جراحی فک و صورت با نخ سیلوئت

جراحی فک و صورت با نخ سیلوئت

جراحی فک و صورت با نخ سیلوئت

در این مقاله از سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به بررسی جراحی فک و صورت با نخ سیلوئت میپردازیم. اما در ابتدا توضیح مختصری راجع به نخ سیلوئت به شما ارائه میدهیم. نخ های سیلوئت نخ های قابل جذبی هستند. جنس آن ها از PLLA (پلی لاکتیک اسید) و جنس کنه یا مخروط ها PGLA ساخته شده است. PLLA که پلیمر اصلی برای ساخت نخ های سیلوئت است. یک پلیمر بسیارشناخته شده است. که سال هاست در فرآورده های دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. و تاریخچه طولانی در حوزه جراحی دارد. از این نخ در وسیله های ثابت کننده، در جراحی های ارتوپدی و نخ های بخیه وبسیاری از حوزه های درمانی و جراحی استفاده می شود. این نخ توسط سازمان غذایی و دارویی آمریکا نیز مورد تایید است.

استفاده از این نخ عوارض بلند مدت غیر قابل بازگشت ندارد. مطالعات بسیار زیادی در خصوص نخ سیلوئت انجام شد. معمولا در هنگام استفاده از نخ های سیلوئت برای فرد تست آلرژی انجام نمی شود. این نوع از نخ ها اثر عمده ای بر روی محل لیفتینگ می گذارد. اثر عمده ای که این نخ ها دارند بر دونوع است، اولین اثر ریتایتنیگ ایفکت و دیگری ریجنیتینگ ایفکت می باشد.

مطلب پیشنهادی : نگرانی های لیزر موهای زائد

این دو اثر در سه مرحله دیده می شود. این سه مرحله شامل موارد زیر است:

  • بالاکشیدن بافت ناحیه مورد نظر برای لیفتینگ و بالافاصله بعد از لیفیتینگ اثر آن قابل مشاهده است.
  • سفت شدن پوست می باشد. این کار با فعال شدن کلاژن طبیعی در پوست اتفاق می افتد. البته لازم به ذکر است که این مرحله بین 6 تا 8 هفته زمان می برد.
  • استفاده از نخ های سیلوئت برای جوانسازی پوست به دلیل داشتن قلاب های مخروطی شکل و قابلیت استفاده 360 درجه، موجب گردیده تا یک تکیه گاه قوی برای جوانسازی ایجاد گردد. این قلاب های مخروطی باعث ماندگاری و دوام سیلوئت خواهد شد.

ساختار و مکانیسم عمل نخ سیلوئت | پزشک زیبایی اصفهان

روشی ویژه و تاثیرگذار برای :

  • قسمت میانی صورت
  • رفع افتادگی و شلی پوست
  • خطوط فک و زخم ها

شاید به اندازه لیفت کامل صورت تاثیرگذار نباشد، اما ریکاوری آن کم تر بوده و نیازی به بیهوشی کامل ندارد. درواقع با عوارض جانبی بسیار کمی که دارد. روشی جذاب برای بیماران می باشد.

این جراحی چه مواردی را شامل مل شود؟

نخ سیلوئت بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. با بی حسی موضعی صورت می گیرد.  زمانی که بیحسی اعمال شد، برش های میکروسکوپی روی صورت با سوزن های جراحی ایجاد می شوند. با این که این برش ها، نخ های بلند، زیر پوست قرار می گیرند، اما خارهای ریزی دارند. طوری که به جراحی اجازه تغییر پوزیشن روی بافت صورت را می دهند. با حرکت لیفتینگ زمانی که انجام شد، انتهای نخ ها بریده می شوند. سپس برش ها با بخیه های جذبی بسته می شوند. اینطوری به پوست اجازه داده می شود که بهبود یابند. این نخ ها غنی از کلاژن می باشند.

بنابراین به دلیل جذب طبیعی بدن، روی شلی پوست بسیار تاثیر گذار بوده و مداوم. این نخ ها قابل تجزیه بیولوژیک می باشند، بنابراین پس از جذب بدن، تمام مواد معدنی و کلاژن ها توسط بدن جذب می شوند. درضمن نخ هم توسط واکنش هایی در بدن حل شده و جذب می شوند. اگر موقع برداشتن نخ، پوست اضافی زیادی برداشته شود، لیفت محدود تر می شود. اما نتیجه طولانی تر و بهتری خواهد داشت. زیرا ایجاد بافت های دسته ای را به همراه دارد که با لیفت نخ دیده می شود.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

کانتورینگ فک و صورت با این نخ سیلوئت چطور صورت می گیرد؟

ترد لیفت فک هم درواقع در پوزیشن فک صورت می گیرد. نخ در خط فک قرار می گیرد. این نخ ها برای لیفت فک به سمت بالا استفاده می شوند. درنتیجه بافت شل و اضافه در خط فک حذف می شود. نتایج آن هم داشتن یک فک بی نقص و زیبا و طبیعی ست.

آیا این روش دردناک است؟

گفتنی ست که این روش هیچ درد شارپی ندارد. فقط شاید کمی حس کشیدگی روی پوست داشته باشید. که کاملا طبیعی ست.

 


مطالعه بیشتر :

مراقبت های قبل و بعد تزریق ژل

تاثیر مصرف دارو بر لیزر موهای زائد

انواع ژل مورد استفاده در تزریق ژل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *