جلوگیری از علائم اولیه پیری

جلوگیری از علائم اولیه پیری

جلوگیری از علائم اولیه پیری

در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به معرفی و بررسی روشهایی برای جلوگیری از علائم اولیه پیری می پردازیم.

تزریق چربی برای جوانسازی

یکی از روش های موثر برای رفع نشانه های پیری و کاهش حجم صورت تزریق چربی است. در این روش از چربی خود بدن به عنوان یک فیلر استفاده می‌شود. به همین خاطر ماندگاری بیشتری دارد و نسبت به تزریق فیلر هیچ واکنشی نشان نمی دهد. اگر فکر می کنید قسمت های صورت شما دچار کاهش حجم شده است از این روش می توانید به عنوان یک راه حل جوانسازی ماندگار استفاده کنید.

همچنین با تزریق چربی جای اسکار و زخم کاملا از بین می رود. برای این کار ابتدا چربی از نقاط مختلف بدن به روش لیپوساکشن خارج می شود و بعد از خالص سازی و آماده سازی چربی استخراج شده توسط سرنگ های مخصوص به محل مورد نظر تزریق می شود. عمل تزریق چربی حدود ۱ الی ۳ ساعت طول می‌کشد و کاربردهای مختلفی دارد.

لیزر یک روش جوانسازی

لیزر یک روش جوانسازی بی خطر است که از تکنولوژی لیزر آر اف فرکشنال استفاده می‌شود و از علائم اولیه پیری پیشگیری می کند. این روش بسیار سریع و راحت انجام می شود و از پوست در برابر عوامل محیطی بر روی پیری زودرس محافظت می‌ کند. نکته ای که در مورد این روش وجود دارد این است که باید به درستی از آن استفاده شود. در صورتی که لیزر توسط یک فرد غیر متخصص انجام نشود ، احتمال بروز مشکل های پوستی وجود دارد. با ارسال فیبر توسط اشعه لیزر مادون قرمز ، پوست برای ساختن کلاژن تحریک می شود و در نتیجه استحکام بیشتر و رفع افتادگی پوست را با روش لیزر مشاهده می کنیم.

علائم پیری پوست | پزشک زیبایی اصفهان

روش لیزر مانند دیگر روش ها نیز کاربرد های مختلفی به همراه دارد:

 • زاویه سازی فک و صورت
 • استحکام و سفتی پوست گردن
 • رفع چین و چروک و عمق خطوط خنده
 • رفع چربی های موضعی به خصوص در ناحیه غبغب

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

کربوکسی تراپی

در کربوکسی تراپی، گاز کربن دی اکسید را به لایه های زیرین پوست تزریق می کنند. زمانی که کربن دی اکسید وارد بافت می شود محل مورد نظر را تحت درمان قرار می دهد. یعنی بدن با افزایش درصد کربن دی اکسید، مکانیزم های جبرانی را افزایش می دهد. از آن جا که گاز دی اکسید کربن با تولید انرژی توسط سلول های بدن تولید می شود، بدن نیز به طور مداوم به اکسیژن نیاز دارد. پس با افزایش میزان دی اکسید کربن میزان ورود اکسیژن و خون رسانی به بافت افزایش پیدا می کند.

سپس در این روش فرآیند طبیعی برای رسیدن به نتایج دلخواه را مشاهده خواهیم کرد. زمانی که درصد خونرسانی به بافت افزایش پیدا می کند، بدن شروع به ترشح فاکتورهای مهم و لازم رشد می کند. این فاکتور ها بر روی بافت پوست تاثیر بسزایی می گذارند و تمام فرایند های ترمیمی پوست مراحل خود را به خوبی طی می کنند. این روش کاربردهای فراوانی دارد که در موارد زیر به برخی از آن ها پرداختیم.

 • رفع جای زخم و آثار آکنه
 • درمان موثر برای ریزش مو
 • رفع چین و چروک های صورت
 • کاهش سلولیت و چربی های موضعی
 • رفع اثرات پیری پوست و جوانسازی پوست صورت
 • درمان تیرگی و چروک های دور چشم شدگی و افتادگی پوست
 • رفع اثرات پیری در قسمت های مختلف بدن مانند گردن و پشت دست

 


مطالعه بیشتر :

علائم پیری پوست

مزایا و معایب تزریق ژل لب

عوارض بوتاکس زیر بغل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *