داشتن پوست صاف با چربی های مفید

داشتن پوست صاف با چربی های مفید

بررسی داشتن پوست صاف با چربی های مفید

چربی های خاصی وجود دارند که برای پوست شما بسیار مهم هستند. در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان داشتن پوست صاف با چربی های مفید را مورد بررسی قرار می دهیم. اگر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید پوست شما سفت تر به نظر برسد بهتر مصرف اسیدهای مفید برای سلامت پوست را در رژیم غذایی خود در نظر بگیرید:

اسیدهای چرب ضروری (EFA)

برای داشتن سلول های پوستی سالم باید مقداری اسیدهای چرب ضروری مصرف کنید. اینها چربی هایی هستند که بدن شما نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به تنهایی آنها را تولید کند. اما برای حفظ سلامت غشای سلولی بدن بسیار مهم هستند. EFA ها امگا 3 و امگا 6 نامیده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. و علاوه بر اهمیتی که برای بدن دارند، ضد التهاب نیز هستند که به حفظ کلاژن و الاستین کمک کرده و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند به رفع بسیاری از انواع نگرانی های التهابی پوست کمک کنند. امگا ۳ در ماهی های روغنی، دانه های کتان، گردو و سبزیجات برگدار یافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. در حالی که امگا ۶ به راحتی در بیشتر روغن های گیاهی و اکثر آجیل ها و دانه ها یافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

آشنایی با انواع پوست | پزشک زیبایی اصفهان

امگا ۶ به راحتی در اکثر روغن های گیاهی و مغزها یافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. در حالی که دریافت امگا ۳ می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند کمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دشوارتر باشد. اما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید چند بار در هفته ماهی روغنی بخورید. دانه‌های کتان و گردو نیز منابع خوبی هستند. یک نکته این است که برای امگا ۶ هر روز یک مشت آجیل بخورید. توجه داشته باشید که اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ به راحتی اکسید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. بنابراین آنها باید از منابع تازه باید در یخچال نگهداری شوند.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

اسیدهای چرب تک غیر اشباع

اگر پوست سفت‌ تر و سالم‌تر می خواهید، اسیدهای چرب تک غیراشباع را در رژیم غذایی خود دریافت کنید. اینها به مقدار زیادی در روغن زیتون، آووکادو و آجیل ماکادمیا یافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. نشان داده شده است که اسیدهای چرب تک غیراشباع باعث کاهش استرس اکسیداتیو (مبارزه با رادیکال های آزاد) و التهاب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. و به نظر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد در محافظت از پوست در برابر پیری بسیار موثر هستند.


مطالعه بیشتر :

نحوه انجام میکرونیدلینگ

عوامل موثر بر نتیجه لیفت با نخ

پیشگیری و درمان عفونت در لیفت با نخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *