تزریق چربی در چه نواحی از بدن استفاده می شود

تزریق چربی در چه نواحی از بدن استفاده می شود

تزریق چربی در چه نواحی از بدن استفاده می شود

هدف از تزریق چربی، افزایش حجم یا پر کردن قسمتهایی از بدن است که کمبود حجم دارد. قسمتهایی که تزریق کردن چربی به آن‌ها متداول است شامل صورت (لب‌ها و گونه ها و …)، سینه ها و باسن ، دست ها، افتادگی پوست پس از لیپوساکشن و زخم و … است. مهمترین مساله این است که در بدنتان چربی‌های اضافی برای تزریق چربی داشته باشید. علاوه بر آن باید شرایط سلامتی مناسب داشته باشید و سیگار نکشید.

انتقال چربی به صورت

اگر در قسمتهایی از صورتتان چروک دارید مثل خط خنده، خط لبخند و چروک اطراف چشم، میتوانید چربی‌های شکمی، ران و سایر نقاط خود را به صورت خود منتقل کنید. جراح پلاستیک شما حتی می‌تواند با استفاده از تزریق چربی، خطوط بین بینی و دهان را به حداقل برساند، افتادگی پوست را رفع کند و چین و چروک پیشانی را کم کند. همچنین می توان لاغری صورت را با این روش از میان برد و گونه ها و لب را بسته به نیاز حجیم و برجسته تر نمود.

حجیم سازی سینه ها

اگر می‌خواهید سینه‌های خود را فقط مقدار کمی حجیم‌تر کنید، انتقال چربی به سینه گزینه‌ی بسیار خوبی برای شما محسوب می‌شود، اما شرط آن داشتن پوست با کشش مناسب و شکل مناسب سینه‌ها است. اما اگر پوست ضعیفی دارید یا سینه های شما دچار افتادگی شده است یا مایل به افزایش حجم زیادی در سینه هستید، این روش برای شما مناسب نیست.

تزریق چربی به باسن و ران‌ها

کسانی که می‌خواهند باسنی پر و گرد داشته باشند روش لیفت باسن برزیلی را انتخاب می‌کنند که طی آن چربی‌های اضافی از طریق لیپوساکشن خارج شده و به باسن تزریق می‌شود و موجب فرم دهی به باسن میشود.

جوان سازی دست با تزریق چربی

تزریق چربی به دست‌ها برای افزایش حجم، بهبود چروک ها و پوشش عروق و تاندون‌های زیر پوست و بهبود کلی کیفیت پوست بسیار موثر است.

تزریق چربی در چه نواحی از بدن استفاده می شود | پزشک زیبایی اصفهان

مزایای تزریق چربی

همانطور که می‌دانید برای زیبایی صورت، همچنین از بین بردن چین و چروک های این ناحیه روش متعددی نظیر تزریق بوتاکس، تزریق ژل و …. وجود دارد. روش تزریق کردن چربی، مزیت هایی نسبت به روش های مشابه دارد که برخی از آنها عبارتند از:

  • این روش (تزریق کردن چربی) ، یک روش طبیعی است. همانطور که مطلع هستید، چربی برعکس ژل، ماده ای طبیعی است که توسط خود بدن تولید شده است.
  • این درمان، بی خطر است. در روش های دیگر، احتمال خطراتی وجود دارد اما در تزریق کردن چربی، این گونه خطرات وجود ندارند یا احتمال آنها بسیار کمتر است.
  • احتمال واکنش بدن به تزریق چربی (واکنش های آلرژیک) بسیار کم است. به دلیل این که چربی، از بافت خود بدن است و دوباره به خود بدن باز می گردد، احتمال این که بدن به تزریق واکنش نشان بدهد، بسیار کم است. در اکثر موارد (حدود 99 درصد)، احتمال واکنش بدن به این نوع تزریق وجود ندارد.
  • ماندگاری چربی تزریق شده بسیار بیشتر از سایر روش ها مانند تزریق ژل است.
  • در مناظق بسیاری از بدن می توان از تزریق چربی بهره برد. علاوه بر صورت، برای زیباتر کردن شکم، ران، باسن و … نیز می توان از چربی بهره برد.
  • تزریق چربی، نیازی به مدت طولانی برای استراحت کردن ندارد. در این روش، پس از انجام تزریق می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید.

هزینه این روش نسبت به روش های مشابه مناسب است. به دلیل این که چربی از بدن شما خارج خواهد شد، فقط برای انجام آن، به پزشک متخصص زیبایی، سرنگ مخصوص و و برخی لوازم جانبی نیاز است. بنابراین شما متحمل هزینه های هنگفت نخواهید شد.

عوارض احتمالی تزریق چربی

همان گونه که پیشتر گفته شد، این روش، یک روش بسیار کم خطر است که عوارض خاصی در بر ندارد. اما به هر حال در هر روش درمانی، ممکن است عوارض جانبی ایجاد شود، حتی اگر موقتی باشند.

در هنگام خارج کردن چربی از عضو مورد نظر شما، ممکن است احساس درد، سوزش و کمی فشار در آن ناحیه کنید که بسیار طبیعی است و با استفاده قرص های آرام بخش برطرف خواهد شد.

چند روز پس از گذشت عمل، احتمالا ناحیه ای که از آن چربی خارج شده است، دچار سوزش، ورم، کبودی و ترشح یک نوع مایع خونی رنگ شود که کاملا طبیعی است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. همچنین محلی که در آن تزریق انجام شده است هم دچار تورم و کبودی خواهد شد که خود به خود و به صورت طبیعی رفع می شود.

نکته دیگر این که احتمال مشاهده رنگ پریدگی و همچنین جای زخم در نزدیکی محل های برش داده شده برای خروج چربی وجود دارد که این هم کاملا طبیعی است.

بعضی از پزشکان جانب احتیاط را رعایت نمی کنند و در هنگام این نوع عمل، افراط می کنند. دراین هنگام ممکن است به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نکنید. برای جلوگیری از این موارد، حتما به یک پزشک معتبر و متخصص مراجعه کنید. قبل از مراجعه به پزشک، حتما درباره وی تحقیق کنید. همچنین میتوانید از اطرافیان پرس و جو کنید و یا به یک مرکز معتبر مراجعه نمایید.

| پیج اینستاگرام دکتر مریم کشاورز پزشک زیبایی اصفهان |


بیشتر بخوانیم :

مراحل تزریق چربی

مزوتراپی و شاداب سازی پوست

کاربرد و ماندگاری ژل آلیاکسین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *