انجام روش‌های جراحی و غیر جراحی توسط پزشک زیبایی

انجام روش‌های جراحی و غیر جراحی توسط پزشک زیبایی

انجام روش‌های جراحی و غیر جراحی توسط پزشک زیبایی | این یک حیطه‌ی پزشکی است که پوست و روش‌های جراحی، از درمان‌های غیر تهاجمی مانند لیزر درمانی گرفته تا اقدامات تهاجمی مانند جراحی‌های بازسازی را در برمی‌گیرد.

روش‌های جراحی و غیر جراحی توسط پزشک زیبایی

برخی از معروف‌ترین روش‌های درمانی مرتبط با عمل‌های زیبایی عبارت‌اند از:

جراحی بازسازی

جراحی بازسازی دو هدف دارد. اول اینکه هدف آن بازگرداندن ظاهر بخش خاصی از بدن است که ممکن است در اثر بیماری، شیوه‌ی درمانی اشتباه یا صدمه آسیب دیده باشد. این موارد شامل خانم‌هایی می‌شود که در طی عمل ماستکتومی یا به خاطر سوختگی قابل توجهی، سینه‌شان را برداشته‌اند. دوم، این عمل می‌تواند عملکرد قسمتی از بدن را بهبود بخشد، گرچه همیشه این ضمانت وجود ندارد. به عنوان مثال، سینه‌های جدید ممکن است دیگر قادر به تولید شیر نباشند، اگرچه سوختگی‌های پوست درمان شده ممکن است تحرک بیمار را افزایش دهد.

جراحی فیزیکی

جراحی فیزیکی یک عمل عمیق است که بر روی بدن و به‌خصوص صورت انجام می‌شود و تنها هدف آن، بهبود ظاهر است. از جمله این روش‌ها می‌توان به عمل برداشتن چربی‌ها مانند لیپوساکشن و کاهش چربی شکم (tummy tuck) (که می‌تواند جزئی یا کامل باشد) اشاره کرد. برخی دیگر از این عمل‌ها برای کاهش شلی پوست هستند که به‌طور عادی با افزایش سن اتفاق می‌افتد. امروزه جراحی‌ها بسیار کم تهاجم‌تر شده‌اند، به این معنی که بریدگی کمتری دارند و خطراتی مانند عفونت، مدت زمان نقاهت و بهبودی طولانی و خونریزی در آن‌ها کمتر است. برای انجام این عمل‌ها، متخصصان زیبایی اغلب از ابزارهایی مانند لاپاراسکوپ و فن‌آوری‌های جدید دیگری استفاده می‌کنند.

روش‌های غیرتهاجمی

این عمل‌ها، روش‌هایی پزشکی و زیبایی هستند که می‌توانند بدون نیاز به بیهوشی عمومی و جراحی، باعث بهبودی در ظاهر شود. نمونه‌های خوبی از این درمان‌ها شامل لایه برداری یا پیلینگ شیمیایی، سفت کردن پوست و روش‌های جوان سازی پوست با لیزر (لیزر درمانی)، رفع موهای زائد و خال‌کوبی و درمان لکه‌های پوستی و مشکلاتی ازجمله خال، لکه پوستی، آکنه و جای زخم می‌باشد. در ضمن، برخی از فناوری‌هایی که در زمره‌ی روش‌های غیر تهاجمی قرار می‌گیرند، تزریق بوتاکس است که از یک فرم تصفیه شده‌ای از سمی استفاده می‌کنند که به شل شدن عضلات کمک کرده و باعث کاهش چین و چروک و خطوط ریز می‌شود. فیلرهای پوستی یا ژل‌ها نوع دیگری از این فناوری‌ها هستند که تناسب و کانتور بیشتری به صورت می‌دهند و چین و چروک‌ها را صاف می‌کنند و نوع دیگر، کریستال‌های میکرودرم ابریژن هستند که سلول‌های مرده پوست را بلند می‌کنند تا تولید سلول‌های جدید را تحریک کنند.

تشخیص

پزشک زیبایی همچنین کار ارزیابی و تشخیص شرایط خاصی را انجام می‌دهد که ممکن است باعث تغییراتی در ظاهر جسمی فرد شوند؛ شرایطی مانند آکنه، اگزما، آلرژی و همچنین علائم عدم تعادل هورمونی مانند موهای زائد و افزایش وزن

سایر موارد

متخصصان زیبایی همچنین باید درباره‌ی همه مواردی مانند تناسب اندام، تغذیه، استفاده از لیزر و سایر فن‌آوری‌ها، داروها و داروهای ضد درد و مسکن، درک و دانش عمیقی داشته باشند. بیماران باید قبل از درمان مشاوره شوند، به‌خصوص از آنجا که بسیاری از عمل‌ها می‌توانند منجر به تغییر چشمگیر در ظاهر شوند و پزشک زیبایی باید مراقبت‌های پزشکی مورد نیاز را در کل مراحل درمان، از جمله مراقبت‌های قبل و بعد از عمل، در اختیار بیمار قرار دهد.

انجام روش‌های جراحی و غیر جراحی توسط پزشک زیبایی

 خانم دکتر مریم کشاورز

پوست، مو، زیبایی

پزشک زیبایی اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و شماره های تماس خانم دکتر لطفا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *