بررسی نحوه کارکرد لیزر آر اف فراکشنال

بررسی نحوه کارکرد لیزر آر اف فراکشنال

آشنایی با نحوه کارکرد لیزر آر اف فراکشنال

این روش با تولید امواج رادیویی به بافت های زیرین پوست حرارت می دهد. اما در کنار آن برای جلوگیری از سوختن پوست از اسپری خنک کننده روی سطح پوست استفاده می شود. بعد از به پایان رسیدن جلسه درمانی بلافاصله متوجه رفع شدن پوست خواهید شد که با گذشت زمان و انجام چندین جلسه لیزر پوست بازسازی می شود و کاملا متوجه جوان شدن پوست خواهید شد. به طور کلی ، دستگاه آر اف برای رفع مشکلات مختلف پوستی کاربرد دارد. در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان نحوه کارکرد لیزر آر اف فراکشنال را مورد بررسی قرار می دهیم.

برخی از کاربردهای لیزر آر اف فراکشنال:

 • از بین رفتن شلی پوست
 • رفع تیرگی پوست
 • جوانسازی و رفع اسکار و جای آکنه
 • بستن منافذ باز پوست
 • بازسازی پوست
 • از بین رفتن چروک دور چشم
 • کاهش اسکار
 • درمان ترک های پوستی
 • درمان کراتوز پیلاریس یا پوست مرغی

افراد مناسب برای لیزر آر اف فراکشنال

بیشتر افرادی که تصمیم می گیرند روش لیزر آر اف فراکشنال را انجام دهند. دچار شلی پوست خفیف هستند و دوست ندارند از روش‌های تزریقی استفاده کنند. همچنین افرادی که دچار آفتاب سوختگی شدند و شرایط لازم برای انجام این روش را دارند، می توانند از لیزر آر اف استفاده نمایند. اما متاسفانه آر اف برای افرادی که بیش از اندازه چربی زیر پوستی دارند و عضلات آنها بسیار ضعیف است، چندان مناسب نیست و نتیجه خوبی به همراه ندارد. چرا که این روش نمی تواند رسوب چربی را حذف کند و یا به سفت کردن ماهیچه ها بپردازد. لیزر آر اف روش بهترین گزینه برای کسانی است که با افزایش سن شاهد افتادگی بسیار کم پوست هستند. در نظر داشته باشید این روش را می توانید در هر جایی از بدن که با افتادگی روبه رو است، انجام دهید.

مزایا و کاربردهای آر اف فرکشنال | پزشک زیبایی اصفهان

میزان ایمنی روش rf

خیلی ها در مورد اشعه تولید شده توسط دستگاه آر اف فرکشنال سوال می پرسند. اشعه تولید شده توسط این دستگاه همانند دیگر اشعه هایی که در طول روز در معرض آنها قرار داریم، می باشد. مانند تلویزیون، وای فای، تلفن های همراه. بنابراین مشابه این روش را روزانه در کل ساعات روز امتحان می کنیم. طبق نتایج به دست آمده هیچ شواهد قطعی وجود ندارد که در معرض قرار گرفتن فرکانس های رادیویی دچار بیماری یا مشکل خاصی شویم. تنها زمانی در معرض خطر قرار می گیرد که دوزهای بالایی از اشعه تولید شده توسط تولید شود.

برای این که خیالتان بابت این روش راحت باشد، باید بگوییم که آر اف فرکشنال توسط سازمان جهانی بهداشت کاملاً کنترل شده است. طبق نتایج به دست آمده مشخص شده است که آر اف برای جوان سازی پوست و سفت کردن آن یک روش کاملا ایمن است و بافتی که قرار است مورد هدف قرار گیرد، در طول درمان توسط دستگاه کنترل می شود تا به دیگر نواحی بدن آسیبی وارد نشود.

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

اقدامات پیش از شروع درمان

قبل از این که لیزر آر اف فرکشنال را انجام دهید، نسبت به نکات گفته شده در موارد زیر توجه کافی داشته باشید:

 • به طور کلی، قبل از آر اف نیاز به مراقبت خاصی وجود ندارد. اما بهتر است حدود دو هفته در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • همچنین سولاریوم نروید.
 • در صورتی که جوانسازی پوست توسط لیزر انجام داده اید باید برای انجام آر اف حداقل ۳ ماه صبر کنید.
 • اگر به تازگی لایه برداری انجام داده اید، باید حدود چند هفته صبر کنید.

قبل از شروع لیزر آر اف فرکشنال، ابتدا متخصص از تمیز بودن پوست شما اطمینان حاصل می کند. پس برای مراجعه از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید. برای اطمینان بیشتر متخصص از پاک کننده ها و مواد الکلی برای تمیز شدن ناحیه موردنظر استفاده می ‌کند. اهمیت تمیز بودن ناحیه مورد نظر برای انجام لیزر آر اف به خاطر جذب مایع استفاده شده است تا دستگاه به صورت کامل با پوست شما تماس داشته باشد.


مطالعه بیشتر :

ویژگی افراد نامناسب برای لیزر موهای زائد

مزایا و معایب تزریق بوتاکس زیر بغل

مقایسه آر اف فرکشنال با سایر روش های جوانسازی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *