بازگشت از تزریق ژل به لب

بازگشت از تزریق ژل به لب

بازگشت از تزریق ژل به لب

از جمله موارد مهمی که در عمل‌های زیبایی ذهن افراد را درگیر می‌کند میزان نتیجه‌بخشی و ماندگاری نتایج به دست آمده است. از آنجایی که تزریق ژل لب این روزها در بین کاندیدهای عمل‌های زیبایی مخاطبان بسیاری را جذب خود کرده این سوال مطرح می‌شود که آیا امکان بازگشت تزریق ژل لب وجود دارد یا نه؟ در پاسخ به این سوال جنبه‌های مختلفی باید در نظر گرفته شوند. به عنوان مثال حجم ژل، برند ژل، سن بیمار، سیستم ایمنی بدن و مواردی از این قبیل در ماندگاری ژل می‌توانند اثربخش باشند. در این مقاله همراه با پزشک زیبایی اصفهان باشید تا شما را با میزان ماندگاری ژل و نکات مهم برای جلوگیری از بازگشت تزریق ژل لب بیشتر آشنا کنیم.

 امکان بازگشت از تزریق ژل به لب وجود دارد ؟

در سال‌های اخیر انجام اقداماتی از جمله تزریق ژل به نواحی مختلف صورت و چهره از جمله لب‌ها بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است و از جمله عمل‌های زیبایی محبوب و پرطرفدار در دنیا و به ویژه ایران می‌باشد. روزانه افراد بسیار زیادی تزریق ژل را برای رسیدن و دست‌یابی به اهداف مختلف در کلینیک‌ها و مراکز زیبایی مورد استفاده قرار می‌دهند. از جمله سوالات بسیار پرتکرار و متداول درباره تزریق ژل، مرتبط با پس از انجام تزریق می‌باشد و بسیاری از افراد درباره اتفاقات و نتایج تزریق ژل لب و صورت کنجکاو هستند. به طور کلی لازم است بدانید که تزریق فیلر به صورت نتیجه دائمی و ماندگار نداشته و براساس نوع برند مورد استفاده، مراقبت‌های بعد از تزریق، محل تزریق و مهارت متخصص، دوام آن متفاوت خواهد بود.

نتایج حاصل از تزریق ژل به لب ها

با توجه به ابداع روش‌ها و متد‌های مختلف در زمینه عمل‌های زیبایی، از این پس ایجاد تغییرات در صورت و چهره برای هیچ فردی غیر ممکن نمی‌باشد. با کمک این عمل‌ها می‌توان تغییرات عمده‌ای در چهره و یا هر ناحیه از بدن به وجود آورد. تزریق ژل یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی در جهان و کشور ما شناخته شده است. از جمله کاربردی‌ترین و رایج‌ترین نواحی که کاربران تزریق ژل را برای آن انجام می‌دهند، لب‌ها می‌باشد که تاثیر به سزایی در چهره و زیبایی شخص دارد. در حال حاضر داشتن لب‌هایی برجسته و بزرگ از جذابیت و زیبایی‌های هر فردی به شمار می‌رود و افراد با این ویژگی از سایر افراد زیبا‌تر و جذاب‌تر محسوب می‌شوند. در واقع این مدل لب در دنیای مد، جایگاه ویژه‌ای دارد.

تزریق فیلر به لب‌ها باعث می‌شود که تولید کلاژن در ناحیه لب‌ها تحریک شده و موجب افزایش تولید کلاژن‌ لب گردد. کلاژن با محکم‌تر کردن پوست و پرنمودن چروک‌های پوست لب، ناحیه هدف را شاداب‌تر کرده و همچنین باعث افزایش حجم مختصری در لب‌ها می‌شود. پس از انجام تزریق ژل به لب‌ ها، ژل در بافت‌های لب به طور منظم و هدفمند نشست می‌کند و باعث می‌شود که لب‌ها برجسته‌تر و همچنین حجیم‌تر از شکل و فرم سابق خود به نظر برسند. معمولا برای بدست آوردن فرم مناسب لب بعد از تزریق، متخصص لب‌ها را به مقدار مورد نیاز ماساژ می‌دهد تا ژل به صورت یکنواخت پخش شوند. لازم به ذکر است که افزایش حجم و فرمی که لب‌ها پس از تزریق فیلر بدست می‌آورند کاملا طبیعی و نرمال به نظر خواهد رسید و تشخیص آن‌ها برای افراد مخاطب دشوار خواهد بود.

بازگشت از تزریق ژل به لب | پزشک زیبایی اصفهان

ماندگاری تزریق ژل به لب ها چقدر است؟

شاید برای افراد بسیاری که دوست دارند از مزایای تزریق فیلر به لب‌ ها بهره ببرند این سوال به وجود آمده است که ماندگاری تزریق ژل لب چقدر است؟ به طور کلی نتایج و تاثیرات حاصل از تزریق فیلر در لب‌ها ماندگار و دائمی نمی‌باشد و در نهایت تاثیرات آن از بین خواهد رفت. اما معیار‌ها و عواملی وجود دارند که سبب می‌شوند مدت زمان ماندگاری تزریق فیلر لب در بین افراد مختلف متفاوت باشد:

از جمله عواملی که تاثیر مستقیم و بسیار زیادی در ماندگاری نتایج تزریق فیلر دارد، نوع ژل مورد استفاده برای تزریق است. چندین نوع ژل در دنیا برای تزریق به لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که در برخی ویژگی‌ها از جمله ماندگاری، افزایش حجم و سایر موارد، با هم تفاوت دارند. اما به طور میانگین، مدت زمان دوام نتیجه تزریق فیلر به لب 6 ماه است. پس از اتمام این مدت زمان، چنانچه افراد تمایل داشته باشند می‌توانند مجددا تزریق ژل را برای لب‌های خود انجام داده و از تاثیرات آن بهره‌مند شوند.

نحوه مراقبت از خود بعد از تزریق نیز بسیار مهم است. در صورتی که متابولیسم بدن زیاد بوده و یا در طول روز آب کمی بنوشید، اسید هیالورونیک موجود در ژل سریعا جذب بدن شده و در مدت کوتاهی، نتیجه تزریق ژل در لب از بین می‌رود. عملکرد متخصص در تنظیم عمق نفوذ سرنگ به داخل لب نیز عامل مهم دیگری بر ماندگاری تزریق فیلر لب است.

امکان بازگشت به حالت اولیه پس از تزریق ژل به لب

همانطور که در قسمت بالا نیز به آن اشاره شد ژل‌ها دارای عمر محدودی می‌باشند و پس از مدتی تاثیرات و نتایج خود را به طور کامل از دست می‌دهند. بسته به نوع فیلر، معمولا پس از گذشت ۶ ماه، تاثیرات تزریق از بین خواهد رفت. البته ژل‌هایی نیز در دنیا برای تزریق به لب‌ها استفاده می‌شوند که دارای ماندگاری تا ۲ سال نیز می‌باشند اما بهترین و محبوب‌ترین نوع ژل‌ها همان دوره ۶ ماهه را دارا هستند. پس از اتمام مدت زمان معین برای هر نوع ژل، لب‌های شخص به حالت عادی و نرمال خود برگشته و دقیقا همان فرم و شکل قبل از تزریق را خواهند داشت.

در چه شرایطی نتایج تزریق ژل به لب از بین خواهد رفت؟

از بین رفتن نتایج و تاثیرات حاصل از تزریق ژل، قطعی می‌باشد و پس از اتمام عمر مفید فیلر، لب‌ها به حالت پیشین خود باز خواهند گشت. اما سوال اصلی این است که چه عاملی سبب از بین رفتن تاثیرات فیلر می‌شود؟
ماده مورد استفاده در ژل‌ها، اسید هیالورونیک می‌باشد که به طور طبیعی در بدن همه انسان‌ها یافت می‌شود و عامل شادابی و جوابی پوست هر فردی است. با افزایش سن میزان تولید این ماده در بدن کمتر می‌شود. تزریق این نوع ژل در ناحیه لب‌ها باعث افزایش حجم و برجستگی آن‌ها خواهد شد ولی پس از مدتی فیلر توسط بدن جذب می‌شود و تاثیرات آن از لب‌ها محو خواهد شد. البته میزان تزریق ژل به ناحیه لب‌ها نیز در مدت زمان تجزیه و جذب ژل توسط بدن تاثیر دارد و هر چه ژل بیشتری تزریق شود ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

آیا انجام مجدد تزریق ژل به لب وجود دارد؟

معمولا تمامی افرادی که gel injection به لب‌ها را انجام می‌دهند از تاثیرات و نتایج آن بر لب‌های خود رضایت داشته و دوست دارند که این عمل را مجددا تکرار نمایند. تزریق مجدد فیلر بر لب‌ها هیچگونه اشکالی ندارد و می‌توان پس از اتمام دوره ژل، دوباره تزریق را انجام داد. انجام تزریق فیلر بر روی لب‌ها به صورت مجدد دارای برخی مزیت‌ها نیز برای شخص متقاضی می‌باشد. از جمله این مزایا، افزایش مدت زمان ماندگاری تزریق ژل به لب است زیرا اگر شخص به طور مکرر تزریق ژل را انجام دهد بدن به وجود اسید هیالورونیک در لب‌ها واکنش کمتری نشان داده و جذب ژل‌ها توسط بدن بیشتر از دوره قبلی به طول خواهد انجامید.

| پیج اینستاگرام دکتر مریم کشاورزپزشک زیبایی اصفهان |


بیشتر بخوانیم :

میزان درد تزریق ژل لب

تفاوت کاربرد ژل و بوتاکس

ژل الانسه و مزایای آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *