روش های کاهش چربی صورت

روش های کاهش چربی صورت

بررسی روش های کاهش چربی صورت

در بیشتر موارد، افزایش چربی در اطراف صورت در نتیجه افزایش چربی اضافی در اطراف بدن است. با این حال، چند نکته موثر برای کاهش چربی صورت وجود دارد. به طور کلی ایجاد تغییرات خاصی در سبک زندگی می تواند به کاهش وزن و دستیابی به چهره ای باریک تر کمک کند. در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان روش های کاهش چربی صورت را مورد بررسی قرار می دهیم.

انجام تمرینات قلبی

کاهش وزن به طور کلی اثر لاغری روی صورت دارد. ورزش های قلبی که به عنوان ورزش های هوازی نیز شناخته می شوند، ممکن است به ویژه برای کاهش وزن مفید باشند. طبق یک مطالعه در ۲۴ زن مبتلا به اضافه وزن، پیروی از یک برنامه ورزش هوازی ۱۲ هفته ای منجر به کاهش قابل توجه توده چربی و دور کمر، همراه با افزایش توده بدون چربی بدن شد. افراد می توانند تمرینات قلبی را با شدت کم، متوسط ​​یا زیاد انجام دهند. طبق برخی تحقیقات، انجام تمرینات قلبی با شدت بالاتر چندین بار در هفته به سوزاندن چربی بیشتر کمک می کند.

به عنوان مثال، کارشناسان تأثیر مقادیر مختلف ورزش بر چربی بدن زنان یائسه را بررسی کردند. همه شرکت کنندگان به مدت ۱۲ ماه در تمرینات با شدت متوسط ​​تا زیاد شرکت کردند. کسانی که هر هفته ۳۰۰ دقیقه ورزش می کردند نسبت به کسانی که ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش می کردند چربی بیشتری می سوزاندند. اگرچه این مطالعات به طور مستقیم از دست دادن چربی صورت را اندازه گیری نکردند، اما نشان می دهند که تمرینات قلبی به ویژه در سوزاندن چربی موثر است. به طور کلی، کاهش وزن، احتمالاً اثر لاغری بر روی صورت دارد.

تمرینات صورت

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ورزش عضلات صورت می تواند به کاهش چربی صورت کمک کند. مثلا یک بررسی نشان می دهد که انجام تمرینات صورت ممکن است به تقویت عضلات صورت کمک کند. با این حال، مشخص نیست که آیا این تمرینات به کاهش چربی صورت نیز کمک می کند یا خیر. در واقع، هیچ مطالعه ای وجود ندارد که به رابطه بین تمرینات صورت و کاهش چربی صورت توجه کند. با این وجود، تمرینات صورت ممکن است منجر به سفت شدن پوست صورت در هنگام کاهش وزن شود.

ترک مصرف الکل

مصرف الکل می تواند باعث کم آبی بدن شود. در برخی موارد، این وضعیت ممکن است منجر به احتباس آب در صورت و نفخ و پف کردن صورت شود. علاوه بر آن، الکل نیز ممکن است منجر به افزایش وزن شود. الکل حاوی کالری خالی است که هیچ مزیت تغذیه ای ندارد. مصرف کالری های خالی، کل کالری دریافتی روزانه فرد را افزایش می دهد و باعث افزایش وزن می شود.

همچنین، برخی تحقیقات نشان می دهد که الکل می تواند هورمون هایی را که به افراد کمک می کند احساس سیری کنند، سرکوب کند. این وضعیت منجر به تحریک افراد می شود و آنها را مجبور می کند تا کالری بیشتری از رژیم غذایی خود دریافت کند.

نوشیدن آب بیشتر

نوشیدن یک لیوان آب قبل از غذا می تواند به فرد کمک کند احساس سیری بیشتری داشته باشند. این وضعیت می تواند به کاهش کل کالری مصرفی فرد کمک کند. به همین دلیل، نوشیدن آب قبل از غذا می تواند منجر به کاهش وزن تدریجی شود. بررسی ها نشان می دهد که مصرف آب نیز لیپولیز را تقویت می کند. لیپولیز زمانی اتفاق می افتد که بدن ذخایر چربی را به اسیدهای چرب تجزیه می کند. حتی می تواند به عنوان انرژی از آنها استفاده کند. استفاده از این ذخایر چربی کلید کاهش وزن است.

علل گود افتادگی پوست بعد از لیفت با نخ | پزشک زیبایی اصفهان

خوابیدن بیشتر

داشتن مقدار مناسب خواب دارای طیف وسیعی از مزایای سلامتی است. برعکس، کم خوابی ممکن است منجر به افزایش وزن شود. به عنوان مثال، کمبود خواب بر سطوح هورمون های خاصی که احساس گرسنگی و سیری را تقویت می کنند، تأثیر می گذارد. به طور خاص، کمبود خواب سطح هورمون گرلین که اشتها را تحریک می کند و سطح هورمون لپتین را کاهش می دهد که به بدن می گوید سیر شده است.

در نتیجه، فردی که دچار کم خوابی است ممکن است بیشتر غذا بخورد و حتی به مصرف غذاهای پر کالری روی بیاورد. خواب کافی می تواند از افزایش وزن جلوگیری کند. این به نوبه خود ممکن است به کاهش میزان چربی ذخیره شده در صورت کمک کند.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

بهبود رژیم غذایی

رژیم های غذایی سرشار از غذاهای فرآوری، از جمله کربوهیدرات های تصفیه، ممکن است خطر افزایش وزن و چاقی را بیشتر کند. غذاهای فرآوری بیشتر از غذاهای کامل حاوی کالری، نمک و شکر هستند. کربوهیدرات های تصفیه ای گروهی از غذاهای بسیار فرآوری با غلات هستند. در طی فرآوری، این غذاها فیبر و مواد مغذی خود را از دست می دهند. در نتیجه کالری خالی زیادی دارند .کربوهیدرات های تصفیه همچنین می توانند باعث افزایش سریع قند خون شوند که ممکن است فرد را به پرخوری تشویق کند.

نمونه هایی از غذاهای کربوهیدرات تصفیه ای، عبارتند از:

  • پاستا
  • برنج سفید
  • نان سفید
  • ساکارز
  • شربت ها
  • اکثر غلات صبحانه
  • محصولات کم چرب

در بیشتر موارد، افراد می توانند جایگزین های معقولی برای غذاهای بیش از حد فرآوری و کربوهیدرات های تصفیه ای پیدا کنند. یک فرد می تواند کالری دریافتی خود را کاهش دهد و مقدار مواد مغذی مصرفی خود را با خوردن غذاهای کامل تازه افزایش دهد. یک رژیم غذایی مناسب و متعادل هنگامی که با ورزش ترکیب می شود، ممکن است به افراد کمک کند چربی اضافی صورت و بدن را از بین ببرند.

کاهش مصرف نمک

رژیم های غذایی سرشار از نمک برای حفظ آب بدن منجر به احتباس آب و تورم و پف در قسمت های مختلف بدن از جمله صورت می شود. این وضعیت همچنین ممکن است توهم چربی اضافی صورت را ایجاد کند. افرادی که فکر می کنند نسبت به احتباس مایعات حساس هستند باید مصرف غذاهای با محتوای نمک بالا را محدود کنند. این شامل اکثر وعده های غذایی و میان وعده های فرآوری شده است. تهیه غذا و میان وعده در خانه به افراد کمک می کند تا کنترل بیشتری بر میزان نمک در رژیم غذایی خود داشته باشند.


مطالعه بیشتر :

مزایای سرم ویتامین C برای پوست

معرفی انواع آسیب های مو

تاثیر میوه و سبزیجات بر سفتی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *