علائم پیری پوست

علائم پیری پوست

علائم پیری پوست چیست؟

هنگامی پوست دچار افتادگی و چین و چروک می شود یا به اصطلاح پیر می شود نشانه هایی وجود دارد که افراد می توانند با وجود این علائم به برطرف کردن آن ها بپردازند. در ادامه مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان با علائم پیری پوست آشنا می شوید :

چین و چروک :

اولین نشانه های پیری پوست با ظاهر شدن چین و چروک دور چشم، خط خنده و خطوط اخم و چین و چروک روی پیشانی شروع می شود. در ابتدا این خطوط پویا هستند. یعنی فقط زمانی آشکار می شوند که حالت چهره خود را تغییر دهید. چین و چروک به طور کلی از سن ۳۰ سالگی ظاهر می شود. اما روند پیری برای افراد مختلف متفاوت است. بروز این چین و چروک ها به ژنتیک و سبک زندگی فرد بستگی دارد.

شل شدن پوست و لاغری :

شل شدن پوست و لاغری صورت دلایل مختلفی دارد که آن ها بررسی می کنیم.

کم شدن کلاژن و الاستین :

با افزایش سن، تولید کلاژن و الاستین در پوست کاهش می یابد. در نتیجه رطوبت پوست صورت کم می شود. چین و چروک پای کلاغی، خطوط خنده، پوست تیره و خشک به همین دلیل ایجاد می شود.

استخوان های صورت :

استخوان ها ساختار اصلی صورت به همراه ماهیچه و چربی روی آن هستند. کم شدن چربی باعث لاغری صورت و از دست دادن عضلات باعث افتادگی پوست صورت می شود. در نتیجه شکل و زاویه صورت تغییر می کند.

از بین رفتن ماهیچه های صورت :

عضلات صورت در زیر بافت چربی قرار دارند. با از بین رفتن بافت چربی، این عضلات قدرت خود را از دست می دهند و سست می شوند. به دلیل جاذبه زمین، عضلات صورت به سمت پایین کشیده می شوند و مانند تصویر روی قاعده مثلثی شکل می گیرند.

عوامل و نشانه های پیری پوست | پزشک زیبایی اصفهان

تغییر لایه های پوستی :

پوست از سه لایه تشکیل شده است: اپیدرم، درم و هیپودرم. این سه لایه علاوه بر اتصال به بافت چربی و عضله، وظیفه ساخت سلول های جدید و ترمیم پوست را بر عهده دارند. به طور متوسط ​​در هر دقیقه حدود ۳۰۰۰۰ سلول پوست می میرند و جایگزین می شوند. اما افزایش سن، استعمال سیگار، اشعه ماوراء بنفش خورشید و استفاده از شوینده های نامناسب تا حدودی عملکرد این سلول ها را مختل می کند.

از بین رفتن بافت چربی :

در زیر لایه های مختلف پوست بافت چربی وجود دارد. این بافت چربی فرم صورت را به خوبی حفظ می کند. اما با افزایش سن، این لایه های چربی نازک می شود و از بین می روند. در نتیجه چین و چروک های اطراف لب و پیشانی بیشتر نمایان می شود.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

اندولیفت چه تاثیری در جوانسازی صورت دارد ؟

اندولیفت روشی جدید برای تحریک بافت های عمیق برای ساخت کلاژن جدید برای کم شدن افتادگی پوست و سفت کردن آن است. در این روش یک فیبر بسیار ظریف به پوست نفوذ کرده سپس بین درم عمیق و بافت چربی قرار می گیرد. لیزر دایود از طریق فیبر دیگری به این فیبر متصل می شود. با قرار دادن فیبر اندولیفت در این ناحیه، انرژی لیزر دایود در طیف مادون قرمز تابش می شود و در نتیجه سفت شدن سریع پوست، فعال شدن بازسازی کلاژن، اصلاح زوایای صورت، گردن و بازو، افزایش گرما و تحریک عروق خونی انجام می شود و عملکرد متابولیک ماتریکس خارج سلولی را فعال می کند.

نور لیزر تولید شده پس از عبور از فیبر نوری به بافت ها نفوذ می کند و در نتیجه سفت شدن آنی پوست، ذوب شدن چربی های انباشته شده در محل، تحریک سنتز کلاژن ها است که پس از چند ماه قابل مشاهده خواهد بود. این لیزرها جذب آب و چربی بالایی دارند و هر چه بافت غنی‌تر باشد، جذب بیشتر و نتیجه بهتری دارد. بهبود خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست در این روش مشهود است.


مطالعه بیشتر :

ویژگی افراد نامناسب برای لیزر موهای زائد

مزایا و معایب تزریق بوتاکس زیر بغل

مقایسه آر اف فرکشنال با سایر روش های جوانسازی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *