تاثیر میوه و سبزیجات بر سفتی پوست

تاثیر میوه و سبزیجات بر سفتی پوست

بررسی تاثیر میوه و سبزیجات بر سفتی پوست

در میوه ها و سبزیجات، شما فقط مقدار زیادی ویتامین C پیدا نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید. شما دریایی از به اصطلاح فیتونوترینت های مختلف را در انواع میوه ها و سبزیجات پیدا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید که به عنوان آنتی اکسیدان های قوی برای محافظت از پوست شما در برابر آسیب و پیری عمل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان تاثیر میوه و سبزیجات بر سفتی پوست را مورد بررسی قرار می دهیم.

فیتوکمیکال ها می‌توانند علائم پیری را که قبلاً دارید (مانند خطوط ریز، از دست دادن قابلیت ارتجاعی، خشکی پوست و غیره) معکوس کنند. آنها توانایی فعال کردن تولید کلاژن، لیپیدهای پوست و اسید هیالورونیک را دارند و در راس آن از اشعه های مضر UV و نور آبی جلوگیری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. یک قانون کلی این است که میوه ها و سبزیجاتی را بخورید که سرشار از کاروتنوئیدهای سفت کننده پوست هستند، آنها عبارتند از:

  1. لیکوپن (گوجه فرنگی، هندوانه، گوجی بری، گواوا، پاپایا)

بتاکاروتن (هویج، سیب زمینی شیرین، خربزه طالبی، انبه، اسفناج)

  1. سعی کنید حداقل ۲ وعده از هر گروه در روز بخورید. اما هر چه بیشتر بهتر.
  2. لوتئین (سبزیجات برگ دار، بروکلی، فلفل دلمه ای زرد، کیوی، ذرت، کدو حلوایی، انگور)
  3. زیگزانتین (انبه، گوجی بری، خربزه عسلک، پرتقال (و سایر مرکبات)، فلفل دلمه ای پرتقالی)

این اطمینان حاصل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند که به اندازه کافی از فیتوکمیکال های سفت کننده پوست موجود در میوه ها و سبزیجات دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید. و در عین حال، مقدار زیادی ویتامین C مصرف کنید زیرا باعث سلامت و تقویت پوست شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. به یاد داشته باشید که میوه ها و سبزیجات منجمد به همان اندازه مفید هستند.

داشتن پوست صاف با چربی های مفید | پزشک زیبایی اصفهان

نارنگی

نارنگی یا هر مرکباتی مملو از مقدار زیادی ویتامین C است که به لیزین کمک می‌کند و به تولید کلاژن اجازه می‌دهد تا پوستی لطیف ایجاد کند. هر نارنگی حاوی سلنیوم و روی است که هر دو به ایجاد خاصیت ارتجاعی کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. چه روزانه آب پرتقال تازه بنوشید یا یک میوه مرکبات خوشمزه بخورید، روند پیری پوست شما با مصرف آنها کندتر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و در مبارزه با رادیکال های آزاد پیروز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوید. با یک پرتقال در روز از پیری زودرس جلوگیری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

ضرورت دریافت انرژی و مواد مغذی کافی برای سلامت و بهبود پوست

علاوه بر پیروی از برنامه غذایی بالا، برای شروع باید یک رژیم غذایی پایه متعادل به منظور داشتن سلول های پوستی قوی، تولید کلاژن و به طور کلی بافت های قوی در صورت (مانند استخوان ها، ماهیچه ها و رباط ها) داشته باشید. با کمبود انرژی یا هر گونه مواد مغذی برای آن ماده، پوست شما به سادگی در بهترین حالت خود عمل نخواهد کرد. حتی این شرایط ممکن است منجر به پیری زودرس شود. دریافت نکردن انرژی کافی (کالری) نیز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند باعث از دست دادن چربی در صورت و به مرور زمان حتی پوکی استخوان و پیری و افتادگی پوست شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.


مطالعه بیشتر :

داشتن پوست صاف با چربی های مفید

مزایای سرم ویتامین C برای پوست

معرفی انواع آسیب های مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *