روش های جراحی و غیرجراحی جهت برجسته کردن لب

روش های جراحی و غیرجراحی جهت برجسته کردن لب

بررسی روش های جراحی و غیرجراحی جهت برجسته کردن لب

امروزه خانم ها و آقایان دوست دارند لب هایی پرتر داشته باشند. در این مطلب سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان روش های جراحی و غیرجراحی جهت برجسته کردن لب را مورد بررسی قرار می دهیم. پرکننده‌های لب ، مانند ژوودرم، مجموعه‌ای از تزریق‌ها هستند که لب شما را فرم داده و برجسته می‌کنند. پرکننده های لب تنها یک راه حل نیمه دائمی هستند. ایمپلنت لب، مانند پروتز پرمالیپ، یک ایمپلنت سیلیکونی نرم و جامد است که شکلی شبیه به یک لب طبیعی دارد.

ایمپلنت های پرمالیپ در چندین اندازه مختلف تولید می شوند. از آنجایی که ایمپلنت پرمالیپ جامد است و مایع نیست، این نوع ایمپلنت سیلیکونی نشتی و پارگی ندارد. ایمپلنت پرمالیپ یک راه حل دائمی برای بزرگ کردن لب است.

پرکننده های لب

فیلرهای لب، به لب بالا و پایین تزریق می شود. انواع مختلفی از پرکننده های لب وجود دارد که شامل Juvederm، Restylane، Voluma و Perlane می شود. بزرگ کردن پرکننده لب یک روش در مطب است. در طول مشاوره، پزشک لب ها و تعادل کلی صورت شما را ارزیابی می کند. پزشک برای تعیین تقارن و شکل لب های شما از لب های شما عکس می گیرد. سپس پزشک تعیین خواهد کرد که کدام نواحی لب شما باید پرتر و برجسته تر باشد.

برای بزرگ کردن موقت لب، توصیه می شود از Juvederm Ultra Plus استفاده کنید زیرا این فیلر دارای لیدوکائین است. لیدوکائین یک داروی بی حس کننده است. پس از اینکه پزشک تعیین کرد که چه مقدار و کجا باید فیلر لب تزریق شود، شما آماده هستید تا اقدام کنید. عمل بزرگ کردن پرکننده لب حدود پانزده تا سی دقیقه طول می کشد. بزرگ کردن پرکننده لب یک روش سریع است که می توانید حتی در زمان ناهار نیز انجام دهید. بیمار می تواند روز عمل به خانه برود. از آنجایی که پرکننده های لب تنها شش تا هشت ماه دوام می آورند، استفاده از پرکننده لب تنها یک راه حل نیمه دائمی است.

کاشت لب

یکی از جایگزین های پرکننده موقت لب برای بزرگ کردن لب، استفاده از ایمپلنت است که گزینه دائمی تری است. در طول مشاوره لب، پزشک تعیین می کند که کاشت لب چه اندازه ای بهتر است. کاشت ایمپلنت پرمالیپ یک روش در مطب است. ابتدا پوست اطراف ناحیه جراحی استریل می شود. در مرحله بعد، لب ها بیهوش می شوند. پس از بی حس شدن لب ها، برشی در هر گوشه دهان ایجاد می شود.

یک تونل در لب با استفاده از ابزاری به نام گیره تمساح منحنی ایجاد می شود. تونل لب با دقت از شکل لب پیروی می کند. هنگامی که گیره تمساح منحنی به انتهای تونل رسید، گیره باز می شود. ایمپلنت گرفته شده و به داخل تونل لب کشیده می شود. ایمپلنت در زیر چربی لب و بالای ماهیچه های لب قرار می گیرد. هنگامی که ایمپلنت ها در جای خود قرار گرفتند، برش ها با یک یا دو نخ بخیه قابل جذب بسته می شوند.

کاربرد انواع مختلف ژل لب | پزشک زیبایی اصفهان

پیوند چربی

جایگزین دیگری برای فیلرها و ایمپلنت های مصنوعی بزرگ کردن لب اتولوگ است. انتقال چربی یکی از انواع بزرگ کردن لب اتولوگ است و یکی دیگر از گزینه های عالی برای بزرگ کردن لب است. تزریق چربی به لب ها با بی حسی موضعی انجام می شود. در طی انتقال چربی به لب، چربی از شکم شما (در اطراف ناف) برداشته و به لب های شما منتقل می شود. انتقال چربی به لب ها حدود شصت تا نود دقیقه طول می کشد تا انجام شود. بیمار می تواند روز عمل به خانه برود. لب های تقویت شده با چربی به مدت پنج سال یا بیشتر برجسته می مانند.

پیوند بافت

نوع دیگری از بزرگ کردن لب اتولوگ وجود دارد. علاوه بر استفاده از چربی برای بزرگ کردن لب، می توان از یک تکه پوست یا درم خود برای بزرگ کردن لب استفاده کرد. در طی این نوع بزرگ کردن اتولوگ لب، پوست از ناحیه تحتانی معده برداشته می شود. گاهی اوقات می توان از پوستی که در حین لیفت صورت برداشته می شود برای بزرگ کردن لب استفاده کرد.

پس از برداشتن پوست، لایه بالایی پوست (اپیدرم) برداشته می شود. قسمت باقیمانده از پوست نواری از درم است و به شکل سیگار مانند در می آید. سپس این تکه درم وارد لب شما می شود. این نوع بزرگ کردن لب اتولوگ نیز یک روش در مطب است و با بی حسی موضعی قابل انجام است. مدت زمان عمل انتقال پوست به لب از شصت تا نود دقیقه متغیر است. بیمار می تواند روز عمل به خانه برود. لب های شما باید شکل و حجم خود را برای پنج سال یا بیشتر حفظ کنند.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

موارد استفاده از پرکننده های هیالورونیک اسید

پرکننده‌های اسید هیالورونیک می‌توانند ظاهر لب‌های شما را با اضافه کردن شکل و ساختار تغییر دهد. اثرات به طور معمول حدود شش ماه طول می کشد. پس از آن تزریق های بیشتری برای حفظ حجم لب های شما مورد نیاز است. چندین فیلر اسید هیالورونیک در بازار وجود دارد. همه این محصولات به یک شکل تزریق می شوند و نتایج مشابهی به شما می دهند. برخی حاوی لیدوکائین، یک بی حس کننده موضعی هستند.

فواید پرکننده های هیالورونیک اسید

پس از تزریق، ژل موجود در پرکننده، از بافت های لب را پشتیبانی کرده و به آنها شکل می دهد.

مزایای استفاده از پرکننده های اسید هیالورونیک، عبارتند از:

  • نتایج قابل قبولی ماندگار. نتایج نسبتا طولانی مدت هستند، اما دائمی نیستند.
  • کبودی کمتر. ممکن است کبودی و تورم کمتری در مقایسه با سایر فیلرهای پوستی وجود داشته باشد.
  • کنترل حجم لب. مقدار ماده تزریق شده قابل کنترل است، بنابراین پزشک کنترل بهتری بر میزان ایجاد حجم لب دارد.
  • سرعت تدریجی درمان. تزریق ها را می توان به تدریج در طی جلسات مختلف تا حصول نتیجه مطلوب انجام داد.
  • برآمدگی ها به راحتی رفع می شوند. هر گونه برآمدگی و برآمدگی ایجاد شده در اثر حرکت لب ها را می توان به راحتی از بین برد.
  • واکنش آلرژیک در این روش بعید است. از آنجایی که پرکننده های اسید هیالورونیک از موادی مشابه مواد موجود در بدن ساخته می شوند، بعید است
  • که باعث واکنش آلرژیک شوند. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، قبل از درمان به پزشک خود اطلاع دهید.

مطالعه بیشتر :

مزیت های اسکراب پا

مقایسه بوتاکس و فیلر های پوستی

نکاتی برای حفظ خاصیت ارتجاعی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *