برداشت زوائد پوستی

برداشت زوائد پوستی

برداشت زوائد پوستی اصفهان |  زوائد پوستی از موارد بسیار شایع بوده و در اغلب اوقات بی‌ضرر هستند. این برجستگی‌ها می‌توانند ناشی از عوارض متعددی باشند، از جمله:

  • عفونت
  • واکنش‌های آلرژیک
  • اختلال پوستی
  • سرطان پوست

شکل ظاهری و تعداد زوائد برجسته پوست می‌تواند بسته به علت آن متفاوت باشد. آنها ممکن است همرنگ پوست و یا به رنگ‌های مختلف، خارش‌دار یا بدون خارش، بزرگ یا کوچک باشند. برخی از آنها می‌تواند سفت باشد، در حالی که برخی دیگر نرم و متحرک است. اکثر زوائد برجسته پوست نیازی به درمان ندارند. با این حال، اگر باعث درد و ناراحتی شما می‌شوند، یا در صورت نگرانی در مورد هر گونه تغییرشکل آنها و یا وضعیت کلی پوست خود باید به پزشک مراجعه کنید.

درمان زوائد برجسته پوست

درمان زوائد برجسته پوست بستگی به علت زمینه‌ای آن دارد. بسیاری از علل شایع زوائد برجسته پوست، بی ضرر هستند. بنابراین شما احتمالاً به درمان نیاز نخواهید داشت. با این حال، اگر زوائد برجسته پوست شما آزاردهنده باشد، می‌توانید آنها را صرفاً به دلایل زیبایی از میان بردارید.

پزشکان چگونه خال ها و زوائد پوستی را برمی دارند؟

پزشک ممکن است توسط یکی از طرق زیر خال یا زائده پوستی را بردارد:
بریدن. زوائد پوستی می توانند توسط یک چاقوی کوچک جراحی و یا قیچی جراحی بریده و برداشته شوند. برخی خال ها را هم می توان از این طریق از پوست حذف کرد. دیگر خال ها ممکن است سلول هایی در عمق پوست داشته باشند ونیاز باشد تا پزشک برای جلوگیری از رشد مجدد آن ها، با برشی عمیق تر خال را بردارد. این چنین برش هایی نیاز به بخیه زدن دارد.
انجماد با نیتروژن مایع. پزشک ممکن است توسط سواپ یا اسپری، مقدار کمی نیتروژن مایع فوق العاده سرد را بر روی خال و یا زائده پوستی قرار دهد. ممکن پس از این کار تاول کوچکی در محل ایجاد گردد که خودبخود بهبود پیدا می کند.
سوزاندن. جریان الکتریکی یک سیم (پروب) را گرم می کند و از این سیم برای سوزندان و برداشتن لایه های بالایی پوست استفاده می شود. در موارد کمی ممکن است به بیش از یک جلسه درمان نیاز باشد ولی در عوض با استفاده از پروب های نازک و مناسب احتمال بر جای ماندن رد بسیار بسیار کم خواهد بود. گرما به پیشگیری از خونریزی کمک می کند.
این روش ها ممکن است کمی دردناک باشد لذا پزشکان قبل از شروع به کار، منطقه عمل را با یک بی حس کننده موضعی بی حس می کنند.

 خانم دکتر مریم کشاورز

پوست، مو، زیبایی

دارای مدرک مدیکال لیزرتراپی از کانادا

جهت اطلاع از آدرس و شماره های تماس خانم دکتر لطفا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *