برجستگی پوست بعد از نخ لیفت

برجستگی پوست بعد از نخ لیفت

بررسی علت برجستگی پوست بعد از نخ لیفت

در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان به بررسی برجستگی پوست بعد از نخ لیفت و روشهایی برای پیشگیری از این موضوع می پردازیم. تا پایان این نوشته همراه ما باشید. اگر تعداد زیادی نخ از یک نقطه ورود ، وارد پوست شوند تعداد زیادی انتهای نخ در این ناحیه تجمع یافته و ممکن است ظاهر برجسته پیدا کند حتی اگر این نخ ها در حین انجام فرایند لیفت به شکل صحیح قطع شوند ، ممکن است در هنگام تغییرات چهره برجستگی این ناحیه رخ دهد . بویژه در هنگام لبخند زدن به علت جا به جایی عضلات – پوست به سمت بالا و خارج ، جابه جایی نخ سبب ایجاد برجستگی می گردد.

علت برجستگی در نقطه ورود

اگر نقطه ورود نخ در محل تلاقی خط افقی که از گوشه (کانتوس) خارجی چشم کشیده می شود با خط رویش مو قرار داشته باشد ،احتمال برجستگی آن علت حرکات عضله زایگوماتیک افزایش می یابد.  اگر نخ به درستی قطع نشود احتمال بروز آن زیاد است. در مواردی که تعدادی نخ ضخیم وارد یک سوراخ گردد (یعنی زمانی که سه یا چهار نخ با ضخامت 0-2 وارد یک حفره شود ) احتمال بروز آن بالا است .

جراحی فک و صورت با نخ سیلوئت | پزشک زیبایی اصفهان

صفحه اینستاگرام پزشک زیبایی اصفهان ، دکتر مریم کشاورز

راه حل

اگر نخ از پوست بیرون نزده است نیاز نیست که با برش دادن پوست نخ مجددا قطع شود . با گذشت زمان بدون هیچ گونه عارضه ای این مشکل رفع می گردد

پیشگیری از برجستگی در نقطه ورود

  • هنگام طراحی لیفت ،نقطه ورود را با توجه به تغییرات پوست در هنگام انقباض عضله زایگوماتیک انتخاب کنید.
  • نخ را به شکل صحیح قطع کنید.
  • نقطه ورود را در سطح ابرو یا بالاتر انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر :

علائم پیری پوست

مزایا و معایب تزریق ژل لب

عوارض بوتاکس زیر بغل

جلوگیری از علائم اولیه پیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *