روش‌های مختلف درمان اسکار

روش‌های مختلف درمان اسکار

بررسی روش‌های مختلف درمان اسکار

همانطور که دیدیم، اثربخشی روغن ویتامین E در درمان جای زخم هنوز مشخص نشده است. اما تکنیک ها و روش های زیبایی دیگری وجود دارد که ممکن است به درمان جای زخم کمک کند. در این مطلب سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان روش‌های مختلف درمان اسکار را مورد بررسی قرار می دهیم. برخی از راهکار ها عبارتند از:

ورق های سیلیکونی

اینها پانسمان های خود چسب نرم و انعطاف پذیری هستند که می توانید روی جای زخم اعمال کنید و قرار دهید. سیلیکون به هیدراته شدن بافت اسکار کمک می کند، تولید کلاژن را کاهش می دهد. در نهایت بافت اسکار را صاف می کند تا از بین برود. می توانید به مدت ۳ ماه روزانه ۱۲ ساعت از ورقه های سیلیکونی استفاده کنید تا نتیجه مطلوب را مشاهده کنید.

ماساژ درمانی

ماساژ دادن جای زخم ممکن است ظاهر آن را کاهش داده و نرم کند، اگرچه اطلاعات بیشتری برای تایید این ادعا تضمین می شود. گفته می شود که یک ماساژ ملایم باعث کاهش درد، خارش و حساسیت می شود. حداقل ۳ تا ۴ بار در روز جای زخم را حدود ۵ دقیقه ماساژ دهید. با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا نحوه ماساژ دقیق جای زخم را بدانید.

نکاتی برای حفظ خاصیت ارتجاعی پوست | پزشک زیبایی اصفهان

درما رولینگ

درما رولینگ روشی است که در آن متخصص پوست، سوزن های ریز را روی سطح پوست می چرخاند. این روش سعی می‌کند آسیب‌های کوچکی به پوست وارد کند تا بتواند خود را ترمیم کند و در نهایت ظاهر اسکار را بهبود بخشد. یک بررسی نشان داد، درما رولینگ می تواند ظاهر اسکار آکنه را پس از سه ماه درمان بهبود بخشد.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

سرما درمانی

کرایوتراپی شامل منجمد کردن اسکارهای کلوئیدی برای جلوگیری از رشد آنها و کمک به صاف کردن آنها است. از نیتروژن مایع برای روشن کردن پوست در ناحیه اطراف استفاده می کند.

لیزر درمانی

این روش از نور برای هدف قرار دادن رگ های خونی استفاده می کند که در غیر این صورت زخم ها را ملتهب نشان می دهد. لیزر درمانی ممکن است باعث افزایش تولید کلاژن و کاهش حفره ها شود. با این حال، تحقیقات بیشتری برای اثبات قطعی اثربخشی لیزر درمانی در مدیریت اسکار مورد نیاز است.

پرکننده های پوستی

این یک درمان موقت اسکار است که در آن فیلرها یا تزریقات پوستی برای چاق شدن پوست تزریق می شود. انجام این کار ممکن است در نهایت ظاهر اسکارهای حفره‌دار را کاهش دهد.

 


مطالعه بیشتر :

نکاتی برای حفظ خاصیت ارتجاعی پوست

روش های جراحی و غیرجراحی جهت برجسته کردن لب

مزایا و تاثیرات ویتامین E برای جای زخم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *