برداشت خال

برداشت خال

برداشت خال اصفهان | خال‌ها نقاطی رنگی روی بدن و یا صورت هر فرد هستند که گاها به دلیل رنگ و یا موقعیت قرارگیری‌شان و یا اندازه خود ممکن است برای فرد آزاردهنده باشد. برخی از خال‌ها که سطح برآمده‌ای دارند و یا بر روی صورت قرار دارند، از این دسته هستند. در سال‌های اخیر، برداشتن خال صورت و یا بدن، به‌خصوص خال‌های گوشتی‌ای که ممکن است بر روی صورت شکل بگیرند، بسیار رایج شده است. البته برداشتن بعضی از این خال‌ها، به‌جز دلایل زیبایی، برای سلامتی شخص نیز، به دلیل احتمال مبتلا شدن فرد به سرطان پوست، واجب است. در این موارد پزشک متخصص با معاینه خال و در صورت خوش‌خیم بودن آن به برداشتن خال اقدام می‌کند.

روش‌های برداشتن خال صورت

در ادامه بابیان روش‌های مدرن موجود در حذف خال‌های صورت، به روش مناسب با توجه به نوع خال می‌پردازیم:

 • روش طبیعی برداشتن خال صورت

  درگذشته با استفاده از گیاه سرخ بن، اقدام به حذف خال‌های موجود روی بدن می‌کردند. امروزه با استفاده از این گیاه کرم‌ها و پمادهایی تولیدشده‌اند که می‌توانند در این راه مؤثر باشند. یکی از محصولات مهم تولیدشده توسط گیاه سرخ بن، چسب است. در این روش با چسباندن چسب بر روی خال، طی زمان خال سست شده و می‌افتد و به‌جز زخم کوچکی که به‌مرورزمان التیام می‌ماند، چیز دیگری از آن باقی نمی‌ماند. این روش بسیار ساده و کم قدرت است و غالباً برای خال‌های سطحی که حاوی هیچ‌گونه بیماری پوستی نمی‌باشند، پاسخگو است.

 • برداشتن خال صورت به روش سوزاندن

  سوزاندن خال از روش‌هایی قدیمی است که در آن با استفاده از دستگاه کوتر، به خال توسط جریان برق، گرما مستقیم داده می‌شود و طی آن خال از بین می‌رود. البته با توجه به عمقی که خال‌ها دارند، ممکن است چاله‌ای بر روی پوست باقی بماند. به همین دلیل این روش کمتر استفاده می‌شود و غالباً برای خال‌های سطحی که عمیق نمی‌باشند پاسخگو است. البته دستگاه‌های جدید تا حدودی توانسته است این مشکل را حل کند. بااین‌حال برای خال‌های صورت، نمی‌توان این‌چنین خطری را پذیرفت.

 • برداشتن خال صورت با لیزر

  روش لیزر همچون سوزاندن عمل می‌کند، با این تفاوت که در این روش با سوزاندن رنگ‌دانه‌های خال و از بین بردن آن‌ها، خال حذف می‌شود. همچنین این روش می‌تواند در کنار کوتاه کردن خال‌های گوشتی و برآمده و سپس لیزر آن‌ها، مؤثر باشد. این روش به دلیل درد کم و احتمال جراحت پایینی که دارد، بسیار مؤثر و پرطرفدار است. لیزر کردن خال، برای حذف کامل آن، با توجه به سطح درگیر و نوع آن، به چند جلسه تکرار نیاز دارد. هزینه نهایی لیزر نیز با توجه به تعداد جلسات و سطح درگیر حال و نوع آن مشخص می‌شود. پس از لیزر خال باید از تماس جای خال با نور خورشید جلوگیری شود و به مدت حداقل 1 ماه و نیم دائماً از ضد آفتاب استفاده شود.

 • برداشتن خال صورت به روش جراحی

  این روش غالباً برای خال‌های عمیق و یا گوشتی و برآمده مؤثر است. در این روش با بی‌حسی و بیهوشی موضعی خال و اطراف آن، توسط چاقو خال و بخش عمیق و فرورفته داخل پوست برداشته می‌شود و جای برش با بخیه دوخته می‌شود. در این روش احتمال به‌جای ماندن جای زخم در صورت جراحی توسط پزشک غیرمتخصص، وجود دارد. در انتخاب روش جراحی، باید توجه داشت که این روش تنها راه از بین بردن خال‌های عمیق است و نیاز به پزشک متخصص برای گرفتن بهترین نتیجه را دارد. هزینه این عمل با توجه به نوع خال، عمق و سطح درگیر آن، تعیین می‌شود.

باید توجه داشت که برخی از خال‌های صورت نه‌تنها مانع زیبایی نیستند، بلکه باعث جذابیت فرد نیز می‌شوند. از طرفی بعضی از خال‌های صورت می‌توانند حامل بیماری‌های پوستی باشند که نیاز به درمان سریع و مؤثر دارند. با مراجعه به پزشک متخصص می‌توان از نوع خال و بهترین روش درمان آن، مطلع شد.

 

 خانم دکتر مریم کشاورز

پوست، مو، زیبایی

دارای مدرک مدیکال لیزرتراپی از کانادا

جهت اطلاع از آدرس و شماره های تماس خانم دکتر لطفا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *