تفاوت آر‌اف فراکشنال سوزنی با معمولی

بررسی تفاوت آر‌اف فراکشنال سوزنی با معمولی

در این مطلب از سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به بررسی تفاوت های آر‌اف فراکشنال سوزنی با معمولی می پردازیم. امواج رادیویی پرفرکانس یا رادیو فرکوئنسی از سال ها قبل توسط پزشکان به عنوان درمان ضد چروک و سفت شدن پوست‌های شل  استفاده می‌شد. و هنوز هم در بسیاری از مراکز لیزر و زیبایی پوست معتبر در دنیا و ایران استفاده می‌شود.

در این دستگاه‌ها ابتدا یک روغن و یک ژل رقیق روی پوست مالیده می‌شود. و سپس پزشک با دستگاه رادیو فرکانس امواج رادیویی پرفرکانس را روی سطح پوست می‌تاباند. این امواج رادیویی بتدریج گرما را از سطح پوست به عمق پوست وارد می‌کند. و این تاباندن این امواج بی‌عارضه بر پوست دو تاثیر دارد.

شادابی و باز شدن پوست با جلسات نهایتا تاثیرات ضد چروک و با ادامه و تکرار جلسات درمانی تاثیر لیفت سفتی و کشیده شدن پوست پوست‌های شل و افتاده می‌شود. و چروک‌های ظریف پوست خصوصا دور دهان و دور چشم بتدریج کم و کمتر می‌شود.

صفحه اینستاگرام دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان

توضیح مهم و نکته اول اینکه این امواج یعنی رادیو فرکانس هیچ ضرری برای پوست ندارد و یک متد غیر تهاجمی و بسیار بی‌آزار برای پیشگیری و درمان چروک و شلی و افتادگی صورت می‌باشد و تاثیر درمانی آن به مراتب از کرم‌های ضد چروک بسیار گران قیمت در بازار بهتر و بیشتر است. و نکته دوم اینکه بعد از جلسات درمان به هیچ وجه پوست دچار سوختگی و زخم نمی‌شود لذا عوارضی مثل لکهای تیره یا روشن در این متد ایجاد نمی‌شود. تنها موردی که بعد از جلسات درمانی ایجاد می‌شود قرمزی مختصر و خشکی پوست می‌باشد که بسرعت طی چند ساعت تا حداکثر یکی دو روز با استفاده از کرم‌های ترمیم کننده و آبرسان پوست قرمزی و خشکی پوست از بین می‌رود.

تنها مشکل در آر اف های معمولی قدیمی در پروسه جوان سازی پوست صورت تاثیر خیلی آرام و تدریجی بود و پزشک مجبور هست برای رسیدن به نتیجه مطلوب درمانی هم تعداد جلسات درمانی برای درمان چین و چروک و شلی و افتادگی صورت را زیاد کند و یا اینکه هر جلسه باید وقت زیادی را برای انجام لیزر صرف کند تا به نتیجه مطلوب درمانی برسد، لذا اغلب مراجعینی که توسط پزشک و با این دستگاه‌های معمولی آر اف شده‌اند خیلی راضی نبودند و وقتی علت را جویا می‌شویم متوجه می‌شویم که یا پزشک معالج حوصله وقت گذاشتن برای هر جلسه درمانی را نداشته و یا اینکه به علت تعداد زیاد جلسات مراجعه کننده خسته می‌شود و جلسات را رها می‌کند.

بررسی نحوه کارکرد لیزر آر اف فراکشنال | پزشک زیبایی اصفهان

مدت زمان بهبودی آر اف فرکشنال

با خارج شدن سوزن از پوست یک قرمزی چند ساعته روی پوست به وجود می آید و مدت ۲۴ تا۴۸ ساعت تورم در ناحیه دیده می شود. در ۳ تا ۴ هفته بعد کشیده تر شدن پوست و شفاف تر شدن پوست دیده می شود. بیشتر افرادی که این درمان را انجام می دهند در روز بعد تنها دچار تورم و رنگ صورتی پوست هستند. و در صورت استفاده از ضد آفتاب به میزان کافی می توانند فعالیت های خود را ادامه دهند.

آر اف فرکشنال سوزنی چه مزایایی دارد ؟

آر اف فرکشنال روشی است که در آن از هیچ ماده و یا داروی شیمیایی برای درمان استفاده نمی شود. این روش بیشتر بر تحریک توانمندی بازسازی پوست از طریق فاکتورهای رشد خود است که با استفاده از دو ابزار سوزن های بسیار و امواج آر اف صورت می گیرد. این امواج هیچ ضرری برای افراد ندارند. این روش مزایایی دارد که در ادامه با مزایای آر اف فرکشنال آشنا می شوید :

  • بدون عوارض بلند مدت
  • بدون نیاز به استراحت در منزل
  • برتری نسبت به روش های لیزری
  • کوتاه بودن دوره بهبودی بعد از درمان
  • کوتاه بودن دوره درمان و نتیجه گیری در همه افراد
  • نیاز نداشتن به هیچ برش پوست و یا آسیب به آن

روش آر اف برای همه سنین افراد مناسب است و هیچ محدودیتی ندارد. افرادی که پوستشان مشکلات و آسیب های زیادی دارد باید تعداد جلسات آر اف زیادی را انجام دهند. در این روش حتی یک جلسه هم تاثیرات زیادی می تواند داشته باشد.

 


مطالعه بیشتر :

علل ایجاد موهای زیر پوستی

مراقبت‌های بعد از پاکسازی پوست

تفاوت آر اف فرکشنال با co2 فرکشنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *