تفاوت آر اف فرکشنال با co2 فرکشنال

تفاوت آر اف فرکشنال با co2 فرکشنال

بررسی تفاوت آر اف فرکشنال با co2 فرکشنال

در این مطلب از سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به بررسی تفاوت آر اف فرکشنال با co2 فرکشنال خواهیم پرداخت. لیزر آر اف فرکشنال و co2 فرکشنال برای جوان سازی و زیبایی پوست استفاده می شود. اما هر کدام از این روش ها اثر و مکانیسم متفاوتی دارند. اگر بین این دو روش نمی دانید کدام روش را انتخاب کنید بدانید که روش آر اف برای افرادی که پوست سبزه دارند بهترین کار را دارد. همچنین برای افرادی که می خواهند افتادگی پوست را درمان کنند موثرتر است.

CO2 فرکشنال برای درمان اسکارها و زخم های ناشی از جراحی، جوش و بخیه موثرتر است. آر اف به عمق زیادی از پوست نفوذ می کند اما CO2 فرکشنال روی لایه های سطحی پوست تاثیر می گذارد. آر اف فرکشنال برای درمان مشکلات پوستی در فصل تابستان مناسب تر است. به خاطر کوتاه بودن دوران نقاهت بعد از درمان، آر اف فرکشنال برای افرادی که می خواهند خیلی زودتر به فعالیت های خود ادامه دهند مناسب است.

آیا اثرات آر اف دائمی است ؟

پایداری اثرات آر اف دائمی نیست، اما مدت زیادی طول می کشد. البته مدت زمان اثرات درمانی بستگی به وضعیت پوست شما دارد. اما تولید کلاژن از بافت های پوست می تواند تا ۸ ماه پس از درمان ادامه یابد. نتایج یک جلسه درمان آر اف ۶ ماه طول می کشد. اما نتایج یک دوره آر اف که شامل ۳ تا ۶ جلسه است. ۶ تا ۸ ماه پس از پایان دوره درمان به حداکثر می رسد و می تواند برای۳ تا ۵ سال دوام داشته باشد. امکان دارد به جلسات ترمیم سالانه نیاز داشته باشید.

صفحه اینستاگرام دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان

تاثیر آر اف در جوان سازی پوست

امروزه درمان آر اف در جوان سازی پوست به طور گسترده ای صورت گرفته و با توجه به مشکلات پیری مشترک برای مردان و زنان به کار گرفته می شود. تاثیر گذاری این روش در جوان سازی پوست، به صورت کاهش و یا حذف سلولیت از پوست است. با توجه به اینکه پوست زنان با مردان متفاوت است، روش درمانی آر اف برای هر دو گروه در نظر گرفته شده است. این روش در جوان سازی پوست زنان بیشتر به کار می رود به عنوان مثال، بروز سلولیت فقط در زنان مشاهده می شود. سلولیت، نوعی آسیب پوستی زنانه است که معمولا در اطراف باسن و در پشت ران ها ایجاد شده و چربی بیشتری در آن ناحیه متراکم می شود.

همچنین می توانیم ازRF برای کمک به رفع سلولیت و از بین بردن چربی های تجمع یافته استفاده کنیم که این اثر را از طریق بهبود در جریان خون بافتی و خرد کردن سلول های چربی می گذارد که مجموع این اثرات RF که روی کم شدن چربی بدن تاثیر دارد، RF را برای همه افرادی که پوست های شل و افتاده دارند می توانیم بکار ببریم.

مزایا و کاربردهای آر اف فرکشنال | پزشک زیبایی اصفهان

RF توسط ۲ فرآیند جدا از هم موجب جوان سازی پوست می شود:

اثر فوری که در فیبرهای کلاژن انقباض ایجاد می کند و پوست جمع می شود که این اثر را بلافاصله بعد از RF می توانیم مشاهده کنیم. اثر تاخیری که در این روش سلول های کلاژن روند ترمیم را در پیش می گیرند که در اثر تحریک با RF ایجاد می شود و بعد از چند ماه می توان نتیجه آن را دید. بر خلاف سلولیت هایی که شامل چربی های بدن و چربی پوست بوده و بیشتر در زنان ایجاد می شود، چربی های کلی بدن برای هر دو گروه مرد و زن ایجاد شده و با این روش قابل درمان است.

 


مطالعه بیشتر :

درمان جوش صورت با لیزر

علل ایجاد موهای زیر پوستی

مراقبت‌های بعد از پاکسازی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *