درمان هایپرهیدروزیس با تزریق بوتاکس

درمان هایپرهیدروزیس با تزریق بوتاکس

بررسی درمان هایپرهیدروزیس با تزریق بوتاکس

هایپر هیدروزیس اصطلاح پزشکی است که به تعریق شدید و غیر طبیعی گفته می شود. این تعریق ناشی از فعالیت زیاد غدد عرق است که باعث تعریق شدید در بعضی ناحیه بدن می شود. بیشترین مناطقی که تحت این بیماری قرار می گردند عبارتند از : دست ها، کشاله ران، پاها، پیشانی و زیر بغل. این بیماری در دو نوع اولیه و ثانویه است. در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان درمان هایپرهیدروزیس با تزریق بوتاکس را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

هایپر هیدروزیس اولیه :

به دلیل نامعلومی بروز می کند و شروع ان در کودکی و نوجوانی است. با وجود نامعلوم بودن علت اضطراب و هیجان می تواند این نوع تعریق تشدید کند. این تعریق امکان دارد در ناحیه مختلفی از بدن مانند دست و پا و زیر بغل اتفاق بیفتد.

هایپرهیدروزیس ثانویه :

تعریق ناشی از بیماری یا عوارض جانبی از مصرف بعضی از داروها است. استرس هیجانی و بیماری های مثل پرکاری تیروئید از دلایل این بیماری است. این نوع تعریق به صورت متقارن در بعضی از نقاط بدن اتفاق می افتند و امکان دارد در خواب و در بیداری اتفاق بیفتد. برای مثال فرد مبتلا به هایسپرهیدروزیس ثانویه امکان دارد تعریق شدید در کف دست و پا را تجربه کند. افرادی که دچار هایپرهیدورزیس ثانویه هستند بادی برای پیدا کردن علت به پزشک مراجعه کرد.

درمان بیماری اصلی یکی از راه های کاهش تعریق شدید است. تزریق بوتاکس یکی از اصل ترین درمان ها برای کنترل تعریق غیر طبیعی بدن است. هایپرهیدورزیس اولیه و ثانویه از طریق تزریق سم بوتولینیوم قابل کنترل است. لازم است بیمارانی که تعریق غیر طبیعی را تجربه می کنند برای درمان با تشخیص پزشک اقدام به تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بدن کنند.

معایب و مزایای جوانسازی دست | پزشک زیبایی اصفهان

کاهش تعریق با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای افرادی که بیش از اندازه عرق می کند نوعی درمان است که می تواند تعریق آن ها را کاهش دهد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از اندازه را تایید کرده است. در بدن همه ما نوعی ماده شیمیایی وجود دارد که غدد عرق را تحریک می کند. بوتاکس از طریق مسدود کردن این ماده شیمیایی مانع فعال شدن غدد عرق می شود و تعریق را کاهش می دهد.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

تعریق بیش از اندازه که با نام علمی هایپرهیدوزیس شناخته می شود از طریق تزریق بوتاکس تا ۸۰ درصد کاهش می باید. اثربخشی تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق به مدت ۴ تا ۱۲ ماه است و باید در طول سال تمدید می شود. اثرات تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بدن در مدت ۲ هفته دیده می شود. تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق در ناحیه مختلفی مثل زیر بغل، پیشانی، دست و پاها استفاده می شود. این روش یک جراحی غیر تهاجمی است که نیاز به بیهوشی ندارد و فقط قبل از انجام تزریق پزشک از بی حسی موضعی برای کاهش درد استفاده می کند.

نواحی قابل تزریق بوتاکس

بوتاکس زیر بغل برای درمان تعریق ناحیه زیر بغل تایید شده است. بوتاکس در درمان تعریق بیش از اندازه در ناحیه زیر بغل موثر است. پزشکان از این روش برای درمان تعریق ناحیه دیگر بدن استفاده می کند. بوتاکس در ۸۰ تا ۹۰ درصد موارد در درمان تعریق کف دست موفق است. نتیجه این روش به اندازه درمان تعریق زیر بغل ماندگاری ندارد. بوتاکس تعریق ناحیه پیشانی را تا ۷۵ درصد کاهش داده و نتیجه آن تا ۵ ماه دوام دارد. بوتاکس می تواند در کاهش تعریق کف پا موثر باشد. تزریق در ناحیه کف پا نسبت به ناحیه دیگر بسیار دردناک است.


مطالعه بیشتر :

کاربردهای هیدروفیشیال

کاربرد انواع نخ لیفت

مراحل انجام هیدروفیشیال صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *