درمان تیرگی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی

درمان تیرگی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی

بررسی درمان تیرگی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی

امروزه روش های زیادی برای جوان سازی و زیبایی پوست وجود دارد که افراد بیشتر ترجیح می دهند از روش های غیر جراحی استفاده کنند. کربوکسی دور چشم یک روش سرپایی است که بیمار می تواند مدت کوتاهی بعد از آن فعالیت های روزمره خود را انجام دهد. این درمان نسبت به بقیه روش ها زمان درمان زیادی دارد اما عوارض جانبی کمتری دارد. دی اکسید کربن برای بدن مضر نیست و از طریق مویرگ های بدن جمع آوری و دفع می شود. در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان درمان تیرگی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی را مورد بررسی قرار می دهیم.

کربوکسی زیر چشم یک روش مطمئن و کاملا موثر است. این روش بدون محدودیت برای هر ناحیه ای قابل استفاده است و حتی با تزریق و ورود آن به رگ ها مشکلی برای بیمار ایجاد نمی شود و در نتیجه نسبت به روش های دیگر ایمن تر است. یکی از مهم ترین دلایل سیاهی زیر پلک کم شدن اکسیژن در زیر چشم است که باعث سیاهی زیر چشم می شود. با استفاده از درمان کربوکسی تراپی زیر چشم می توانید سیاهی و گودی زیر چشم را از بین ببرید و پوستی جوان و شاداب داشته باشید.

نحوه از بین رفتن گودی و سیاهی زیر چشم با کربوکسی تراپی

هنگامی که دی اکسید کربن از طریق پزشک به زیر لایه پوست اطراف چشم شما تزریق می شود به مغز پیام می دهد که کبودی و کمبود اکسیژن در اطراف چشم وجود دارد و جریان خون و تغذیه در ناحیه اطراف چشم آغاز می شود. بعد از تکرار این عمل گودی و سیاهی زیر چشم بعد از مدتی از بین می رود و به همین دلیل از بین رفتن سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی روش موثرتر و طبیعی تری نسبت به درمان، مواد شیمیایی و تزریق ژل است.

روند درمان در کربوکسی تراپی :

روند درمان کاملا بدون درد است و حتی نیازی به بیهوشی ندارد. اگر آستانه درد شما بسیار پایین است می توان از کرم های بی حس کننده برای حل این مشکل استفاده کرد. در هنگام کربوکسی تراپی زیر چشم احساس می کنید که چشمانتان پف کرده است درست مثل احساسی که قبل از گریه کردن دارید. این احساس عجیب در عرض ۵ تا ۱۰ دقیقه از بین می رود.

درمان ترک های پوستی بدون درد است زیرا پوست ترک خورده توانایی های حسی ندارد. امکان دارد فشار یا خارش خفیفی احساس کنید که بین ۵ تا ۱۰ دقیقه بعد از تزریق از بین می رود. درمان اسکار و جای زخم بدون درد است زیرا بافت زخم بیشتر از اعصاب بدون درد تشکیل شده است.

کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و چربی موضعی در دست، شکم و پا شرایط خود را دارد. در این مواقع گاز بیشتری به بافت چربی هدف تزریق می شود و در واقع آن ها را باد می شود. امکان دارد فشار خفیفی را در ناحیه تحت درمان احساس کنید برای مثال در مورد دست، هنگامی که می خواهید فشار خون خود را اندازه گیری کنید همین احساس را خواهید داشت. با بیشتر شدن جریان خون در این ناحیه، ناحیه تحت درمان تا ۲۴ ساعت آینده گرم خواهد می شود و احساس سوزن سوزن شدن خفیفی دارید.

پزشک زیبایی اصفهان کربوکسی تراپی

عملکرد کربوکسی تراپی برای سلولیت و تجمع ناخواسته چربی

هنگامی که دی اکسید کربن با روش های خاصی تزریق می شود برای سلول های چربی سمی است. هنگامی که در ذخایر چربی CO2 به اسید کربنیک تبدیل می شود که سلول های چربی را حل کرده و چربی را آزاد می کند. سلول های چربی شکننده هستند و بدن آن ها را حذف می کند. بیشتر شدن تخلیه لنفاوی در ناحیه تحت درمان باعث بهتر شدن متابولیسم و ​​دفع چربی آزاد در ناحیه مورد نظر می شود. کربوکسی تراپی هنگامی که همراه با LPG Endermologie و سلولوی لیپوساکشن استفاده شود می تواند نتیجه قابل توجهی داشته باشد.

اثرگذاری کربوکسی تراپی در بدن :

کربوکسی تراپی به ناحیه تزریق بستگی دارد. در این روش از یک کپسول حاوی دی اکسید کربن استفاده می شود که دارای یک لوله پلاستیکی است و به تنظیم کننده جریان گاز متصل است. در این صورت پزشک از این دستگاه استفاده می کند و با توجه به تجربه خود گازی را که وارد بدن شما می شود به طور دقیق کنترل می کند. گاز به وسیله دستگاهی و با عبور از لوله استریل شده به فیلتر می رسد. عملکرد این فیلتر حذف کلیه ناخالصی ها و جلوگیری از ورود آن ها به بدن است. پزشک گاز را با استفاده از یک سوزن ریز به آن ناحیه تزریق می کند. کل روش تزریق بدون درد است و بیشتر پزشکان با تجربه از داروهای بی حس کننده استفاده نمی کنند اما در صورت لزوم از کرم های بی حس کننده استفاده می کنند.

موارد عدم استفاده از کربوکسی تراپی

افراد دارای بیماری‌های تنفسی حاد، عفونت پوستی، مشکلات انعقاد خون، بیماری‌های قلبی عروق کنترل نشده یا حاد، بیماری‌های بافت پیوندی، دیابت کنترل نشده، آمبولی ریه، بارداری یا شیردهی، دیابت کنترل نشده باشند نمی توانند از کربوکسی تراپی استفاده کنند.

عوارض کربوکسی تراپی زیر چشم

کربوکسی تراپی یک عوارض محتمل دارد که آن‌ هم کبود شدن ناحیه تزریق است. این عوارض هیچگاه برای ناحیه زیر چشم اتفاق نمی افتد. کبودی هنگامی زیاد است که دست‌ها و پاها تحت کربوکسی تراپی قرار می‌گیرند. بقیه عوارض کربوکسی تراپی بسیار خفیف هستند و اگر اتفاق بیفتند تا چند ساعت بعد از جلسه درمانی از بین می روند. درد خفیف در ناحیه تزریق، احساس عجیب در زیر پوست از عوارض کربوکسی تراپی زیر چشم هستند.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

نکات مراقبتی بعد از کربوکسی تراپی :

برای این که نتیجه مناسبی از کربوکسی تراپی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه به ان می پردازیم :

  • تا ۲۴ ساعت بعد از انجام کربوکسی تراپی از رفتن به حمام و استحمام با آب سرد و شنا پرهیز کنید.
  • بعد از این که کربوکسی تراپی انجام شد تا چند ساعت اولیه بعد از عمل باید از نفوذ آب و رطوبت به بدن جلوگیری کنید.
  • سعی کنید بعد از کربوکسی تراپی برای معاینه به کلینیک مراجعه کنید.
  • بعد از کربوکسی تراپی امکان دارد تورم به وجود بیاید که جای نگرانی نیست زیرا بعد از ۴۸ ساعت از بین می رود.
  • کرم هایی ترمیمی تجویز شده توسط پزشک را در اسرع وقت استفاده کنید.
  • از انجام فعالیت های ورزشی سنگین بعد از کربوکسی تراپی تا جایی که امکان دارد پرهیز کنید.
  • تا ۱ ماه از قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب و برنزه کردن اجتناب کنید.

مطالعه بیشتر :

ویژگی افراد نامناسب برای لیزر موهای زائد

مزایا و معایب تزریق بوتاکس زیر بغل

مقایسه آر اف فرکشنال با سایر روش های جوانسازی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *