اقدامات قبل و بعد از میکرونیدلینگ

اقدامات قبل و بعد از میکرونیدلینگ

بررسی اقدامات قبل و بعد از میکرونیدلینگ

در دوران باستان، مصریان باستان پوست خود را به آرامی با سنگ های درشت و دندانه دار ماساژ می دادند تا لایه های پوست مرده را از بین ببرند. با این کار مسیر تنفس و خون رسانی به لایه های زیرین پوست باز می شد و ضایعات پوستی به تدریج برطرف شد. در مطلب امروز سایت دکتر مریم کشاورز ، پزشک زیبایی اصفهان اقدامات قبل و بعد از میکرونیدلینگ را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

میکرونیدلینگ یکی از روش های جدیدتر درمان ضایعات پوستی مانند اسکار، جوش و آکنه است که از این روش الهام گرفته شده است. این روش کم تهاجمی مانند روشی که مصری ها برای زیباسازی پوست خود استفاده می کردند سخت و دردناک نیست و درد بسیار کمی دارد.

میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ مخصوص انجام می شود. این دستگاه دارای سوزن های بسیار ظریفی است که پس از قرار گرفتن بر روی پوست، سوراخ هایی در پوست به وجود می آورد. این سوراخ ها فضایی را برای معرفی داروهای درمانی فراهم می کند. این داروها که دوز و نوع آن ها بسته به شرایط بیمار و نوع ضایعه پوستی تعیین می شود، از سوراخ های ایجاد شده به لایه های پوست نفوذ کرده و با تحریک سلول های پوستی، روند ترمیم و بازسازی را آغاز می کنند. داروهای مورد استفاده در این روش حاوی ویتامین C و اسید هیالورونیک هستند. موادی که به تحریک سلول های پوست و تسریع روند تولید کلاژن و بازسازی پوست کمک می کنند.

کاربردهای میکرونیدلینگ:

کاربرد اصلی میکرونیدلینگ از بین رفتن چین و چروک و خطوط روی صورت است. از آنجایی که این روش باعث بیشتر شدن تولید کلاژن و تحریک بافت پوست می شود، بافت پوست را ترمیم کرده و چین و چروک و افتادگی در اثر بیشتر شدن سن را از بین می برد. از این روش می توان برای برداشتن بخیه های در اثر بخیه، زخم، جوش و آکنه استفاده کرد. کلاژن های ساخته شده با تحریک سلول ها با میکورندیلینگ، لایه های آسیب دیده پوست را ترمیم می کنند. پس از ترمیم سوراخ های ایجاد شده در این روش، زخم ها و جوش های قدیمی تا حدودی ترمیم می شوند.

برای از بین بردن ترک های پوستی در اثر بیشتر شدن یا کمتر شدن وزن و بارداری می توان از میکرونیدلینگ استفاده کرد. ترک هایی که در اثر فشار روی پوست یا از دست دادن خاصیت ارتجاعی ایجاد می شوند. می توان از میکرونیدلینگ برای از بین رفتن سوختگی استفاده کرد. این روش باعث سفت شدن منافذ پوست می شود که باعث بهتر شدن تنفس پوست و جلوگیری از جمع شدن چربی و آلودگی در منافذ پوست و ایجاد جوش و آکنه می شود.

بررسی میکرونیدلینگ پوست | پزشک زیبایی اصفهان

مراقبت های قبل از میکرونیدلینگ:

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از میکرونیدلینگ آشنا می شوید :

 • هنگامی که میکرونیدلینگ انجام دادید حتما به توصیه های پزشک گوش دهید.
 • بعد از انجام میکرونیدلینگ توصیه های پزشک را به دقت رعایت کنید.
 • قبل از انجام میکرونیدلینگ توجه کنید که اگر از دارویی استفاده می کنید یا هر گونه بیماری و ضایعه پوستی دارید سعی کنید قبل از انجام این روش حتما با پزشک مشورت کنید.
 • برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید ۱ جلسه درمانی مناسب نیست بلکه باید در جلسات به طور منظم حضور داشته باشید.
 • اگر از روش های درمانی دیگری استفاده کردید باید به پزشک اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

برای این که نتیجه مناسبی از روش میکروندیلینگ بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ آشنا می شوید :

 • سعی کنید بعد از انجام این روش از نوشیدن الکل و غذاهای تند خودداری کنید.
 • بعد از میکرونیدلینگ از کرم های تحریک کننده لایه بردار استفاده نکنید زیرا پوست حساس می شود و باعث التهاب پوست می شود.
 • سعی کنید پوسته های به وجود آمده هنگام درمان را دستکاری نکنید.
 • بعد از انجام این روش از کرم های ضد آفتاب استفاده نکنید زیرا بعد از این روش منافذ پوست باز می شود. استفاده از کرم ضد آفتاب باعث نفوذ این
 • کرم به منافذ پوست می شود که بعد از بسته شدن رنگ کرم باعث تغییر رنگ پوست می شود.
 • سعی کنید بعد از میکرونیدلینگ از کمپرسی سرد و گرم استفاده کنید.
 • از لوازم آرایش تا ۴۸ ساعت استفاده نکنید.
 • سعی کنید تا ۲۴ ساعت حمام نکنید.

مطالعه بیشتر :

بررسی میکرونیدلینگ پوست

ویژگی افراد نامناسب برای لیزر موهای زائد

مزایا و معایب تزریق بوتاکس زیر بغل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *