درمان آکنه با استفاده از نیاسینامید

درمان آکنه با استفاده از نیاسینامید

بررسی درمان آکنه با استفاده از نیاسینامید

ناگفته پیداست که مصرف منابع غذایی حاوی این نوع ویتامین B3 فواید زیادی برای پوست دارد، با این ‌حال محصولات موضعی نیاسینامید نیز می‌توانند مکمل‌های مؤثری برای روتین مراقبت از پوست شما باشند. طبق نتایج مطالعات انجام شده، محصولات موضعی نیاسینامید با غلظت‌های بین ۲ تا ۵ درصد بیشترین اثر را برای ظاهر پوست از خود نشان داده‌اند، بنابراین در هنگام خرید به دنبال محصولاتی با غلظتی در این محدوده باشید. غلظت مناسب برای شما ممکن است به نوع پوست‌تان نیز بستگی داشته باشد. در نوشته امروز سایت دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان برای شما عزیزان گردآوری شده است. به بررسی درمان آکنه با استفاده از نیاسینامید خواهیم پرداخت.

طیف وسیعی از محصولات حاوی نیاسینامید وجود دارد که می‌توان از بین آن‌ها به پاک‌کننده‌ها، مرطوب‌کننده‌ها، کرم‌های دور چشم، تونرها، پدها و حتی سرم‌های نیاسینامید اشاره کرد. برخی از این محصولات حاوی غلظت ۱۰ درصد از این شکل ویتامین B هستند.

از آنجایی‌که مصرف نیاسینامید در ابتدا ممکن است باعث تحریک پوست شود (در ادامه در این مورد توضیح بیشتری ارائه شده است)، توجه داشته باشید که محصولات حاوی این ویتامین را طبق دستورالعمل استفاده کنید. اگر پوست حساسی دارید، در رابطه با اینکه چگونه این محصولات را به روتین مراقبت از پوست‌تان اضافه کنید با یک متخصص پوست مشورت کنید.

درمان آکنه با استفاده از نیاسینامید | پزشک زیبایی اصفهان

مدت زمان لازم برای مشاهده نتایج قابل‌توجهی از نیاسینامید

مانند هر محصول جدید دیگری که برای مراقبت از پوست استفاده می‌شود. احتمالاً برای چندین هفته نتیجه قابل‌توجهی نخواهید دید.

در برخی موارد، نوع پوست می‌تواند روی نتایج تأثیر بگذارد. نوع پوست شما ممکن است. با نوع پوست شرکت‌کنندگان در مطالعات بالینی متفاوت باشد. اما این مطالعات به ما سرنخ‌هایی می‌دهند. این سرنخ‌ها نشان می‌دهند که ظهور نتایج بر روی پوست چقدر طول خواهد کشید. بسیاری از مطالعات بالینی روی نیاسینامید حاکی از بروز اثرات آن پس از ۶ تا ۱۲ هفته هستند؛ هرچند که استفاده مداوم، طبق دستورالعمل، الزامی است.

ممکن است بعد از هشت هفته تغییرات بیشتری در پوست‌تان مشاهده کنید. از جمله این تغییرات می‌توان به داشتن پوستی صاف‌تر، یکنواخت‌تر و مرطوب‌تر اشاره کرد.

اگر برای درمان آکنه برای مدت طولانی (مثلاً چند ماه) است که از ویتامین B3 استفاده می‌کنید و هیچ نتیجه‌ای ندیده‌اید، حتماً در این ‌باره با متخصص پوست خود صحبت کنید. او می‌تواند به هر سؤال دیگری که ممکن است داشته باشید پاسخ داده و شما را در مورد نحوه مصرف صحیح این محصولات برای بهره‌گیری بهتر راهنمایی کند.

| دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید |


مطالب پیشنهادی :

نحوه درمان آکنه با زینک-PCA

بررسی انواع سرم‌های پوست

روش استفاده موضعی از BHA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *