که روش پیچیده تری دارد. و عوارض و دوران نقاهت آن بیشتر از بوتاکس است.

با بیشتر شدن سن کلاژن در لایه عمیق پوست کم می شود و کلاژن باعث استحکام و جوان سازی پوست می شود. و با از دست دادن آن پوست شل می شود هنگامی که اخم می کنید پیشانی و ابروهای شما با فعالیت ماهیچه های دور چشم به پایین کشیده می شود که این اتفاق در افتادگی ابرو تاثیر زیادی دارد از دست دادن کلاژن و کشیده شدن زیاد روزانه پوست از طریق عضلات اخم باعث می شود که ابرو و پیشانی روی پلک حالت افتادگی ایجاد کند و سن را بالاتر نشان می دهد.

صفحه اینستاگرام دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان

بوتاکس چگونه باعث لیفت می شود ؟

بوتاکس با ضعیف کردن عضلات پیشانی باعث لیفت ابروها می‌شود. برای این کار باید به دو ناحیه ابرو بوتاکس تزریق کرد. اول عضلات پایین آورنده ابرو هستند که در ناحیه بین دو ابرو قرار دارند. فلج کردن این عضلات تاثیر مستقیم و زیادی در لیفت ابرو دارد. و اگر چروکی در این ناحیه باشد از بین می رود. عضلات بعدی در آخر دم ابرو قرار دارند. و با فلج کردن آن ها دم ابرو به سمت بیرون لیفت می شود. تزریق در این بخش برای لیفت بیشتر تا ۱ تا ۲ میلی متر صورت می گیرد. با لیفت ابرو برای زیباتر کردن ابروها می توان تغییراتی در ابرو ها ایجاد کرد. و یکی از این تغییرات می تواند تزریق بوتاکس به پیشانی باشد که باید با نظر پزشک صورت بگیرد.

پزشک زیبایی اصفهان آشنایی با تفاوت های میان تزریق ژل و تزریق بوتاکس

 

بررسی چگونگی بوتاکس برای لیفت ابرو

بوتاکس برای لیفت ابرو روش درمانی است که در آن خطوط اخم بین ابرو ها درست می شود. این روش ابرو ها را به سمت بالا می برد. و با چند تزریق بوتاکس به اطراف ابرو انجام می شود. نحوه عمل این تزریق ها به این صورت است که ماهیچه های زیر پوست را آرام می کند تا پوست کشیده و صاف شود. این کار به پیشانی اجازه می دهد که ماهیچه در حال استراحت بین دو ابرو را بالا بکشد. و ابرو به سمت بالا کشیده شود بقیه بوتاکس به آخر ابرو تزریق می شود تا این ماهیچه ها را وارد فاز استراحت کند و به عضلات پیشانی اجازه بالا کشیدن دهد.

میزان این تزریق به سن و میزان توانایی ماهیچه های فعالی بستگی دارد. که ماهیچه های در حال استراحت را بالا می کشند. دو عضله بزرگ فرونتالیس پیشانی را به بالا می کشند در صورتی که عضلات بین دو ابرو و عضلات دور چشم باعث پایین کشیدن ابرو و پیشانی می شوند. و چروک های بین دو ابرو را به وجود می آورد. هنگامی بوتاکس به بخش بالا، جانبی یا خارجی عضله حلقوی چشم و یا عضله بالایی دور چشم تزریق شود عضله شل می شود. و بخش خارجی پیشانی را به پایین نمی کشد. و باعث بالا رفتن پوست پیشانی و کم شدن چین و چروک می شود.


مطالعه بیشتر :

کربوکسی تراپی زیر چشم

کاربردهای آر اف فرکشنال

مزایا و عوارض در تزریق ژل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *