خوراکی هایی برای داشتن پوست صاف

خوراکی هایی برای داشتن پوست صاف

بررسی خوراکی هایی برای داشتن پوست صاف

پوست ما یک شبه شل نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود، بلکه به مرور زمان به دلیل عوامل مختلف خاصیت ارتجاعی خودش را از دست می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. سن، رژیم غذایی نامناسب، کاهش سریع وزن، حتی خوردن شکر و نمک در شل شدن پوست نقش دارد. تغذیه برای سلامتی مهم است. یک رژیم غذایی نادرست می تواند به متابولیسم بدن شما آسیب برساند، باعث افزایش وزن و حتی به اندام هایی مانند قلب و کبد شود. اما آنچه می خورید بر اندام دیگری از بدن و حتی پوست شما تأثیر می گذارد. در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان خوراکی هایی برای داشتن پوست صاف را مورد بررسی قرار می دهیم.

اگر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید پوست صاف داشته باشید بهتر است راهکارهای مناسب در این زمینه را رعایت کنید. یکی از این راهکارها، رعایت رژیم غذایی مناسب است. انتخاب رژیم غذایی برای صاف و سفت شدن پوست شما اهمیت بسیار زیادی دارد.

پنیر کلبه

این محصول لبنی خوشمزه نه تنها منبع عالی کلسیم است، بلکه آنزیم های زنده ای را برای ما فراهم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند که هضم ما را طبیعی نگه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دارد و به دفع سموم از بدن کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. پنیر دارای مواد معدنی ضروری از جمله سلنیوم است که پوست ما را با درخشش صاف و جوان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بخشد، زیرا ویتامین A (رتینول) به کاهش خطوط و چین و چروک کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

زردآلو

مصرف زردآلو خشک به صورت یک میان وعده خوشمزه و یک نیروگاه پر از ویتامین ها و مواد مغذی ضروری از جمله فیتوکمیکال ها، به شما کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند ظاهری جوان تر داشته باشید. با تحریک تولید سلول‌های جدید پوست، مقدار بالای Bکاروتن خود را به ویتامین A ضد پیری معروف تبدیل می‌کند.

انار

مصرف انار، با مبارزه با رادیکال‌های آزاد که در طول روز با آن‌ها آشنا درگیر هستیم. به حفظ سلامت پوست کمک می‌کند. هنگام مصرف این میوه خوشمزه به مرطوب نگه داشتن پوست و لطافت پوست خود کمک می‌کنید و اجازه می‌دهید پوست «پرتر» به نظر برسد و ظاهر چین و چروک و سایر مسائل مربوط به سن را پنهان کند. انار سرشار از آنتی اکسیدان های غنی است و خوردن آن سلول های چرخه کراتینو (پوست) را فعال و بازسازی سلولی را تحریک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

چغندر

چغندر، سرشار از مواد مغذی مختلف از جمله کاروتنوئیدها، ویتامین C و فولات، سم زدایی و اثر ضد التهابی بر روی پوست های پف کرده و ملتهب است و سطح آن را صاف و سفت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. یکی از مزایای اصلی مصرف مداوم چغندر این است که میزان بالای فولات و آنتی اکسیدان ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند عمق و شدت چین و چروک های پوست را تا 60٪ کاهش دهد.

کلم بروکلی

لوتئین، نوع کاروتنوئیدی از ویتامین موجود در کلم بروکلی، شبیه بتاکاروتن است که از پوست ما در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و باعث تقویت و حفظ تولید کلاژن از ویتامین C، سلنیوم و ویتامین A می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. سولفورافان برای محافظت در برابر آسیب خورشید، با سایر سیستم های محافظتی و همچنین خنثی کردن رادیکال های آزاد که باعث پیری پوست شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند، کار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. با مصرف کلم بروکلی، سولورافان را با به حداقل رساندن سلول های پوستی که توسط اشعه ماوراء بنفش در عرض 48 ساعت تا 29 درصد از بین رفته اند، معرفی کنید.

حبوبات

همه ما شنیده‌ایم که لوبیا میوه جادویی است، هنگامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌که ما هر نوع لوبیا را به رژیم غذایی خود اضافه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم، با خنثی کردن ترکیباتی که پوست شما را در معرض خطر قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند، به جلوگیری از هرگونه آسیب کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم. حبوبات با خواص ضدالتهابی خود، پوست را سالم و بدون تحریک و التهاب نگه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دارند و پوست صاف و سفت را به شما می دهند. روش دیگری که این لوبیاها می‌توانند برای ظاهری جوان‌تر کار کنند، این واقعیت است که یکی دیگر از مواد مغذی ضروری موجود، بیوتین است.

هنگامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌که ما کمبود بیوتین داریم، پوست ما کدر و خشک به نظر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد. اما پس از گنجاندن بیوتین در رژیم غذایی خود، هنگامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌که پوست شما شروع به مرطوب شدن کرد، متوجه کاهش علائم پیری روی پوست صورت خود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوید.

فواید و منابع ویتامین F برای پوست (اسیدهای چرب ضروری) | پزشک زیبایی اصفهان

سویا

یک مطالعه نشان داد که زنان میانسالی که به مدت ۸ تا ۱۲ هفته روزانه سویا مصرف می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کردند، خاصیت ارتجاعی پوست خود را به وضوح بهبود بخشیده و خطوط ریز و چین و چروک را کاهش دادند. سویا حاوی ایزوفلاون است که نشان داده است چین و چروک، کلاژن، خاصیت ارتجاعی پوست و خشکی پوست را بهبود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بخشد و همچنین از پوست شما در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش محافظت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. ایزوفلاون ها نه تنها به محافظت از سلول های داخل بدن در برابر آسیب کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، بلکه از پوست شما در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. حتی ممکن است خطر ابتلا به برخی از سرطان های پوست را کاهش دهد.

پوست شما شروع به صاف‌تر شدن می‌کند و بافت و رنگ آن بهتر می‌شود و بیشتر از قبل جوانتر به نظر می‌رسد. سویا یک غذای عالی برای افزودن به رژیم غذایی شماست تا نه تنها ظاهر پوست شما را به وضوح بهبود بخشد، بلکه از اشعه ماوراء بنفش نیز محافظت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به سلول های داخل بدن ما آسیب برساند و در توفو، دانه های سویا و حتی شیر سویا یافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

گردو

افزودن این میان وعده حاوی امگا ۳ به رژیم غذایی شما با محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید و در عین حال حفظ رطوبت و مواد مغذی مورد نیاز، به حفظ سلامت پوست کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. گردو نسبت به سایر آجیل ها از نظر اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ غنی تر است. از سوی دیگر، چربی های امگا ۳ باعث کاهش التهاب در بدن و پوست می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. در حالی که اسیدهای چرب امگا ۶ در رژیم غذایی غربی فراوان هستند، منابع اسیدهای چرب امگا ۳ نادر هستند. از آنجایی که گردو حاوی نسبت خوبی از این اسیدهای چرب است، ممکن است به مبارزه با پاسخ التهابی بالقوه به امگا ۶ بیش از حد کمک کند.

علاوه بر این، گردو حاوی مواد مغذی دیگری است که پوست شما برای عملکرد صحیح و سالم ماندن به آنها نیاز دارد. یک اونس (28 گرم) گردو حاوی 8 درصد DV برای روی است. روی برای عملکرد مناسب پوست شما به عنوان یک مانع ضروری است. همچنین برای بهبود زخم و مبارزه با باکتری ها و التهاب ضروری است. گردو همچنین مقادیر کمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌از آنتی اکسیدان های ویتامین E و سلنیوم را به اضافه 4 تا 5 گرم پروتئین در هر اونس (28 گرم) فراهم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

پروتئین برای داشتن پوست صاف

برای تولید کلاژن (پروتئینی است که به پوست شما استحکام و ساختار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد)، بدن شما به اسیدهای آمینه مناسب نیاز دارد. اگر پروتئین بسیار کمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از رژیم غذایی خود دریافت کنید، ممکن است در میزان کلاژن مورد نیاز بدن شما اختلال ایجاد شود. همچنین، برخی از آمینو اسیدها علاوه بر آنهایی که در خود مولکول کلاژن یافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند، عوامل مهمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای تقویت تولید کلاژن هستند.

کلم بروکسلی

کلم بروکسل سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و مواد مغذی از جمله ویتامین C است. منبعی عالی از اسیدهای چرب امگا 3 است که در ایجاد پوست صاف تر و سالم‌تر عمل می‌کند. یک مطالعه نشان داد که مصرف کلم بروکسل به صورت روزانه، آسیب ناشی از استرس اکسیداتیو به سلول ها را تا ۲۸٪ کاهش می دهد! چه دوست دارید کلم بروکسل نرم باشد یا ترد، فقط به یاد داشته باشید که این سبزیجات برگدار خوشمزه را زیاد نپزید زیرا سطح بالای سولفورافان به آنها بوی بد تخم مرغ های گندیده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به سرعت در آشپزخانه شما پخش شود.


مطالعه بیشتر :

نحوه انجام میکرونیدلینگ

عوامل موثر بر نتیجه لیفت با نخ

پیشگیری و درمان عفونت در لیفت با نخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *