درمان جوش و آکنه در بارداری

درمان جوش و آکنه در بارداری

راه های درمان جوش و آکنه در بارداری

در نوشته امروز سایت دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان برای شما عزیزان گردآوری شده است. به بررسی درمان جوش و آکنه در بارداری خواهیم پرداخت. اگر از قبل مشکل آکنه داشته باشید، ممکن است وضعیت پوست و جوش‌های شما در دوران بارداری تشدید شود. هورمون‌های اضافی در بدن باعث می‌شوند غدد چربی، فعالیت و ترشح چربی خود را بیشتر کنند و به‌ این ‌ترتیب باعث ظهور هرچه بیش‌تر جوش‌ها ‌شوند. شما باید یک روتین پاکسازی دقیق و مداوم داشته باشید. برای این کار، می‌توانید روتین خود را با یک فوم شستشو یا ژل شستشوی صورت بدون نیاز به نسخه پزشک شروع کنید. برای جلوگیری از حالت تهوع، استفاده از پاک‌کننده‌های بدون عطر را فراموش نکنید.

درمان جوش و آکنه در بارداری | پزشک زیبایی اصفهان

هر شب و هر صبح صورت‌تان را با پاک‌کننده مناسب پوست‌تان تمیز کنید. اما یادتان باشد شستن بیش ‌از حد صورت می‌تواند باعث خشکی پوست شما شود.

در مرحله بعدی، از میسلار واتری که خاصیت قابض دارد استفاده کنید تا به کمک آن بتوانید چربی باقی‌مانده پوست را از بین ببرید. از مصرف فرآورده‌های قابض (استرینجنت‌) ضدآکنه اجتناب کنید. این نوع محصولات ممکن است موادی با خاصیت ضدآکنه داشته باشند که برای زنان باردار توصیه نمی‌شوند. برای ‌مثال، در سه ماهه اول بارداری باید از مصرف ترکیباتی مانند ویتامین A اجتناب کرد. البته پس از سه ماهه اول می‌توان این ترکیبات را تحت نظر پزشک به روتین پوستی افزود. همچنین فراموش نکنید این روتین را با یک مرطوب کننده فاقد چربی تکمیل کنید.

| دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید |

در کل اگر مشکل آکنه شما با انجام روتین پوستی مناسب نیز برطرف نشد، حتماً درباره درمان آکنه در دوران بارداری با متخصص پوست مشورت کنید.

 


مطالب پیشنهادی :

اصلاح بینی با فیلر

علل و درمان منگوله‌ی پوستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *